zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Netia Off Camera: Filmowa gorączka w Krakowie

Netia Off Camera: Filmowa gorączka w Krakowie

Konferencja prasowa otwierająca festiwal/fot. Ł. Badula

Ponad 200 projekcji w ciągu 10 dni. Projekcji dostępnych również za darmo, w ramach jednego z największych plenerowych kin. Po raz 10. Kraków stolicą niezależnego filmu!

Na dachu, bulwarze lub... barce. Miłośnicy X muzy z Krakowa nie muszą fatygować się do sal kinowych. W ciągu najbliższych 10 dni mogą skorzystać z bogatej oferty plenerowych projekcji. Projekcji niebiletowanych. Pod gołym niebem. Plenerowe seanse czekają pod Wawelem i w centrum miasta. Za sprawą m.in. otwartego na Placu Szczepańskim Miasteczka Filmowego. Wśród pokazywanych fabuł znajdzie się i świeży zwycięzca Oscarów - "Moonlight". Ale projekcje plenerowe to tylko mała część atrakcji 10. edycji festiwalu Netia Off Camera. Kinomani mogą liczyć na warsztaty (także te dotyczące tworzenia filmów), spotkania z ludźmi kina oraz bogatą selekcję niezależnego kina.

 

Młodzi filmowcy wytyczają drogę

Jubileuszowa edycja krakowskiego festiwalu to prawdziwa filmowa gorączka. Ponad 200 pokazów w ciągu 10 dni, uszeregowanych w sekcje tematyczne i konkursowe. Od Nadrabiania zaległości i Festiwalowych Hitów do, nowych w programie, Silnej Płci, Aż po grób czy Przyszłość nadejdzie dziś. Jak zawsze, najwięcej emocji zapowiada rywalizacja konkursowa, obejmująca międzynarodową i krajową kategorię.

 Brud/mat. prasowe

Konkurs Główny Wytyczanie Drogi jest niepowtarzalną szansą na konfrontację dokonań początkujących, niezależnych filmowców z całego świata. Zwycięzca dzięki Krakowskiej Nagrodzie Filmowej otrzymuje 100 tys. dolarów na swój następny film, a także propozycję jego realizacji w Polsce. W tym roku o laureacie zadecyduje międzynarodowe jury, z Agnieszką Holland i włoskim scenografem Dante Ferretim w składzie. O Grand Prix zawalczą zaś m.in. słowacki "Brud", tajlandzki "Pop Eye" czy amerykański "Columbus". 

Honoru polskiej kinematografii będzie w konkursie bronić "Ostatnia rodzina" Jana Matuszyńskiego. Choć to niejedyne polonicum w Wytyczaniu Drogi. Do konkursu zakwalifikowano również brytyjski, głośny już film polskiego reżysera Rafała Kapelińskiego - "Butterfly Kisses".

 

Polskie kino i Serial-Con

Fani rodzimego kina będą z pewnością kibicować Konkursowi Polskich Filmów Fabularnych. O nagrodę 300 tys. złotych rywalizuje tu 10 rodzimych produkcji. Obok uznanych tytułów: "Jestem mordercą", "Sztuka kochania" czy "Wołyń", do konkursu trafiły i premierowe pozycje, m.in. wyczekiwane "Szatan kazał tańczyć" Katarzyny Rosłaniec. Zwycięzcę wyłoni międzynarodowe jury, w którego składzie tym razem zasiądą m.in. współpracująca z Tarantino reżyserka castingów Victoria Thomas i brytyjska kostiumograf Joanna Johnston.

Szatan kazał tańczyć/mat. prasowe

Poza emocjami konkursami, na festiwalu nie zabraknie specjalnych wydarzeń. Zaplanowano m.in. premierę zrekonstruowanej cyfrowo kopii "Pana Tadeusza" Wajdy. Imprezie po raz kolejny będzie towarzyszył także Serial-Con, czyli wielkie spotkanie twórców i miłośników telewizyjnych produkcji.

10. edycja Netia Off Camera rusza 28 kwietnia i potrwa do 7 maja. Więcej informacji tutaj.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
  Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  Tagi