zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plDesignTrendy › Od selfie do samo-ekspresji. Fotografia portretowa w Saatchi Gallery /zdjęcia/

Od selfie do samo-ekspresji. Fotografia portretowa w Saatchi Gallery /zdjęcia/

[wszystkie zdjęcia: Huawei/ Saatchi Gallery]

W londyńskiej galerii ekspozycja pokazująca, jaką drogę na przestrzeni wieków przeszły portrety i autoportrety.  Zobaczcie prace wykonane... smartfonem.  

Jeszcze kilka lat temu, aby wykonać portret potrzebne były wielogodzinne przygotowania lub drogi i profesjonalny sprzęt. Obecnie, perfekcyjny portret to kwestia ujęcia "tej” chwili, ponieważ cała technologia mieści się w smartfonie. Podczas wystawy "From Selfie to Self-Expression” prezentowane są więc nie tylko dzieła najważniejszych malarzy i fotografów m.in. Van Gogha, Rembrandta, Christophera Bakera, Juno Calypso czy Cindy Sherman. Na ekspozycję trafiły także prace nieformalnej grupy artystów, znanych jako Young British Photographers, wykonane smartfonem Huawei P10.

Na ścianie Saatchi Gallery zawisną ponadto prace zwycięzcy konkursu #SaatchiSelfie. Konkurs polegał na wykonaniu portretu w swojej osobistej interpretacji. 

Wystawę można odwiedzać do 30 maja 2017 roku w Saatchi Gallery w Londynie. To pierwsza na świecie ekspozycja, na której można zobaczyć, jaką drogę na przestrzeni wieków przeszły portrety i autoportrety. Selfie, przez wielu trywializowane, jest tutaj pokazane w wersji dotąd niedostępnej dla urządzeń mobilnych.

Harmonogram wystawy: From Selfie to Self-Expression

·Galeria 1: Historia selfie od Starych Mistrzów do dzisiaj

·Galeria 2: Kultowe selfie: od pięknych i wysublimowanych do szalonych i niebezpiecznych

·Galeria 3: Prace konkursowe #SaatchiSelfie

Napisz artykuł
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi