zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › 'Nieprawi' w Kinie Muranów /patronat/

'Nieprawi' w Kinie Muranów /patronat/

Nieprawi
 

"Nieprawi" to najnowszy film wielokrotnie nagradzanego rumuńskiego reżysera Adriana Sitaru, z aktorskim udziałem m.in. Adriana Titieni (m.in. "Egzamin").

Film, który polską premierę miał podczas 18 MFF T-mobile Nowe Horyzonty, z powodzeniem kontynuuje swoją drogę festiwalową, mając na koncie m.in. Nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych CICAE 66. MFF Berlin 2016; Nagrodę Główną na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Odessa 2016; tytuł Best Narrative Feature na Philadelphia Film Festiwal 2016 czy Nagrodę za Najlepszy Film na Pula Film Festival 2016.

Z pozoru błahe zdarzenie - wspólny obiad rodziny Anghelescou. Ojciec rodziny Victor (Adrian Titieni) rozprawia podczas posiłku o fizyce. W pewnym momencie najstarszy syn Cosma (Bogdan Albulescu) wspomina, że nazwisko ojca znalazło się na liście osób, które w czasach dyktatury donosiły na kobiety chcące dokonać aborcji. Nastrój raptownie się zmienia. Victor broni się zwracając uwagę na to, że on jest faktycznie aborcji przeciwny, czemu bliźniacy Sasha (Alina Grigore) i Romi (Robi Urs) zawdzięczają życie, ponieważ matka chciała tę ciążę usunąć. Niewinne spotkanie kończy się prawdziwym rodzinnym "trzęsieniem ziemi".  

Produkcja: RUMUNIA/FRANCJA/POLSKA 2016
Reżyseria: Adrian Sitaru
Obsada: Adrian Titieni, Alina Grigore, Robi Urs, Bogdan ALbulescu, Cristina Oltenau
Producent: Anamaria Antoci
Koproducenci: Stanisław Dziedzic, Klaudia Śmieja, Yohann Cornu

KONKURS

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na premierę filmu "Nieprawi" 12 stycznia o godz. 20:00 do Kina Muranów w Warszawie. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS NIEPRAWI i nazwę preferowanego kina, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 11.01 do godz. 10:00.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Kilka la temu oglądałam film "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" - bardzo dobry dramat, traktujący podobnie jak film "Nieprawi" o problemie aborcji, czy też braku możliwości przeprowadzenia jej w sposób cywilizowany i legalny. Myślę, że to ważny problem, od którego władze uciekają.

  • Nie słyszałam o tym filmie. Żałuję, bo tematyka wydaje się jak najbardziej na czasie. Uważam, że o problemie aborcji należy mówić i przedstawiać różne punkty widzenia.

  • Bardzo interesujący pomysł na film. ,,Nieprawi'' poruszają problem jaki dręczy wiele osób, niestety nadal za mało się o nim mówi. Z przyjemnością wybiorę się na film. Zapowiada się naprawdę ambitne kino.

  • Zgadzam się z przedmówcą, film wydaje się być kontrowersyjny i ambitny. Z wielką chęcią obejrzałabym coś innego niż amerykańska papka. A z kinem rumuńskim nigdy jeszcze nie miałam do czynienia.

  • Temat choć trudny, bardzo na czasie. Wielka szkoda, że tak mało się o nim słyszy. Co do realizacji, pokładam w nim duże nadzieje. Mam nadzieję, że twórcy nie zmarnowali dużego potencjału tego filmu.

  • Problem aborcji,oraz rozliczen z przeszloscia jest zywy rowniez u nas.Dlatego przypuszczam,ze na najnowszy film wyrezyserowany przez Adriana Sitaru zechce sie wybrac do kina spora grupa osob. Zwlaszcza,ze "Nieprawi" maja na koncie kilka nagrod.

  • Film obejrzałam. Wbrew temu, czego się spodziewałam, aborcja bynajmniej nie była głównym problemem, jaki tu został poruszony. Film poszedł dużo dalej, a sytuacja bohaterów sprawiła, że zagorzali aborcjoniści stali się aborcji przeciwni i odwrotnie - obrońcy życia - proaborcyjni.

  • Film zapowiada się całkiem interesująco i przede wszystkim porusza bardzo ważny temat na który mam wrażenie bardzo mało ostatnim czasem rozmawia a jest on bardzo ważny.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Sting wystąpi w Krakowie! Muzyka / Aktualności
12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
Włosy The Beatles zlicytowane!
10 tys. euro. Tyle zapłacono za włosy czterech Beatlesów, ścięte w roku... 1964! Kosmyki którego z muzyków okazały się najcenniejsze?
Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic Luis Nubiola w Nosalowym Dworze. Wygraj bilety!
Tagi