zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaArtykuły › Muzeum Pana Tadeusza /nominacja w plebiscycie 'Najlepsze muzea multimedialne'/

Muzeum Pana Tadeusza /nominacja w plebiscycie 'Najlepsze muzea multimedialne'/

 

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce w samym centrum Wrocławia, w którym łączą się historia i współczesność.

Misją jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na przestrzeni ostatnich dwustu lat, a także ukazanie poematu "Pan Tadeusz" jako tekstu kształtującego nowoczesne myślenie o tradycji i tożsamości kulturowej.

Muzeum ukazuje arcydzieło oraz jego autora w kontekście społeczno-kulturowym epoki jako mocno osadzonych w realiach ówczesnej Europy i kluczowych dla kształtowania się polskiej tradycji walki o niepodległość. Tradycja ta wiąże się ściśle z życiorysami Władysława Bartoszewskiego i Jana Nowaka-Jeziorańskiego, których wkład w odzyskanie przez Polskę wolności przedstawiony został w części wystawy zatytułowanej "Misja: Polska".

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce, w którym piksele rymują się ze średniówkami.

Dzięki najnowocześniejszej technologii, przyjaznej zarówno dla młodego, jak i starszych pokoleń, muzeum w sposób przystępny i wieloaspektowy prezentuje zbiory i przekazuje wiedzę. Na 1500 m2 powierzchni wystawienniczej, w 18 salach, zgromadzono 200 eksponatów, zainstalowano ponad 100 gier, interaktywnych aplikacji i prezentacji multimedialnych. Dla odwiedzających udostępnia się bezpłatne audioprzewodniki. Muzeum w całości jest opracowane w wersji trzyjęzycznej (polskim, angielskim i niemieckim) oraz jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Dopełnieniem wystawy głównej są regularnie organizowane wystawy czasowe oraz bogata oferta kulturalna w postaci spotkań autorskich, warsztatów czy pokazów filmowych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

***

Chcemy stworzyć ranking najlepszych, najciekawszych muzeówmultimedialnych. Głównym kryterium będzie bowiem nie tyle unikalna zawartość tematyczna, co sposóbjej przedstawiania odbiorcy. Przekaz, który wykorzystuje w pełni zdobycze nowych technologii oraz rzeczywistości wirtualnej i poszerzonej.

W ciągu najbliższym tygodni na naszym portalu zaprezentujemy sylwetki kilkunastu szczególnie nowatorskich muzeów.

Tworzenie rankingu nie może jednak obyć się bez głosowania. Za pomocą specjalnej aplikacjimożemy wyrazić swoją aprobatę dla danego muzeum- głos można oddać tutaj. UWAGA! Na głosujących czekają nagrody, ufundowane przez sponsora naszej zabawy. Jest nią producent herbat Loyd, który przygotował dla głosujących 20 zestawów herbat.

 

***

 

 

Partnerem cyklu jest marka LOYD

Marka LOYD to najwyższej jakości herbaty, wytwarzane z najlepszych surowców. Znakiem rozpoznawczym marki LOYD są walory smakowe i różnorodność herbat (czarnych, zielonych, owocowych, ziołowych, rooibos, Yerba Mate oraz funkcjonalnych) które można spożywać zarówno w wersji na gorąco jak i mrożonej. Herbaty i mieszanki oferowane są w formie liściastej oraz w torebkach ekspresowych w kształcie piramidek – zapewniających optymalne warunki do zaparzania liści herbacianych. LOYD dba o to, by picie herbaty sprawiało Ci jak największą, magiczną wręcz przyjemność.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Przyznam,ze chociaz rozumiem takie rozwiazanie,to jednak prezentacja ekspozycji poswieconej Władysławowi Bartoszewskiemu i Janowi Nowakowi-Jezioranskiemu akurat w tej placowce,nieco mnie zaskakuje.

  • Wydaje że główną misją tego muzeum jest pokazanie Wrocławia jako ESK 2016 oraz zapewnienie wydarzenia inauguracyjnego kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi