zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrPremiery › Na co do teatru? Wrocław - Gwiazda, Prosta historia i Pomoc domowa

Na co do teatru? Wrocław - Gwiazda, Prosta historia i Pomoc domowa

Na co do teatru? Wrocław

Od lalkarskich widowisk do aktorskiego show. Sprawdzamy wrześniowe premiery na deskach wrocławskich teatrów.

Nasz cykl Na co do teatru? w nowej odsłonie! Od tego sezonu będziemy informować Was o większej liczbie interesujących premier, dla ułatwienia prezentując według klucza regionalnego.  W pierwszym odcinku pisaliśmy o nowościach warszawskich scen. Dzisiaj prezentujemy Wam premiery ze stolicy Dolnego Śląska:

 

Prosta historia dla dzieci

Czekać na pierwszą z nich nie trzeba będzie długo. Już 18 września Wrocławski Teatr Lalek zaprosi na swoją "Prostą historię”. Mimo że historia ma być prosta, na razie nie za wiele wiadomo o czym tak naprawdę będzie. Nic w tym dziwnego, bowiem przedstawienie pozbawione jest słów, wykorzystując przy tym cały wachlarz środków teatru formy.

Prosta historia
 fot. Wrocławski Teatr Lalek

Jak zapewniają twórcy, będzie trochę smutno, ale też i trochę wesoło. Możemy im w całości zawierzyć, ponieważ za najnowszą produkcją stoi grupa teatralna LALE.teatr, która wrocławskiej publiczności dobrze znana po takich spektaklach jak „Podłogowo”, „Ściana.Banana” czy ubiegłoroczny hit pod tytułem „Kręcipupa”. „Prostą historię” wyreżyserowali Radosław Kasiukiewicz i Tomasz Maśląkowski. W kameralnej przestrzeni zobaczymy ich również w roli aktorów. Towarzyszyć im będą wspaniałe lalki á la planchette. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5+.

 

Trudne życie Gwiazdy

We Wrocławskim Teatrze Współczesnym urodziny prawdziwej "Gwiazdy”. Wyznaczono je na 24 września. W głównej i jedynej roli Maciej Tomaszewski, szerszej publiczności znany z takich seriali jak "Prawo Agaty”, "Na dobry i złe” czy "Pierwsza miłość”. Tym razem zagra niespełnionego i samotnego aktora owładniętego obsesją roli, z którą zaczyna całkowicie się i niebezpiecznie utożsamiać. Reżyser Krzysztof Czeczot zaprasza na spektakl pełen pop-kulturowych odniesień, gdzie punktem odniesienia staną się nagrania Tadeusza Łomińskiego z radiowej wersji spektaklu o tym samym tytule.

Gwiazda
 fot. WTW

Prawdziwą niespodzianką dla wielbicieli nowych technologii i nowych doświadczeń stanie się pierwsze w polskim, a nawet w europejskim teatrze, wykorzystanie dźwięku binauralnego. Za jego pomocą w zwykłych słuchawkach da się uzyskać efekt najprawdziwszej przestrzeni akustycznej. Z pomocą teatrowi pośpieszyła Politechnika Wrocławska, która wypożyczyła unikatowy sprzęt do nagrywania.

 

Pomoże tylko... dobra komedia!

Wrocławski Teatr Komedia śpieszy publiczności z "Pomocą domową”. 25 września zobaczy po raz pierwszy klasyczną farsę z trzaskającymi drzwiami i nagłymi zwrotami akcji. Reżyseriem spektaklu jest Wojciech Dąbrowski. Dwugodzinny spektakl będzie swego rodzaju kontynuacją znanej i lubianej przez publiczność sztuki "Boeing Boeing”. Tym razem przygotowano dla nas jeszcze więcej miłosnych przygód i zaskakujących sytuacji życiowych. Wszystko to pod okiem nieszczędzącej uszczypliwości i humorystycznych uwag tytułowej pomocy domowej.  

Pomoc domowa
 fot. Wrocławski Teatr Komedia

Za kostiumy odpowiada Zofia De Inez, za muzykę - Bartosz Pernal. Prawdziwą wisienką na tym teatralnym torcie, jak twierdzą twórcy, stanie się scenografia Wojciecha Stefana. Obsada składa się z dobrze znanych aktorów Teatru Komedii: Dorota Wierzbicka-Matarrelli, Katarzyna Skoniecka, Ilona Lewandowska, Wojciech Dąbrowski, Kornel Sadowski. Tekst Marca Camolettiego zaadaptował Bartosz Wierzbięty, znany m. in. jako autor dialogów do "Shreku” i "Madagaskara”.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Dziękuję bardzo! Niezbędne informacje! Dobrze napisane!

  • Skoro o nowym przedstawieniu Wroclawskiego Teatru Lalek za wiele jeszcze nie wiadomo,to byc moze bedzie to teatralna wersja filmu wyrezyserowanego przez Davida Lyncha? :) Ale mowiac serio,to zaden z tych spektakli specjalnie mnie nie zainteresowal.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi