zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWokół kulturyArtykuły › Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic

Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic

 fot. mat. prasowe

Weź bądź w Katowicach! Dziwnie Fajne wydarzenie po raz pierwszy w stolicy Górnego Śląska. To aż trzy dni koncertów, warsztatów i akcji w przestrzeni publicznej.

Festiwal Dziwnie Fajne to oddolna, społeczna inicjatywa podjęta w 2009 roku przez grupę ludzi z myślą o innych ludziach. Inicjatywa ta ma na celu aktywizację społeczeństwa poprzez działania na szeroko pojętym polu kultury, a wszystko to za sprawą kolektywu BytoMy. W ramach imprezy odbywa się Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów - unikalne wydarzenie w skali całego kraju. W trakcie ma miejsce efektowny Przemarsz Superbohaterów przez centrum miasta. Całość promuje optymistyczne postawy, otwartość na innych mieszkańców, szeroko pojętą tolerancje i aktywizację. Daje odrobinę kolorowej, radosnej spontaniczności.

Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów do 2016 roku odbywał się w Bytomiu. Od roku bieżącego przenosi się do Katowic. Publiczność czekają koncerty, występy i akcje. Wśród wykonawców m.in. L.U.C & REBELBABEL Ensemble, Łona i Webber, Krzysztof Zalewski oraz Abelard Giza. Nie zabraknie też corocznego Kiermaszu Twórczej Reanimacji Odpadów. Organizatorzy zapraszają na niego designerów, handmadowców, artystów, projektantów, wizjonerów i wszystkich, którzy reanimują odpady dając im nową szansę na zaistnienie w świecie przedmiotów użytkowych.

9. edycja festiwalu wraz ze zlotem odbędzie się w dniach 2- 4 czerwca. Więcej informacji na fanpage'u wydarzenia. 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi