zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrPremiery › Pan Tadeusz. Wszystkie słowa /Na co do teatru?/

Pan Tadeusz. Wszystkie słowa /Na co do teatru?/

[wszystkie zdjęcia: Tomasz Urbanek - East News/Teatr Narodowy - narodowy.pl]
 
PAN TADEUSZ. WSZYSTKIE SŁOWA
/na podst. Adama Mickiewicza/
Reż. Piotr Cieplak
 
 
 
Kiedy i gdzie? 20 - 25 maja - Sala Bogusławskiego. 
 
Kto i o czym? Skazany na byt lektury szkolnej i parafrazowany przy każdej możliwej okazji. "Pan Tadeusz" - poetycki obiekt narodowej dumy, który... rzadko bywa czytany w całości. Wybitny reżyser Piotr Cieplak postawił sobie wyzwanie adaptacji utwory bez skrótów. Zachowując kompozycję oryginału. Publiczność Teatru Narodowego ma szansę zobaczyć całość na przestrzeni jednego tygodnia. Po dwie księgi dzienne. Łącznie 12 godziny inscenizacji. Karkołomne zadanie i dla znamienitej obsady (44 aktorów!) i dla samych widzów. Prezentacji mickiewiczowskiej treści towarzyszy muzyka na żywo. 
 
Co mówią twórcy? Chodzi o znalezienie balansu. To jest właśnie najtrudniejsze. "Podinscenizowanie” – sytuacyjne, kostiumowe nasyca tekst. Sprawia, że jest jeszcze bardziej nośny, a jego dowcip jeszcze mocniej się żarzy. Mickiewicz prowokuje do zabawy w teatr, zabawy – rozumianej w sposób jak najbardziej poważny. Czasem jednak dobrze się wycofać, tylko mówić i tylko słuchać. (Piotr Cieplak)
 
Obsada? Anna Seniuk, Janusz Gajos, Jan Englert, Grzegorz Kwiecień, Wiktoria Gorodeckaja, Jerzy Radziwiłowicz, Piotr Grabowski, Mariusz Bonaszewski. 
 

Poznaj pozostałe premiery:
Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Przygladajac sie nazwiskom aktorow wystepujacych w tym przedstawieniu,moja chec zobaczenia sceniznej adaptacji dziela Adama Mickiewicza bez skreslen rosnie nieslychanie. Az sie prosi o mozliwosc telewizyjnego nagrania tego spektaklu.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
Tagi