zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Na co do kina? Małżeńskie porachunki i Matka

Na co do kina? Małżeńskie porachunki i Matka


Na tydzień przed świętami w kinach skromna porcja premier. Uwagę zwraca przede wszystkim duńska komedia z... Marcinem Dorocińskim.

 

TO BĘDZIE HIT!

"Małżenskie porachunki" to kolejna okazja spotkania Marcina Dorocińskiego w obcojęzycznym repertuarze. Co prawda, polski aktor nie gra tu pierwszoplanowej roli, ale jego kreację można nazwać wyrazistą. A jego postać płatnego zabójcy z Europy Wschodniej to swoista wisienka na torcie groteskowej fabuły. Gdzie zawiązanie sensacyjnej akcji noir a'la "Fargo" stanowi początek gagów, które zachwycą przede wszystkim amatorow czarnego humoru. Duński reżyser Ole Bornedal niewątpliwie czuje konwencję. "Małżeńskie porachunki" to Tarantino po europejsku, nie bez bez satyrycznych akcentów. Mieszkańcy Starego Kontynentu mogą tu się oglądnąć w naprawdę krzywym zwierciadle.

Dystrybutor: M2 Films

 

NIE PRZEGAP!

"Matka" zaskakuje połączeniem kryminalnej intrygi z obserwacją małomiasteczkowej obyczajowości. Estoński kandydat do Oscara jest wyjątkowy już na poziomie tytułu. Bo też cała opowieść wydaje się w najmniejszym stopniu dotyczyć matczynej opiekuńczości, a w większej toksycznych rodzinnych relacji. To tragikomedia bez morału, choć z gogolowskim zacięciem. Doskonale zagrana, choć rozgrywająca się w nieco ospałym tempie. Kto wytrzyma do końca, nie będzie jednak roczarowany.

Dystrybutor: Aurora Films.

 

POD ROZWAGĘ!

"Carrie Philby" to adaptacja bestsellerowej powieści Carren Lisner. Niełatwy temat młodzieńczej alienacji i starcia ponadprzeciętnej inteligencji z przaśną rzeczywistością, chyba zbyt łatwo zostały sprowadzone do terapeutycznej komedii. Komedii z tezą oraz dość banalnym happy-endem. Mimo tego, należy docenić wysiłek włożony w tytułową rolę przez Bel Powley. I fakt, iż reżyserka Susan Johnson trzymała się poetyki niezależnego kobiecego kina.

Dystrybutor: Mayfly.

 

NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

"Pakt krwi" stanowi kolejny rozdział desperackiej kariery Nicolasa Cage'a - aktora niegdyś wielce utalentowanego, ale dzisiaj rozmieniającego się na drobne w produkcjach kina klasy B. W tym przypadku nie pomoże nawet obecność na planie Johna Cusacka,  liczne zwroty akcji oraz brutalna przemoc. Gangsterski thriller o braterskiej lojalności, zgodnie z przewidywaniami, szybko przekształca się w festiwal mimicznych grymasów Cage'a. W niedopasowanej peruce i doklejonych wąsach. Aż przykro patrzeć...

Dystrybutor: Kino Świat.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Polecam film z Marcinem Dorocińskim, jeden z lepszych filmów z udziałem polskiego aktora, sam Marcin jak zawsze zachwyca.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
Tagi