zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Najnowszy singiel Chucka Berry'ego „Wonderful Woman”

Najnowszy singiel Chucka Berry'ego „Wonderful Woman”

 fot. okładka płyty

Chuck Berry połączył dwa gatunki: boogie woogie i klasycznego bluesa, i tak powstał utwór „Wonderful Woman”, singiel z płyty „Chuck”. To nadchodzący album, na którym znajdzie się kolekcja piosenek nagranych przez artystę w latach 1991 - 2014.

„Chuck” to pierwszy album Berry'ego, który ma zostać wydany od śmierci ikony rock and rolla w marcu tego roku, w wieku 90 lat. Jednocześnie jest pierwszą studyjną płytą muzyka od 1979 roku.

Berry zbudował „Wonderful Woman”, używając formuły, którą udoskonalił pod koniec lat pięćdziesiątych. Pojedyncza, napędzająca linia gitarowa i sekcja rytmiczna sprawiają, że piosenka jest nieodpartym napędem. Inne instrumenty przynoszą satysfakcjonujące ozdoby - gitara, harmonijka i rozedrgane pianino - podczas gdy Berry śpiewa o wątku romantycznym:

 

Zrobiło mi się to, gdy się uśmiechnęła i powiedziała cześć

Cóż, to złamało mi serce, gdy- powiedziała mi, że nadszedł czas.”


Berry nagrał „Wonderful Woman” z pomocą swojego syna, Charlesa Jr., wnuka Charlesa III i bluesowego gitarzystę Gary'ego Clarka Jr. „Kiedy jego menedżer zadzwonił do mnie i poprosił mnie o zagranie na albumie „Chuck”, poczułem się niesamowicie zaszczycony” - powiedział Clark Jr. magazynowi „Rolling Stone” - „Grał niesamowicie i nadal gra i śpiewa wspaniale. Nie mogę się doczekać tej płyty”.

„Wonderful Woman” to druga piosenka, która zostanie wydana z „Chucka” po „Big Boys”. Kiedy Berry ogłosił w 2016 roku, że nagrywa album, zadedykował go swojej żonie, Themettcie „Toddy” Berry: „Moja kochana, starzeję się!” napisał artysta w oświadczeniu. „Pracowałem nad tym albumem przez długi czas. Teraz mogę zawiesić moją działalność”.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi