zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Nie żyje Wojciech Młynarski – legenda polskiej piosenki i kabaretu

Nie żyje Wojciech Młynarski – legenda polskiej piosenki i kabaretu

 Wojciech Młynarski/Wikipedia

Nie żyje Wojciech Młynarski - poeta, satyryk, dramaturg, scenarzysta, autor tekstów piosenek i piosenkarz. Także kompozytor i reżyser teatralny. Artysta zmarł w wieku 76 lat.

Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy – napisała na Facebooku Agata Młynarska.

Zmarły był absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w 1962 roku w klubie studenckim "Hybrydy" jako autor tekstów satyrycznych. Rok później zdecydował, że sam będzie interpretował swoje teksty. Pierwszym wielkim przebojem była "Niedziela na Głównym". Za swoje utwory był wielokrotnie nagradzany m. in. na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Współpracował z wieloma kabaretami, m. in. ze słynnym "Dudkiem". Pogrzeb Wojciecha Młynarskiego na warszawskich Powązkach 24 marca.

 


Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Pisał takie mądre rzeczy....ostatnio ta fraza chodziła mi uporczywie po głowie: " kiedy za mało książek znasz, wychodzi ci to na twarz, gdy nie wiesz kto to J.S Bach, czółko ci się spłaszcza jak dach..." Pan Wojtek na niwie literackiej...zrobił swoje.

  • Odejście Wojciecha Młynarskiego - poety i nietuzinkowej postaci poruszyło wiele osób, w tym mnie. Pozostaną po nim teksty piosenek, które nucic będziemy jeszcze przez długie lata.

  • bylam zawsze zachwycona tworczoscia pan a wojciecha,jestesmy na wczasach brzmi mi zawsze z.egnaj mistrzu teresa z wroclawia

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi