zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Michał Lorenc i DesOrient grają muzykę filmową

Michał Lorenc i DesOrient grają muzykę filmową

 fot. materiały prasowe

Mocne klasyczne brzmienie połączone z precyzją i techniką wykonania jednak niepozbawione barwnego instrumentarium oraz etnicznych inspiracji – tak można byłoby określić twórczość zespołu DesOrient, specjalistów od muzyki filmowej.

 Już w najbliższą niedzielę, 9 kwietnia zespół wystąpi z koncertem muzyki filmowej na deskach Bielańskiej Sceny Kameralnej w Warszawie.

 Na repertuar grupy składają się w dużej mierze utwory filmowe Michała Lorenca znane z takich obrazów, jak „Wino truskawkowe", „Statyści”, „Bandyta",  „Oficer" czy „Wszystko będzie dobrze”. Muzycy występują także wraz z orkiestrą symfoniczną i chórem w Missa Magna Beatificationis Michała Lorenca (prapremiera miała miejsce w Rzymie w czasie uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II) oraz w Mszy Kreolskiej. Współpraca artystów z kompozytorem muzyki filmowej stanowi ważny punkt twórczości DesOrient, choć nie jedyny.

 DesOrient świetnie odnajduje się także w piosence autorskiej, czego dowodem jest płyta z Jackiem Kleyffem, na której znalazła się nowa aranżacja kultowych „Huśtawek”, współpraca z Wandą Warską, czy nagranie piosenki ,,Fotoplastykon" z muzyką Jerzego Wasowskiego.

 Grupa ma na koncie także aranżacje muzyczne do filmów niemych - "Roku 1863" oraz „Żółtego Paszportu" z 1918 roku pokazywanego w czasie Święta Niemego Kina w 2011 roku.

 To co wyróżnia DesOrient to różnorodność - każdy z członków zespołu wywodzi się z innej tradycji muzycznej, każdy coś innego do grupy wnosi. Niektórzy są wirtuozami największych sal koncertowych, inni samoukami, którzy zaczynali swoje kariery grając na ulicy. W swoich inspiracjach chętnie sięgają do etnicznych korzeni – muzyki bałkańskiej, żydowskiej, arabskiej, perskiej, latynoskiej oraz polskiej.

 SKŁAD ZESPOŁU:

 Marta Maślanka- cymbały, santur

Małgorzata Szarlik- skrzypce

Klaudiusz Baran- akordeon

Bogdan Kupisiewicz- gitara, charongo, ud

Mariusz Puchłowski- flety

Robert Siwak- instrumenty perkusyjne

Michał Woźniak- kontrabas

 

Koncert „Michał Lorenc i DesOrient – MUZYKA FILMOWA” odbędzie się 9 kwietnia o godz. 18.00 na Bielańskiej Scenie Kameralnej w Warszawie.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  KFF - "Beksińscy. Album wideofoniczny": Z kamerą im do twarzy /recenzja filmu/ Film / Recenzje
  Zapomnijcie na chwilę o "Ostatniej rodzinie". Dokument Marcina Borchardta to wszystko, co o Beksińskich chcielibyście i nie chcielibyście...
  Sting wystąpi w Krakowie!
  12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane! Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Tagi