zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › 'Nieprawi' w Kinie Muranów /patronat/

'Nieprawi' w Kinie Muranów /patronat/

Nieprawi
 

"Nieprawi" to najnowszy film wielokrotnie nagradzanego rumuńskiego reżysera Adriana Sitaru, z aktorskim udziałem m.in. Adriana Titieni (m.in. "Egzamin").

Film, który polską premierę miał podczas 18 MFF T-mobile Nowe Horyzonty, z powodzeniem kontynuuje swoją drogę festiwalową, mając na koncie m.in. Nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych CICAE 66. MFF Berlin 2016; Nagrodę Główną na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Odessa 2016; tytuł Best Narrative Feature na Philadelphia Film Festiwal 2016 czy Nagrodę za Najlepszy Film na Pula Film Festival 2016.

Z pozoru błahe zdarzenie - wspólny obiad rodziny Anghelescou. Ojciec rodziny Victor (Adrian Titieni) rozprawia podczas posiłku o fizyce. W pewnym momencie najstarszy syn Cosma (Bogdan Albulescu) wspomina, że nazwisko ojca znalazło się na liście osób, które w czasach dyktatury donosiły na kobiety chcące dokonać aborcji. Nastrój raptownie się zmienia. Victor broni się zwracając uwagę na to, że on jest faktycznie aborcji przeciwny, czemu bliźniacy Sasha (Alina Grigore) i Romi (Robi Urs) zawdzięczają życie, ponieważ matka chciała tę ciążę usunąć. Niewinne spotkanie kończy się prawdziwym rodzinnym "trzęsieniem ziemi".  

Produkcja: RUMUNIA/FRANCJA/POLSKA 2016
Reżyseria: Adrian Sitaru
Obsada: Adrian Titieni, Alina Grigore, Robi Urs, Bogdan ALbulescu, Cristina Oltenau
Producent: Anamaria Antoci
Koproducenci: Stanisław Dziedzic, Klaudia Śmieja, Yohann Cornu

KONKURS

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na premierę filmu "Nieprawi" 12 stycznia o godz. 20:00 do Kina Muranów w Warszawie. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS NIEPRAWI i nazwę preferowanego kina, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 11.01 do godz. 10:00.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Kilka la temu oglądałam film "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" - bardzo dobry dramat, traktujący podobnie jak film "Nieprawi" o problemie aborcji, czy też braku możliwości przeprowadzenia jej w sposób cywilizowany i legalny. Myślę, że to ważny problem, od którego władze uciekają.

  • Nie słyszałam o tym filmie. Żałuję, bo tematyka wydaje się jak najbardziej na czasie. Uważam, że o problemie aborcji należy mówić i przedstawiać różne punkty widzenia.

  • Bardzo interesujący pomysł na film. ,,Nieprawi'' poruszają problem jaki dręczy wiele osób, niestety nadal za mało się o nim mówi. Z przyjemnością wybiorę się na film. Zapowiada się naprawdę ambitne kino.

  • Zgadzam się z przedmówcą, film wydaje się być kontrowersyjny i ambitny. Z wielką chęcią obejrzałabym coś innego niż amerykańska papka. A z kinem rumuńskim nigdy jeszcze nie miałam do czynienia.

  • Temat choć trudny, bardzo na czasie. Wielka szkoda, że tak mało się o nim słyszy. Co do realizacji, pokładam w nim duże nadzieje. Mam nadzieję, że twórcy nie zmarnowali dużego potencjału tego filmu.

  • Problem aborcji,oraz rozliczen z przeszloscia jest zywy rowniez u nas.Dlatego przypuszczam,ze na najnowszy film wyrezyserowany przez Adriana Sitaru zechce sie wybrac do kina spora grupa osob. Zwlaszcza,ze "Nieprawi" maja na koncie kilka nagrod.

  • Film obejrzałam. Wbrew temu, czego się spodziewałam, aborcja bynajmniej nie była głównym problemem, jaki tu został poruszony. Film poszedł dużo dalej, a sytuacja bohaterów sprawiła, że zagorzali aborcjoniści stali się aborcji przeciwni i odwrotnie - obrońcy życia - proaborcyjni.

  • Film zapowiada się całkiem interesująco i przede wszystkim porusza bardzo ważny temat na który mam wrażenie bardzo mało ostatnim czasem rozmawia a jest on bardzo ważny.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi