zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plLiteraturaNowości wydawnicze › 'Opowiedz mi babciu', 'Opowiedz mi dziadku: Pielęgnuj wartości rodzinne z niezwykłymi książkami /konkurs/

'Opowiedz mi babciu', 'Opowiedz mi dziadku: Pielęgnuj wartości rodzinne z niezwykłymi książkami /konkurs/

 

Kochający dziadkowie to największy skarb rodziny. Dzieci mające częsty kontakt z dziadkami mają bogatsze doświadczenia rozwojowe, ponieważ poza rodzicami i nauczycielami z nikim tak szczerze nie porozmawiają, jak z babcią czy dziadkiem. "Opowiedz mi babciu", "Opowiedz mi dziadku" to wyjątkowe pamiętniki, służące do zapisywania wspomnień babć i dziadków, przekazywania tradycji rodzinnych i łączenia pokoleń. Ambasadorami książek są Beata Tyszkiewicz oraz Aleksander Doba.

W dzisiejszym świecie na wszystko brakuje nam czasu - jesteśmy coraz bardziej zajęci sobą, swoją pracą, przyszłością. Pomimo szalonego tempa rozwoju komunikacji i wielu możliwości łączenia się ludzi między sobą, pozostawania w tak zwanym kontakcie, rozmawiania przez telefon, skypa, czy na czacie, rzadko prowadzimy głębokie, szczere rozmowy z uwagą wsłuchując się w siebie, i w innych ludzi. Szczególnie przed świętami warto zwolnić i zanurzyć się w rodzinnych opowieściach. Książki “Opowiedz mi babciu”, “Opowiedz mi dziadku” stwarzają możliwość prowadzenia emocjonalnej rozmowy, zebrania wspomnień, dowiedzenia się rzeczy, o których być może nasi bliscy nie opowiedzieliby sami z siebie, a my nie umielibyśmy o nie zapytać.

"Opowiedz mi babciu" i "Opowiedz mi dziadku" to niezwykłe albumy, zilustrowane zdjęciami z minionego stulecia w Polsce. Książki prezentują piękną ideę gromadzenia i pielęgnowania wspomnień rodzinnych. Są idealnym pomysłem na prezent świąteczny czy z okazji Dnia Babci i Dziadka. To także świetna propozycja wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny, ponieważ zawierają dużo miejsca na rodzinne zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki i opisy. Są bezcenną pamiątką dla dzieci, która z pewnością pomoże im w kształtowaniu własnej tożsamości.

Jaka jest rola dziadków dziadków w kształtowaniu życia rodzinnego? Czy rodziny wielopokoleniowe są bardziej otwarte na siebie i na życie? Każdy człowiek ma swoją historię, ale dla każdego najbardziej interesująca jest historia jego rodziny. Gdzie są nasze korzenie? Jacy byli nasi przodkowie? Czego doświadczyli ci, dzięki którym jesteśmy na świecie? Co ich cieszyło, a co martwiło? Jaka z ich  życia płynie nauka dla nas i dla przyszłych pokoleń? To pytania, które stawia autorka książki Monika Koprivova.

 


Albumy są nietypowe ze względu na to, że ich współautorem za każdym razem jest konkretnie wybrana babcia, czy dziadek, a ich intymna - rodzinna lektura możliwa jest dopiero po wypełnieniu stron (napisaniu książki) przez dziadków. "Opowiedz mi babciu", "Opowiedz mi dziadku" to zawsze inna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju opowieść, to  przewodnik po świecie i życiu naszych babć i dziadków.

Zawarte w książkach rozdziały prowadzą autorów (babcie i dziadków) przez kolejne etapy życia, ułatwiając uporządkowanie własnych wspomnień, według konkretnych przestrzeni życiowych - dzieciństwo i rodzina, szkolne lata, historia małżeństwa naszych dziadków, życie zawodowe, czy zainteresowania. Jest w nich miejsce zarówno na sekretne receptury kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie, jak i na zapis emocjonalnych wspomnień związanych z najważniejszymi, przełomowymi momentami w życiu.

Albumy te pielęgnują najcenniejsze wartości rodzinne i służą podtrzymaniu tradycji  przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Idea książek zmusza do refleksji i odpowiedzi na pytania: Jaką rolę mogą pełnić wspomnienia dziadków w życiu dzieci, jaka jest ich wartość i czy nasze społeczeństwo ceni sobie doświadczenie starszych? Jak się zrozumieć, kiedy dzielą nas lata i doświadczenia i jak nauczyć wzajemnego szacunku w kontaktach dziadkowie-dzieci?

KONKURS

Mamy dla Was po 2 egzemplarze każdego albumu. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS OPOWIEDZ, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 23.01 do godz. 10:00.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Ciekawy pomysł na niekonwencjonalny prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bardzo ważne jest zapisanie wspomnień i zachowanie tradycji w kolejnych pokoleniach, czego często nie doceniamy.

  • Miałem okazję widzieć ,,na żywo'' książki, wyglądają naprawdę pięknie! To idealny prezent na dzień babci i dziadka. Jestem pewien, że wywołają w nich ogromne wzruszenie oraz radość.

  • Piękny prezent dla dziadków. Przygotowywany razem w przyszłości może stanowić wspaniałą rodzinną pamiątkę na długie lata.. Żałuję, ze nie zrobiliśmy takiego albumu, gdy żyła moja babcia. Wciąż jest tyle pytań, które chciałabym jej zadać, a nie zdążyłam..

  • Ostatnio szukałam pomysłu na prezent dla babci i dziadka i chyba znalazłam. Muszę poszukać tych książek w księgarni, bo nie wierzę w swoje szczęście w losowaniu.

  • Justyna- rewelacyjny pomysł. Czasami przychodzą mi do głowy pytania, które mogłam zadać dziadkom gdy jeszcze żyli. Dziadek zawsze mnie zachwycał opowieściami z czasów II wojny. Jako szkrab niektóre puszczałam mimo uszu i teraz chciałabym pamiętać wszystkie.

  • Genialny pomysł, genialne wydanie. Idealna książka na prezent. Duży format, masywna okładka z przyjemnym wzorem. A w środku? Magia. Mam nadzieję, że po uzupełnieniu babcia i dziadek pozwolą mi spojrzeć w swoje zapiski, do których zapewne niejednokrotnie i oni uśmiechną się, wracając do wspomnień.

  • Nie jest wazny sposob w jak sie to robi.Najwaznieksza jest pamiec o swoich rodzinnych korzeniach i znajpmosc losow swoich przodkow. Tego rodzaju publikacje moga byc niezlym marzedziem do poznawania najnowszej historii rodziny.

  • Kiedy wyniki?

  • Bardzo czesto w momencie smierci bliskiej nam osoby dochodzimy do wniosku,ze o wiele rzeczy sie jej nie zapytalismy."Opowiedz mi babciu', "Opowiedz mi dziadku",moga byc impulsem,aby o tym nie zapomniec.

  • Też miałem styczność z tymi książkami i z pewnością są doskonałym prezentem prezentują się bardzo fajnie.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi