zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrAktualności › neTTheatre: Teatr w sieci i przez komórkę

neTTheatre: Teatr w sieci i przez komórkę

neTTheatre, Odpoczywanie.html
neTTheatre, "Odpoczywanie"/fot. Przemek Sieraczyński
Nie ruszając się sprzed komputera, można już oglądać piłkarskie mecze, słuchać koncertów, nawet uczestniczyć we mszy świętej. Od soboty będzie można także zobaczyć spektakl teatralny.

Na pomysł internetowej transmisji wpadli reżyser Paweł Passini i Stowarzyszenie Teatralne Chorea ze Srebrnej Góry. Jak tłumaczą, pierwszy spektakl - "Odpoczywanie", które niedawno można było zobaczyć na festiwalu Wyspiański Wyzwala w Krakowie - wybrali nieprzypadkowo. Wyspiański, uważany za jednego z największych reformatorów teatru, jako pierwszy chciał wprowadzić na scenę m.in. projekcje filmowe. Eksperyment z nowym medium pasuje więc idealnie do jego artystycznej postawy.

Sobotnie wydarzenie to dopiero początek. W najbliższym czasie do czynnego udziału w spektaklach przygotowanych przez neTTheatre zostaną zaproszeni także internauci, którzy będą mogli skorzystać z takich narzędzi jak czat, wizualizator ludzkiego głosu, czy sterowanie na żywo aktorem.

"Odpoczywanie" będzie można zobaczyć 15 grudnia o godz. 19 - fizycznie w Teatrze Chorea w Srebrnej Górze (pl. Wypoczynkowy 4) oraz na żywo w internecie na tej stronie. Zabiegani teatromani będą mogli skorzystać ze swoich komórek z dostępem do sieci, wpisując w przeglądarce adres wap.nettheatre.pl.

 ZOBACZ ZWIASTUN SPEKTAKLU 
 


Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  'Ostatnie zwierzęta' w Łaźni Nowej: Człowiek to nie brzmi dumnie /relacja - zdjęcia/ Teatr / Recenzje
  Z mapką w ręku i doświadczeniami, które mogą zmienić stosunek do ludzkiej cywilizacji. Na terenie byłego budynku szkolnego w Nowej Huty,...
  'Geniusz': Prawa ręka największych pisarzy /recenzja książki/
  „Geniusz” A. Scotta Berga to powieść biograficzna opowiadająca o życiu niezwykłego człowieka i najlepszego redaktora – Maxa...
  Na co do kina? Uciekaj! i Wybawienie
  Na długą majówkę dystrybutorzy przygotowali tylko 2 premiery, adresowane głównie do fanów nieszablonowych thrillerów.
  Netia Off Camera: Filmowa gorączka w Krakowie V Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara: Przestrzenie
  Tagi