zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Nie ważne co mówią

Nie ważne co mówią

.html
Nickelback/mat. pras.

Choć nawet do lata jeszcze daleko, my już wiemy, kto jesienią odwiedzi Stolicę. W Warszawie zagra między innymi Nickelback, którego "How You Remind Me", ładnych kilka lat temu było prawdziwym hitem. Informację o występie kanadyjskiej formacji podał na swoim Facebooku Warner Music Poland, w której dowiadujemy się o tym, że Nickelback pojawi się w Polsce 2 listopada na stołecznym Torwarze. Grupa zagra koncert w ramach europejskiej części tournée The Hits Tour 2013 i zdaje się, że wciąż jest w dobrej formie, mimo że najpełniejszą sławę ma już raczej za sobą.

Faktem jest jednak też, że koncerty Nickelback znów cieszą się rosnącym zainteresowaniem, czego dowodem niech będzie choćby ubiegłoroczna europejska trasa wyprzedana na pniu oraz brylujący w albumowych zestawieniach krążek "Here And Now". Jak mówi Chad Kroeger, lider zespołu: "Byliśmy zachwyceni ilością ludzi, która przyszła nas zobaczyć. Było tak wielu fanów, którzy nie mogli kupić biletów, że byliśmy wręcz zalewani prośbami o nowe koncerty."

Dlatego też "When We Stand Together", "Bottoms Up", "Lullaby" czy "Trying Not To Love You" zdaje się stawać w szranki ze starymi przebojami kapeli, takimi jak wspomniane już "How You Remind Me", ale też "Photograph" czy "Burn It To The Ground".

 Nickelback - Lullaby
Official video

Jedno jest jednak pewne - wszystkie będzie można usłyszeć podczas warszawskiego koncertu. Należy dodać, że w ciągu całej swojej dotychczasowej kariery, do rąk członków Nickelback trafiło pięć nominacji Grammy i trzy nagrody American Music Awards, a cztery lata temu według opiniotwórczego magazynu Billboard zasłużyli na miano "Zespołu Dekady".

.html
Nickelback/mat. pras.

Z kolei przez równie poważany Rolling Stone czy Allmusic, formacja jest bardzo często krytykowana, będąc jednocześnie jednym z najgorzej ocenianych zespołów rockowych przez rozliczne serwisy i prasę muzyczną. W 2001 roku przywołany Rolling Stone powiedział wprost: "Jeśli szukasz oryginalności, możesz nie brać przykładu z Nickelback". To nie przeszkodziło jednak w tym, aby zarówno ich single, jak i długogrające płyty wiele razy pokryły się platyną, łącznie sprzedając się w liczbie 50 milionów egzemplarzy.

Koncert Nickelback odbędzie się 2 listopada o godz. 20:00 na warszawskim Torwarze (ul. Łazienkowska 6a) Ceny biletów: 161 zł (płyta i trybuny) oraz 193 zł (Golden Circle). Bilety będą dostępne od 15 marca na stronie livenation.pl.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nickelback nigdy nie nalezal do moich muzycznych faworytow-z tym wiekszym zaskoczeniem przyjmuje wiadomosc,ze zasluzyl on na miano "Zespołu Dekady". Kawalek "Lullaby" nie robi na mnie wrazenia.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi