zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Obrazy malowane na podłodze

Obrazy malowane na podłodze

Paulina Korbaczyńska.html
Obraz Pauliny Korbaczyńskiej. Więcej jej dzieł zobaczycie tutaj.

"Obrazy malowane na podłodze, żeby mi się ręka nie trzęsła" - tak brzmi tytuł wystawy, którą od 23 października będzie można oglądać we wrocławskiej Mleczarni. Je autorka, Paulina Korbaczyńska, to nasza debiutantka sprzed trzech lat.

Najpierw zaprezentowała swoje Smutne Misie (tutaj), potem pokazała, że ma też talent malarski. (tutaj). Jej obrazy dotychczas można było oglądać jedynie w sieci i na ścianach prywatnych kolekcjonerów. Choć jak autorka przyznaje: trudno mi jest rozstawać się z moimi obrazami. Lubię na nie patrzeć. Dlatego, gdy wędrują do nowego domu, mam mieszane uczucia. Z jednej strony cieszę się, ze komuś się spodobały, że chce je mieć na własnej ścianie, z drugiej - ja też chcę je mieć na własnej ścianie.

Paulina wymyśla swoim dziełom oryginalne tytuły. W trakcie przychodzi mi do głowy jakiś dziwaczny tytuł, który muszę szybko zapisać, bo zwykle jest tak długi, że ciężki do zapamiętania - zdradza.

"Czyja to wina że kołnierzyk panny Franciszki nie jest ścieżnobiały?", "W poniedziałek Krystyna siedziała w wannie, aż się zmarszczyła", "Florka nie kupuje energooszczędnych żarówek". Jeżeli chcecie zobaczyć, co kryje się pod tymi lub równie ciekawie brzmiącymi tytułami, wybierzcie się do klubokawiarni Mleczarnia we Wrocławiu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 23 października o godzinie 19.00. Muzyczną atrakcją wieczoru będzie występ Natalii Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego z Mikromusic.Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Smutne Misie są przeurocze! Strasznie mi się podobają, chciałabym takiego misia. Spodobały mi się także obrazy pani Pauliny, jest w nich coś oryginalnego. Ciekawe są także tytuły dzieł.

  • No proszę! Szczęśliwcy, którzy dotrą na wernisaż, będą mieli zagwarantowane nie tylko obcowanie ze świetną sztuką z zakresu plastyki, ale także muzyki! Podpisuję się pod stwierdzeniem, że tytuły są ciekawe. Taki drobny zabieg marketingowy jest w tym wypadku zupełnie na miejscu :)

  • obrazy super, powiesiłabym chętnie u siebie w domu

  • Fajne orygianlne prace, namalowane postacie nie są piękne ale to dodaje im niepowtarzalnego uroku, podobnie było z kolekcją Smutnych Misi Pauliny Korbaczyńskiej, wykonanych ręcznie, każdy był wyjątkowy.

  • Wcale się nie dziwie.Ja też maluję obrazy i za każdym razem kiedy dzwonią z galerii,że któryś został kupiony cieszę się i smucę.Ale z drugiej strony to wspaniałe,że ktoś wydał pieniądze na moją pracę.Chociaż nie jest mu niezbędna do życia.;)

  • Chyba nigdzie indziej nie spotykane tytuły obrazów. Rzeczywiście aż ciekawość zżera co się pod nimi kryje. A smutne misie bo nikt nie chce ich przytulić, czy dlatego by każdy chciał je przytulić ?

  • Smutne misie mnie nie urzekły - zbyt bure i ponure. Obrazy natomiast prezentują się bardzo interesująco - szczególnie zainteresował mnie ten z artykułu, bardzo Matissowski. Tytuły traktuję trochę z przymróżeniem oka, ale niewątpliwie zachęcają do podziwiania. Na deser wernisaż w Mleczarni - idę (może uda się coś nabyć)!

  • Prace są nie samowite !!!!!!!! naprawdę chciałam bym mieć którąś z prac Pani Pauliny. Tytuły są naprawdę bardzo pomysłowe :):) i sama jestem bardzo ciekawa co pod niektórymi z nich się kryje :):)

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi