zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Najnowszy singiel Chucka Berry'ego „Wonderful Woman”

Najnowszy singiel Chucka Berry'ego „Wonderful Woman”

 fot. okładka płyty

Chuck Berry połączył dwa gatunki: boogie woogie i klasycznego bluesa, i tak powstał utwór „Wonderful Woman”, singiel z płyty „Chuck”. To nadchodzący album, na którym znajdzie się kolekcja piosenek nagranych przez artystę w latach 1991 - 2014.

„Chuck” to pierwszy album Berry'ego, który ma zostać wydany od śmierci ikony rock and rolla w marcu tego roku, w wieku 90 lat. Jednocześnie jest pierwszą studyjną płytą muzyka od 1979 roku.

Berry zbudował „Wonderful Woman”, używając formuły, którą udoskonalił pod koniec lat pięćdziesiątych. Pojedyncza, napędzająca linia gitarowa i sekcja rytmiczna sprawiają, że piosenka jest nieodpartym napędem. Inne instrumenty przynoszą satysfakcjonujące ozdoby - gitara, harmonijka i rozedrgane pianino - podczas gdy Berry śpiewa o wątku romantycznym:

 

Zrobiło mi się to, gdy się uśmiechnęła i powiedziała cześć

Cóż, to złamało mi serce, gdy- powiedziała mi, że nadszedł czas.”


Berry nagrał „Wonderful Woman” z pomocą swojego syna, Charlesa Jr., wnuka Charlesa III i bluesowego gitarzystę Gary'ego Clarka Jr. „Kiedy jego menedżer zadzwonił do mnie i poprosił mnie o zagranie na albumie „Chuck”, poczułem się niesamowicie zaszczycony” - powiedział Clark Jr. magazynowi „Rolling Stone” - „Grał niesamowicie i nadal gra i śpiewa wspaniale. Nie mogę się doczekać tej płyty”.

„Wonderful Woman” to druga piosenka, która zostanie wydana z „Chucka” po „Big Boys”. Kiedy Berry ogłosił w 2016 roku, że nagrywa album, zadedykował go swojej żonie, Themettcie „Toddy” Berry: „Moja kochana, starzeję się!” napisał artysta w oświadczeniu. „Pracowałem nad tym albumem przez długi czas. Teraz mogę zawiesić moją działalność”.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi