zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › 'Płyń': Piotr Rogucki popłynie na scenie z Agatą Kuleszą i Romą Gąsiorowską. Posłuchaj!

'Płyń': Piotr Rogucki popłynie na scenie z Agatą Kuleszą i Romą Gąsiorowską. Posłuchaj!

Plakat projektu

Lider zespołu Coma pojawi się w nietypowym projekcie łączącym ze sobą koncert, spektakl i teledysk pod nazwą "Płyń". Posłuchaj  w całości płyty, która go zainspirowała.

Jan Paweł Śliwa został powołany do wielkich rzeczy. Problem w tym, że wciąż nie wie, jakich. Ciągle próbuje zwrócić na siebie uwagę otoczenia i wyrazić swoją tożsamość poprzez działania artystyczne. Miał zostać wybitnym teatrologiem, a zarabia na życie jako hydraulik i model. Rosnąca frustracja doprowadza go do ostateczności.  Bohater porywa się na atak terrorystyczny. Dla niego tożsamy z dziełem sztuki.

Radykalna postać, ale i radykalna forma. "Płyń" to interdyscyplinarne widowisko, które początek bierze w tytułowym bohaterze koncept albumu Piotra Roguckiego. Solowa płyta lidera zespołu Coma wkrótce stanie się punktem odniesienia nowatorskiego projektu artystycznego. Obok Roguckiego wystąpią w nim osoby z różnych dziedzin sztuki.

 

Posłuchaj w całości płyty "J.P. Śliwa", która zainspirowała widowisko

 

Za realizację widowiska "Płyń" odpowiada aktorka Roma Gąsiorowska. Projekt zgłębia relację na linii artyzm - zmieniająca się rzeczywistość.  Jak wyjaśnia Gąsiorowska:

Chcemy z Piotrem Roguckim obnażyć model autorytarnego artysty, reżysera czy inscenizatora. Zaproponowałam twórcom wolność - artyści, którzy współpracują z nami, wkładają swoje autorskie pomysły. To artystyczna kombinacja, m.in. video-art, gdzie Agata Kulesza sama wyreżyserowała monologi matki czy  teledyski autorstwa Michała Bojara, które są wariacją na temat współczesnej kondycji artysty w dobie Internetu. Przeplatamy to trashowymi filmami wideo w rożnych konwencjach właściwych Internetowi.  Nazwaliśmy to dzieło koncertem/spektaklem/teledyskiem, ponieważ projekt daleki  jest od samej formy koncertowej, natomiast nie jest to także inscenizacja tekstu .

W obsadzie poza wspomnianymi Piotrem Roguckim i Agatą Kuleszą pojawią się Tomasz Schuchardt, Matylda Damięcka oraz Irena Melcer. Gąsiorowskiej przy reżyserii pomagali Pia Partum oraz Wojtek Urbański. Przedsięwzięcie zostanie pokazane publiczności dwukrotnie - 26 i 27 lutego w warszawskim Klubie Stodoła. 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • "Roguc" jest artystą wielu sztuk, nie tylko świetnie spełnia się jako lider Comy, z którą zapisali się w historii polskiej muzyki rockowej, ale także skutecznie realizuje się na innych gruntach. Solowa płyta "Loki" jest bardzo dobrym produktem, innym od muzyki, jaką tworzy Coma. Piotrek świetnie wypada także na deskach teatru i na szklanym ekranie, choć wierzę, że rola życia jeszcze przed nim

  • Same wielkie nazwiska. To będzie duże wydarzenie. Szkoda, że do obejrzenia tylko w Warszawie. Może uda się wyjazdowo wystawić sztukę również w innych miastach. Teraz czekam na recenzję :)

  • Coma są świetni choć powiem szczerze, że zdecydowanie wolę ich starsze płyty niż te ostatnie a projekt zapowiada się naprawdę całkiem ciekawie i z pewnością wart zobaczenia.

  • Chociaz Coma sporo zamieszala na polskim rynku muzycznym,to jednak do mnie ta muzyka nie trafia.Jednak fani muzycznych dokonan Piotra Roguckiego tego projektu pewnie nie przegapia? Pozostala obsada bardzo obiecujaca.

  • Nie zaliczam sie do grona fanek Piotra Roguckiego,dlatego z mozliwosci odsluchu nie skorzystam.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi