zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Na co do kina? Strażnicy galaktyki vol. 2, Szatan kazał tańczyć i Mali mężczyźni

Na co do kina? Strażnicy galaktyki vol. 2, Szatan kazał tańczyć i Mali mężczyźni


W kinach 8 premier, m.in. sequel przebojowych "Strażników galaktyki" i kontrowersyjna, "kostkowa" fabuła Katarzyny Rosłaniec.

 

TO BĘDZIE HIT!

 

"STRAŻNICY GALAKTYKI VOL. 2" nie zawiodą miłośników komiksowej fantastyki. Reżyser James Gunn po raz kolejny udowadnia, iż w obrębie uniwersum Marvela można jeszcze wiele zdziałać. Bez zadęcia, z poczuciem humoru, ale też dorosłym podejściem do tematu. Niech nikogo nie nabierze godna spacer opera rekwizytornia. Sequel "Strażników galaktyki" to dzieło bliższe Tarantino niż przygodom Avengersów. Gdzie przemoc jest malownicza, ale i dosadna. Gdzie barwna galeria postaci ze Star-Lordem na czele niekoniecznie przypomina poczicowych super-bohaterów. Gdzie równie ważne jak strzelaniny i starcia w kosmosie są potyczki słowne. W połączeniu z przebojową retro-ścieżką dźwiękową, całość sprawia wrażenie off-owego kina eksploatacji robionego za duże pieniądze. I o to chodzi!

Dystrybutor: Marvel.


 

NIE PRZEGAP!

"MALI MĘŻCZYŹNI" to przykład kina młodzieżowego, po które chętnie sięgną dorośli. Snuta w niespiesznym rytmie historia relacji między dwiema nowojorskimi rodzinami. Z problemami, które dotyczą okresu dojrzewania, pierwszych wyborów życiowych oraz spraw finansowych. Reżyser Ira Sachs kreśli wyjątkowo subtelny, jak na współczesne, wielkomiejskie lokacje Manhattanu, obraz wchodzenia w dorosłość. Ze znakomitym aktorstwem zarówno obsady młodzieżowej, jak i tej starszej (Alfred Molina, Greg Kinnear).

Dystrybutor: Mayfly


 

POD ROZWAGĘ

"SZATAN KAZAŁ TAŃCZYĆ" szokuje naturalistyczną treścią, fragmentaryczną narracją i osobliwym formatem obrazu, któru zajmuje ledwie 1/3 część kinowego ekranu. Reżyserka Katarzyna Rosłaniec rzuca widzom potężne wyzwanie percepcyjne, każąc śledzić epizody z życia młodej pisarki. Epizody pełne kompulsywnego seksu i alkoholowo- narkotycznych ciągów. Za rwaną całością kryje się jednak ambitny zamysł - próba stworzenia filmowej kostki Rubika, gdzie każda sfera egzystencji posiada inną tonację kolorystyczną.

Dystrybutor: Kino Świat 

"U PANA MARSA BEZ ZMIAN" za pomocą czarnego humoru mówi sporo gorzkiej prawdy na temat kryzysu wieku średniego. Pokazując desperacką próbę wyrwania się tytułowego bohatera z życiowego marazmu. Reżyser Dominik Moll podkręca groteskowy wymiar opowieści o "człowieku bez ucha" i wzbogaca konwencję o elementy thrillera. Dla kinomanów otwartych na gatunkowe hybrydy, francusko- belgijska produkcja będzie miłą niespodzianką.

Dystrybutor: Bomba Film.


 

 

"POŻEGNANIE Z EUROPĄ" za bohatera obiera jedną z najbardziej znacżących intelektulanie postaci XX-wiecznej kultury. Tyle, że nie robi z niej właściwego użytku. Impresyjny film Marii Schrader to rzecz skierowana przede wszystkim do znawców twórczości Stefana Zweiga. Tych widzów, którzy są w stanie dopowiedzieć sobie cały bogaty kontekst dla przedstawionej na ekranie sytuacji. A jest ona szczególna, gdyż dotyczy emigracji pisarza tuż przed wybuchem II wojny światowej.

Dystrybutor: Aurora Films. 

 

NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 

"PRZYRZECZENIE" to raczej zmarnowana szansa na kipiące namiętnościami, kostiumowe kino. Historia miłosnego trójkąta w scenerii Imperium Osmańskiego, na początku I wojny światowej, nie wykracza poza standardową porcję dramatycznych inscenizacji. A szkoda, gdyż wątek prześladowań ludności ormiańskiej zasługuje na głębszą refleksję. Doświadczona obsada, z Christianem Bale'm na czele, nie jest w stanie uratować tego chybionego, choć poprawnie nakręconego przedsięwzięcia.

Dystrybutor: Monolith Films. 

"RIKO PRAWIE BOCIAN" żeruje na popularności amerykańskich animacji, aby najmłodszym widzom znowu zaserwować przewidywalną serię gagów i awanturniczej treści. Podróż do Afryki z ptasią ferajną i wróblem, który uważa się za bociana, nie dorównuje jednak produkcjom Disney'a i Pixara.

Dystrybutor: Kino Świat 

"NUMER 7" to "alternatywna" niemiecka adaptacja młodzieżowego bestsellera Mirhama Mousa. Tego samego, który jeszcze kilka miesięcy temu trafił do kin pod postacią węgiersko-holenderskiej fabuły. Komu nie dość europejskiej namiastki "Igrzysk śmierci", niech spróbuje porównać między sobą obie produkcje.

Dystryburo: Vivarto.Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Wczoraj miałam okazję zobaczyć film "Strażnicy Galaktyki vol. 2" i szczerze polecam. Idealny film dla fanów Marvela. Akcja z idealnym wyczuciem humoru nie zawodzi tak jak i w pierwszej części serii.

  • Sporo premier ale jedna mnie szczególnie zaciekawiła "U PANA MARSA BEZ ZMIAN" to może być naprawdę warty uwagi film. Druga propozycja to RIKO PRAWIE BOCIAN czyli familijny wypad do kina bez ryzyka.

  • Zawsze czekałem na zapowiedzi premier kinowych ale od jakiegoś czasu ich nie ma . Z przyjemnością się je czytało. Droga redakcjo czy wrócą omówienia premier kinowych.

  • Też czekam na zapowiedzi!!! Kiedy wrócą?

  • @pang @Lidia - kochani, jako główny autor cyklu, z przyczyn ode mnie niezależnych, musiałem go zawiesić, cieszę się, że miał swoich czytelników. Na co do kina na pewno powróci. Jeśli nie tutaj, to w innym miejscu. Ale chciałbym jednak tutaj...

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi