zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Netia Off Camera: Filmowa gorączka w Krakowie

Netia Off Camera: Filmowa gorączka w Krakowie

Konferencja prasowa otwierająca festiwal/fot. Ł. Badula

Ponad 200 projekcji w ciągu 10 dni. Projekcji dostępnych również za darmo, w ramach jednego z największych plenerowych kin. Po raz 10. Kraków stolicą niezależnego filmu!

Na dachu, bulwarze lub... barce. Miłośnicy X muzy z Krakowa nie muszą fatygować się do sal kinowych. W ciągu najbliższych 10 dni mogą skorzystać z bogatej oferty plenerowych projekcji. Projekcji niebiletowanych. Pod gołym niebem. Plenerowe seanse czekają pod Wawelem i w centrum miasta. Za sprawą m.in. otwartego na Placu Szczepańskim Miasteczka Filmowego. Wśród pokazywanych fabuł znajdzie się i świeży zwycięzca Oscarów - "Moonlight". Ale projekcje plenerowe to tylko mała część atrakcji 10. edycji festiwalu Netia Off Camera. Kinomani mogą liczyć na warsztaty (także te dotyczące tworzenia filmów), spotkania z ludźmi kina oraz bogatą selekcję niezależnego kina.

 

Młodzi filmowcy wytyczają drogę

Jubileuszowa edycja krakowskiego festiwalu to prawdziwa filmowa gorączka. Ponad 200 pokazów w ciągu 10 dni, uszeregowanych w sekcje tematyczne i konkursowe. Od Nadrabiania zaległości i Festiwalowych Hitów do, nowych w programie, Silnej Płci, Aż po grób czy Przyszłość nadejdzie dziś. Jak zawsze, najwięcej emocji zapowiada rywalizacja konkursowa, obejmująca międzynarodową i krajową kategorię.

 Brud/mat. prasowe

Konkurs Główny Wytyczanie Drogi jest niepowtarzalną szansą na konfrontację dokonań początkujących, niezależnych filmowców z całego świata. Zwycięzca dzięki Krakowskiej Nagrodzie Filmowej otrzymuje 100 tys. dolarów na swój następny film, a także propozycję jego realizacji w Polsce. W tym roku o laureacie zadecyduje międzynarodowe jury, z Agnieszką Holland i włoskim scenografem Dante Ferretim w składzie. O Grand Prix zawalczą zaś m.in. słowacki "Brud", tajlandzki "Pop Eye" czy amerykański "Columbus". 

Honoru polskiej kinematografii będzie w konkursie bronić "Ostatnia rodzina" Jana Matuszyńskiego. Choć to niejedyne polonicum w Wytyczaniu Drogi. Do konkursu zakwalifikowano również brytyjski, głośny już film polskiego reżysera Rafała Kapelińskiego - "Butterfly Kisses".

 

Polskie kino i Serial-Con

Fani rodzimego kina będą z pewnością kibicować Konkursowi Polskich Filmów Fabularnych. O nagrodę 300 tys. złotych rywalizuje tu 10 rodzimych produkcji. Obok uznanych tytułów: "Jestem mordercą", "Sztuka kochania" czy "Wołyń", do konkursu trafiły i premierowe pozycje, m.in. wyczekiwane "Szatan kazał tańczyć" Katarzyny Rosłaniec. Zwycięzcę wyłoni międzynarodowe jury, w którego składzie tym razem zasiądą m.in. współpracująca z Tarantino reżyserka castingów Victoria Thomas i brytyjska kostiumograf Joanna Johnston.

Szatan kazał tańczyć/mat. prasowe

Poza emocjami konkursami, na festiwalu nie zabraknie specjalnych wydarzeń. Zaplanowano m.in. premierę zrekonstruowanej cyfrowo kopii "Pana Tadeusza" Wajdy. Imprezie po raz kolejny będzie towarzyszył także Serial-Con, czyli wielkie spotkanie twórców i miłośników telewizyjnych produkcji.

10. edycja Netia Off Camera rusza 28 kwietnia i potrwa do 7 maja. Więcej informacji tutaj.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę Literatura / Aktualności
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane!
  10 tys. euro. Tyle zapłacono za włosy czterech Beatlesów, ścięte w roku... 1964! Kosmyki którego z muzyków okazały się najcenniejsze?
  Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Weź bądź w Katowicach! Dziwnie Fajne wydarzenie po raz pierwszy w stolicy Górnego Śląska. To aż trzy dni koncertów, warsztatów i akcji w...
  Luis Nubiola w Nosalowym Dworze. Wygraj bilety! 'Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]' w Teatrze Słowackiego: Prawdziwych cyganerii już nie ma /recenzja spektaklu/
  Tagi