zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plDesignTrendy › Noc wieżowców: Warszawa oglądana z najwyższych pięter

Noc wieżowców: Warszawa oglądana z najwyższych pięter

 Promocyjny baner/Nowa Warszawa

Już dzisiaj warszawiacy spojrzą na swoje miasto, dosłownie, z góry. Po raz drugi organizowana jest wycieczka po najwyższych budynkach stolicy.  

Są noce muzeów, bibliotek, teatrów, poezji. Dlaczego więc nie wybrać się wieczorową porą na najwyższe piętra cudów nowoczesnej architektury? Spojrzeć na miasto przez okna tzw. niebotyków? Noc Wieżowców to obietnica niepowtarzalnej przygody - spojrzenia na miasto niemal z lotu ptaka. I dotarcia tam, gdzie na co dzień nie wpuszcza się przechodniów. 

Impreza budzi skojarzenia z wspomnianymi "nocnymi" maratonami, ale w rzeczywistości jest oddolną inicjatywą dwójki pasjonatów. Rok temu Tomasz Reich i Jakub Jurkowski z portalu Nowa Warszawa wpadli na szalony pomysł udostępnienia stołecznych wieżowców. Myśleli przede wszystkim o amatorach fotografii i miejskiej architektury. Pomysł nabrał rumieńców, gdy na współpracę zgodzili się zarządcy 11 tego typu budynków. Zainteresowanie wyraziło aż 45 tys. osób. Ostatecznie w drodze konkursu, organizatorzy wybrali 1500 szczęśliwców. 

Po sukcesie pierwszej edycji, Reich i Jakubowski nie mieli już wyboru. Noc Wieżowców musi być kontynuowana! Druga odsłona odbędzie się już dzisiaj 15 października. Posiada znacznie większy rozmach. Udział weźmie aż 18 stołecznych wieżowców, a na zwiedzających czeka - 4 tys. wejściówek. Wycieczkom po budynkach towarzyszą dwa konkursy fotograficzne. 

Napisz artykuł
Komentarze
  • Warszawa nocą z takiej perspektywy to naprawdę musi być przepiękny widok:)

  • Nie kazdy ma mozliwosc podziwiama widokow miasta z tak duzej wysokosci,wiec chetnych na skorzystanie z takiej szansy pewnie nie brakowalo? Chwali sie zarzadcom budynkow bioracych udzial w tym przedsiewziecie,ze sie na nie zdecydowali.

  • Zobaczyc panorame Warszawy z takiej wysokosci-zwlaszcza wieczorowa pora-to musi byc niezapomniane doswiadczenie.Zwlaszcza,kiedy dostaje sie mozliwosc obserwacji miejskiej panoramy z roznych punktow widokowych.

  • Fantastyczna inicjatywa! Zobaczyć stolicę prawie z lotu ptaka - niesamowite. Bardzo mi się podoba takie wydarzenie i wielkie wyrazy uznania dla organizatorów. Jak widać wystarczy trochę chęci, by wymyślić oryginalne i niekonwencjonalne sposoby odkrywania wielkiego miasta.

  • Mam nadzieję, że za rok będzie organizowane trzecie spotkanie, na które będę mogła się wybrać. Lubię nowoczesną architekturę, wysokie wieżowce, które powstają.. Widoki na pewno zaskakujące i "powalające".

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Nagroda im. Wisławy Szymborskiej: Ogłoszono nominacje! Literatura / Aktualności
O prestiżową nagrodę w wysokości 100 tys. złotych tym razem powalczą wyłącznie poeci. Jakie tomiki wyróżniła tym razem międzynarodowa kapituła?
W Nowej Hucie powstanie Dom Utopii! Ale najpierw 'Ostatnie zwierzęta' /zdjęcia/
Były budynek szkolny zmieni się w artystyczną przestrzeń warsztatów, projektów i rezydencji! Zapowiedzią metamorfozy są nietypowe teatralne...
'Słynny niebieski prochowiec' w Polskim Radiu, czyli ballady Cohena od nowa
Spektakl muzyczny „Słynny niebieski prochowiec”, którego kanwą stały się legendarne ballady Leonarda Cohena w nowych tłumaczeniach...
'Wybawienie' w DCF-ie /konkurs/ Premiera: 'Cela' Jonas Winner/ Nowość w Klubie Kulturaonline.pl
Tagi