zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plLiteraturaRecenzje › 'Narodziny Beyoncé': Wyboista ścieżka kariery /recenzja książki/

'Narodziny Beyoncé': Wyboista ścieżka kariery /recenzja książki/

 fot. Burda

Książka J. Randy'ego Taraborrellego pt. "Narodziny Beyoncé" to dowód na to, jak olbrzymią cenę musiała zapłacić bogini R'n"B oraz jej rodzina w zamian za osiągnięcie międzynarodowego sukcesu.

 

Gdy jesteś sławny, przestają widzieć w tobie człowieka. Stajesz się dobrem publicznym. To ani prawdziwe, ani zabawne. To ani prawdziwe, ani zabawne. Nie potrafią określić, kim jestem. Ja sama nie potrafię tego określić. Jestem skomplikowana. Dorastałam w konflikcie i wśród wielu dramatów. Dużo przeżyłam.

Aż trudno uwierzyć, że autorką tego zaskakującego wyznania może być jedna z najbardziej utalentowanych artystek na świecie.

 

Made by Beyoncé

Beyoncé  - amerykańska wokalistka, aktorka, projektantka mody, producentka muzyczna, bizneswoman, tancerka, modelka. Współczesna ikona popkultury. Współpraca z Destiny's Child zaowocowała sześćdziesięcioma milionami sprzedanych płyt a jej solowe krążki rozeszły się już w ponad stu milionowym nakładzie. Jak dotąd zgromadziła na swoim koncie kilkadziesiąt nagród, w tym te najbardziej prestiżowe statuetki Grammy, American Music Awards, BET Awards, Billboard Music Awards, BRIT Awards, MTV Video Music Awards czy MTV Europe Music Awards.

Imię Beyoncé stało się synonimem dobrze rozreklamowanej marki, która jest w stanie sprzedać pod swoim szyldem niemal wszystko: napoje, kosmetyki, perfumy czy ubrania. W ferworze jej kolejnych bijących rekordy popularności produkcji, łatwo zapomnieć, kto tak naprawdę kryje się za fasadą scenicznego wizerunku. Zwłaszcza, gdy ona sama stara się chronić swoje życie  prywatne przed mediami.

 

Zwykła dziewczyna z Houston

Tym razem twórca biografii m. in.  Marilyn Monroe, Madonny, Cher czy Michaela Jacksona postanowił odkryć tajemnice i szczegóły kariery Beyoncé Giselle Knowles Carter. Z niezliczonej ilości przeprowadzonych rozmów i wywiadów z ludźmi z jej najbliższego otoczenia  wyłania się obraz utalentowanej dziewczyny z Houston, której udało się przezwyciężyć wrodzoną nieśmiałość  i przeobrazić się w pewną siebie kobietą o bezkompromisowym charakterze. Jednak tak drastyczna metamorfoza nie miałaby szans powodzenia, gdyby nie obecność odpowiednich ludzi, którzy potrafili umiejętnie pokierować karierą nastolatki.

Pośród nich nie zabrakło także silnych żeńskich osobowości. Odważne i niezależne Deborah LaDay, Denise Seals czy Andretta Tillman stały się dla  młodej  Beyoncé inspiracją w dążeniu do własnej doskonałości. Dziennikarz dużą część książki poświęcił rodzicom gwiazdy, którzy od początku wspierali ją w osiągnięciu wymarzonego celu. Okazuje się, że życie familii Knowles zostało całkowicie podporządkowane ścieżce rozwoju starszej córki. Dla Mathew i Tiny artystyczny potencjał Beyoncé okazał się praktycznie jedynym filarem, który podtrzymywał ich małżeństwo. Biograf obnażył bolesną prawdę o konsorcjum państwa Knowles, które przez długi czas w oczach opinii publicznej  funkcjonowało jako zgrany rodzinny team.

 

Kulisy amerykańskiego show-biznesu

Queen B to dla milionów niedościgniona ikona stylu i piękna. Jak wyboistą i ciężką drogę przebyła by to osiągnąć, wiedziała tylko ona sama. Aż do teraz. Dzięki dociekliwej reporterskiej naturze Taraborrellego,  kulisy jej zmagań z bezlitosnym show-biznesem w końcu ujrzały światło dzienne. Dla fanów to prawdziwa skarbnica wiedzy, udzielająca wyczerpujących odpowiedzi na temat pierwszych publicznych występów, powstania i upadku Destiny's Child, tajników małżeństwa z Jayem-Z, narodzin i śmierci Sashy Fierce. Nie zabrakło również pikantnych wątków poświęconych jej filmowej karierze.

Dla krytyków publikacja "Narodziny Beyoncé" może natomiast okazać się niezłym prztyczkiem w nos, obalającym ich teorie o sztucznie wykreowanym popkulturowym produkcie. Beyoncé od początku istnienia w branży rozrywkowej miała do zaoferowania coś więcej niż tylko ładne opakowanie. Wiele osób ma wątpliwości, co do słuszności jej politycznego zaangażowania i nazbyt instrumentalnego podejścia do swojej twórczości. Lecz nikt nie może zarzucić Beé braku wokalnych umiejętności czy marketingowej operatywności w definiowaniu siebie za pomocą środków masowego przekazu. W końcu dla tabloidów nie ma nic bardziej pociągającego od sławnej celebrytki owianej aurą pozornej niedostępności...

 

Książka "Narodziny Beyoncé" ukazała się nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska.

 

Napisz artykuł
Komentarze
  • Myślę, że życie żadnego celebryrty nie jest usąne różami - mimo pozorów. A przypadek Beyonce może być tym ciekawszy, że jest naprawdę utalentowaną solistką i przynajmniej na pozór zachowuje resztki normalności.

  • Lubię Beyonce, także na pewno sięgnę po tą książkę , która zapowiada się naprawdę smakowicie zwłaszcza dla fanów piosenkarki. Zresztą nie tylko oni powinni po nią sięgnąć. To w końcu wielka gwiazda .

  • Beyonce to jedna z moich ulubionych wokalistek. Moim zdaniem nie stara się być na siłę lubiana, chce zyskać fanów dzięki swojemu talentowi. Jej głos jest wspaniały, utworów w jej wykonaniu można słuchać godzinami. Z przyjemnością sięgnę po książkę.

  • nie jestem fanem,aczkolwiek z ciekawością sięgnę po tą pozycje

  • Nie interesuje mnie zycie zawodowe Beyonce,ani tym bardziej jej zycie prywatne.A jesli chodzi o cene jaka musiala zaplacic ona i jej rodzina w zamian za osiagniecie miedzynarodowego sukcesu.to chyba wiedziala na co sie pisze?

  • Nie jestem fanka tworczosci Beyonce,dlatego tez nie zamierzam siegac po ksiazke napisana przez J. Randy'ego Taraborrellego.Ale poniewaz ta wokalistka ma liczne grono wiernych sluchaczy,to jej biografia na prwno znajdzie odbiorcow.

  • Ja również nie jestem fanem twórczości Pani Beyonce i z pewnością po książkę to ja nie sięgnę ale na pewno dla fanów piosenkarki będzie to pozycja numer jeden do przeczytania.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi