zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Michał Lorenc i DesOrient grają muzykę filmową

Michał Lorenc i DesOrient grają muzykę filmową

 fot. materiały prasowe

Mocne klasyczne brzmienie połączone z precyzją i techniką wykonania jednak niepozbawione barwnego instrumentarium oraz etnicznych inspiracji – tak można byłoby określić twórczość zespołu DesOrient, specjalistów od muzyki filmowej.

 Już w najbliższą niedzielę, 9 kwietnia zespół wystąpi z koncertem muzyki filmowej na deskach Bielańskiej Sceny Kameralnej w Warszawie.

 Na repertuar grupy składają się w dużej mierze utwory filmowe Michała Lorenca znane z takich obrazów, jak „Wino truskawkowe", „Statyści”, „Bandyta",  „Oficer" czy „Wszystko będzie dobrze”. Muzycy występują także wraz z orkiestrą symfoniczną i chórem w Missa Magna Beatificationis Michała Lorenca (prapremiera miała miejsce w Rzymie w czasie uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II) oraz w Mszy Kreolskiej. Współpraca artystów z kompozytorem muzyki filmowej stanowi ważny punkt twórczości DesOrient, choć nie jedyny.

 DesOrient świetnie odnajduje się także w piosence autorskiej, czego dowodem jest płyta z Jackiem Kleyffem, na której znalazła się nowa aranżacja kultowych „Huśtawek”, współpraca z Wandą Warską, czy nagranie piosenki ,,Fotoplastykon" z muzyką Jerzego Wasowskiego.

 Grupa ma na koncie także aranżacje muzyczne do filmów niemych - "Roku 1863" oraz „Żółtego Paszportu" z 1918 roku pokazywanego w czasie Święta Niemego Kina w 2011 roku.

 To co wyróżnia DesOrient to różnorodność - każdy z członków zespołu wywodzi się z innej tradycji muzycznej, każdy coś innego do grupy wnosi. Niektórzy są wirtuozami największych sal koncertowych, inni samoukami, którzy zaczynali swoje kariery grając na ulicy. W swoich inspiracjach chętnie sięgają do etnicznych korzeni – muzyki bałkańskiej, żydowskiej, arabskiej, perskiej, latynoskiej oraz polskiej.

 SKŁAD ZESPOŁU:

 Marta Maślanka- cymbały, santur

Małgorzata Szarlik- skrzypce

Klaudiusz Baran- akordeon

Bogdan Kupisiewicz- gitara, charongo, ud

Mariusz Puchłowski- flety

Robert Siwak- instrumenty perkusyjne

Michał Woźniak- kontrabas

 

Koncert „Michał Lorenc i DesOrient – MUZYKA FILMOWA” odbędzie się 9 kwietnia o godz. 18.00 na Bielańskiej Scenie Kameralnej w Warszawie.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
  Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  Tagi