zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Na co do kina? Piękna i bestia, Gold, Wściekłość i Stado

Na co do kina? Piękna i bestia, Gold, Wściekłość i StadoW kinach 7 premier, m.in. nowa wersja disney'woskiej baśni, poruszający debiut szwedzkiej reżyserski i polska "Wściekłość" na świat mass mediów.

 

TO BĘDZIE HIT...


 

"Piękna i bestia" jest przełomową pod wieloma względami produkcją Disney'a. Nie tylko ze względu na rozmach inscenizacyjny (ponad 180 milionów dolarów), ale i odważne potraktowanie oryginalnych baśniowych wątków (postać LeFou pierwszym homoseksualnym bohaterem w historii wytwórni). Recenzenci za oceanem podkreślają, iż całość z jednej strony składa słynnej animowanej wersji historii swoisty hołd, z drugiej - nieco rozczarowuje mało porywająca reżyserią Billa Condona. Filmowi pisany jest jednak sukces. Choćby ze względu na zjawiskową w roli Pięknej Emmę Watson, a także drugoplanowe postaci odtwarzane m.in. przez Ewana McGregora i Emmę Thompson. 

Dystrybutor: Disney

 

 

NIE PRZEGAP!

 


"Stado" to porażający, oparty na faktach debiut szwedzkiej reżyserki Beaty Gårdeler. Historia, jaka mogła zdarzyć się nie tylko w Skandynawii. Główną bohaterką jest 14-letnia dziewczyna z małej miejscowości, która padła ofiarą gwałtu. Starszy o rok oprawca zostaje pojmowany i skazany w imię prawa. Ale wioska wie swoje i poddaje dziewczynę brutalnemu ostracyzmowi. Zaszczuta dziewczyna walczy o resztki godności. Choć "Stado" ogląda się niczym thriller, szwedzka reżyserka nigdy nie traci z punktu widzenia społecznej perspektywy. Sygnalizowanej już w wymownym tytule.

Dystrybutor: Vivarto

 

 

 


"Gold" przekonuje, iż Matthew McConaughey jest ciągle aktorsko nieobliczalny. Kryminalny dramat Stephena Gaghana ("Syriana), pozwala gwiazdorowi zarówno na kolejną fizyczną transformację, jak  też kreację postaci szalonej i opętanej ideą. Rola szukającego złota w Indonezji Kenny'ego Wellsa tak naprawdę wynosi całość ponad hollywoodzką średnią. Krytycy za oceanem nie mają wątpliwości, iż McConaughey uratował film. Kolejny Oscar na horyzoncie?

Dystrybutor: Monolith Films

 

 

POD ROZWAGĘ...

 

 

"Wściekłość" niesie ze sobą wszystkie zalety i wady niezależnego polskiego kina. Zgodnie z tytułem, pokazuje pozbawiony złudzeń obrazek rodzimej rzeczywistości, tym razem przez pryzmat świata mass mediów. Ekspresyjna forma, jaką obrał reżyser Michał Węgrzyn nie zawsze jest jednak kompatybilna z tematem. A dosłowny bieg głównego bohatera ku wewnętrznej metamorfozie, chwilami może drażnić ograniczeniem perspektywy. Tym bardziej, iż grający główną rolę Jakub Świderski wziął na swoje aktorskie barki chyba zbyt duży ciężar. Mimo tego, "Wściekłość" na pewno wyróżnia się w kinowym repertuarze. Warto dać jej szansę.

Dystrybutor: Alter Ego.

 

 

 

"Personal Shopper" to kolejna rozprawa reżysera Oliviera Assayasa z celebrycką popkulturą. Znowu na warunkach kina mocno artystycznego, które tym razem wymaga od widza szczególnej cierpliwości. W "Sils Maria" był pojedynek Juliette Binoche z Kristen Stewart, tu jest tylko sama Stewart. Wcielająca się w stylistkę jednej z gwiazd, całe dni spędzającą na zakupach w luksusowych paryskich butikach. Assayas próbuje połączyć refleksję nad targowiskiem próżności z formułą obyczajowego dreszczowca. Rezultat jest jednak dyskusyjny.

Dystrybutor: Aurora Films

 

 

 

NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

 "Wszystko albo nic" dociera na polskie ekrany kin jako przebój słowackich i czeskich kin, ze znaczącym udziałem rodzimej obsady. Niestety, zanosi się na to, że południowych sąsiadów tym razem zawiodło ich rdzenne poczucie humoru. Historia miłosnych perypetii trzech par, mimo obyczajowej pikanterii posiada wszelkie cechy komediowego półproduktu. Rozgrywającego się w nieokreślonych realiach, żerującego na najgorszych stereotypach i serwującego gagi z rodzaju tych najbardziej oczywistych. Nie pomoże zaangażowanie Michała Żebrowskiego i Pawła Deląga. Ba, ono wręcz szkodzi.

Dystrybutor: Kino Świat.

 

 

 

 

"Wrota bohaterów" pod płaszczykiem młodzieżowej fantastyki skrywa kolejną cyniczną grę Luca Bessona. Twórca "Wielkiego błękitu" najwyraźniej zamarzył sobie uszczknąć coś dla siebie z pysznego tortu chińskiej kinematografii. Ta zaś w przypadku dzieł promujących historię i kulturę Państwa Środka nie limituje się pod względem finansowym. Besson jako producent i współscenarzysta przygotował zatem bombastyczne widowisko, które spełnia wszystkie wymogi tamtejszej propagandy. Komu podobał się "Wielki mur", będzie zachwycony.

Dystrybutor: Kino Świat.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Kolejny tydzień z wieloma nowymi filmami. W tym tygodniu zwróciły moją uwagę dwa filmy przed wszystkim Gold i świetne aktorstwo Matthew McConaughey oraz film "Stado", który wydaję się być odważnym i świetnie zrealizowanym produktem.

  • Wiele osób czekało na film pt. " Piękna i Bestia", ale ja widzę wśród tegotygodniowy nowości kilka ciekawszych propozycji filmowych, chociażby szwedzką produkcję pt. "Stado".

  • Zdecydowanie najmniej zainteresowała mnie produkcja" Wszystko albo nic". Wszystkie pozostałe filmy mają coś w sobie i wykorzystam nadarzające się okazje, by je obejrzeć.

  • Tym razem jakoś mniej filmów przyciągnęło moją uwagę. Z tego wszystkiego wybrałabym chyba tylko "Piękną i bestię" i to głównie z sympatii do aktorki z Harrego Pottera :) Dużo się teraz mówi o wątku homoseksualnym w tej produkcji, ale mam wrażenie, że to niepotrzebne czepianie się. Ale może się mylę - trzeba sprawdzić :)

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi