zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrAktualności › neTTheatre: Teatr w sieci i przez komórkę

neTTheatre: Teatr w sieci i przez komórkę

neTTheatre, Odpoczywanie.html
neTTheatre, "Odpoczywanie"/fot. Przemek Sieraczyński
Nie ruszając się sprzed komputera, można już oglądać piłkarskie mecze, słuchać koncertów, nawet uczestniczyć we mszy świętej. Od soboty będzie można także zobaczyć spektakl teatralny.

Na pomysł internetowej transmisji wpadli reżyser Paweł Passini i Stowarzyszenie Teatralne Chorea ze Srebrnej Góry. Jak tłumaczą, pierwszy spektakl - "Odpoczywanie", które niedawno można było zobaczyć na festiwalu Wyspiański Wyzwala w Krakowie - wybrali nieprzypadkowo. Wyspiański, uważany za jednego z największych reformatorów teatru, jako pierwszy chciał wprowadzić na scenę m.in. projekcje filmowe. Eksperyment z nowym medium pasuje więc idealnie do jego artystycznej postawy.

Sobotnie wydarzenie to dopiero początek. W najbliższym czasie do czynnego udziału w spektaklach przygotowanych przez neTTheatre zostaną zaproszeni także internauci, którzy będą mogli skorzystać z takich narzędzi jak czat, wizualizator ludzkiego głosu, czy sterowanie na żywo aktorem.

"Odpoczywanie" będzie można zobaczyć 15 grudnia o godz. 19 - fizycznie w Teatrze Chorea w Srebrnej Górze (pl. Wypoczynkowy 4) oraz na żywo w internecie na tej stronie. Zabiegani teatromani będą mogli skorzystać ze swoich komórek z dostępem do sieci, wpisując w przeglądarce adres wap.nettheatre.pl.

 ZOBACZ ZWIASTUN SPEKTAKLU 
 


Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi