zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Polska sztuka podbija Brukselę! /zdjęcia/

Polska sztuka podbija Brukselę! /zdjęcia/

Klaudia Świątczak - Pjanka Deer

Ponad 170 prac polskich artystów na wielkiej wystawie i aukcji w stolicy Belgii. Zobaczcie wybrane dzieła. 

Polscy artyści stają się coraz bardziej popularni na rynkach zagranicznych. Wielu kolekcjonerów z Europy czy USA licytuje prace na polskich aukcjach sztuki, a część kupuje je bezpośrednio od nich.

 Katarzyna Koltan, Vera

Nie dziwi się temu Anita Wolszczak – historyk sztuki, założycielka Domu Aukcyjnego Art in House, która odpowiada za dobór prac na aukcję. Według niej to wysoki poziom artystyczny prac polskich artystów oraz wciąż atrakcyjny poziom cen przyciąga zagranicznych koneserów. Wpisując się w tę tendencję, Art in House zdecydował się współpracę z zagranicznym domem aukcyjnym i zorganizował aukcję polskich sztuki poza Polską. Wybór Brukseli nie był przypadkowy – miasto to skupia zarówno zagranicznych kolekcjonerów, jak również wielu Polaków zainteresowanych kupnem sztuki.

 Janusz Orzechowski, A dream 

Na brukselskiej aukcji pojawią się prace m.in. Violi Tycz – laureatki stypendium londyńskiego domu aukcyjnego Sotheby's, Lecha Batora – autora prac znajdujących się w prywatnych kolekcjach w  Norwegii, Włoszech czy USA, którego motywem przewodnim są jelenie przebrane za ludzkie postacie; Wojciecha Brewki –popularnego i cenionego przedstawiciela modnego street artu, Anny Kołtan – artystki, która do perfekcji opanowała wyjątkowo pracochłonną średniowieczną technikę tempery jajecznej, Urszuli Tekieli nawiązującej do malarstwa Tamary Łempickiej, tworzącej postacie kobiet zbudowane z cylindrycznych figur w klimacie lat XX-tych, Katarzyny Słowiańskiej-Kucz – bardzo rozpoznawalnej za granicą artystki, która w wyjątkowy sposób potrafi włożyć dziecięce buzie w przedstawienia wielkich mistrzów.

 Grzegorz Klimek, Untitled

Art in House przywiezie do Brukseli prace innych uznanych na skalę ogólnopolską artystów m.in: Miro Białego, Bartłomieja Kotera, Doroty Zych-Charaziak, Ernesta Zawady, Marka Ejsmonda-Ślusarczyka, Grzegorza Klimka czy Klaudii Świątczak-Pjanki. Na aukcji w Brukseli pojawią się też prace Beaty Murawskiej, Andrzeja Folfasa i Piotra Kłoska.

Beata Murawska, Hot Evening

Obrazy będzie można oglądać od 14 stycznia 2016 r. w galerii The Bru Sale (Rue Ravenstein 40, 1000 Brussels) w czwartki, piątki i soboty w godzinach 11-15 oraz w biurze niemieckiej agencji naukowej KOVI (Rue du Trône 98, 1050 Brussels) w godzinach pracy biura. Sama aukcja odbędzie się 2 lutego 2016 r. w galerii The Bru Sale (Rue Ravenstein 40, 1000 Brussels) o godz. 17:30.

 Bartłomiej Koter, Goodbye Sunny Day

Cena wywoławcza prac wynosi 200 Euro. Katalog aukcji do pobrania ze strony internetowej Art in House (www.artinhouse.pl). Prace będą dostępne również dla polskich klientów w systemie licytacji internetowej

/na podst. mat. prasowych/

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • O tym jak polska sztuka poradzila sobie wsrod belgijskich odbiorcow bedzie mozna sie przekonac dopiero podczas aukcji prezentowanych prac.Oby wylicytowane kwoty byly jak najwyzsze.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
'Kopciuszek' w Narodowym Starym Teatrze: Śmierć i dziewczynka /recenzja spektaklu/ Teatr / Recenzje
Tata-pantoflarz, macocha po liftingu i Kopciuch, który nie może poradzić sobie z osobistą traumą. Anna Smolar stworzyła współczesną i dającą,...
2. wrocławska edycja Cinema Italia Oggi: Wizyta włoskiej familii w Kinie Nowe Horyzonty
7 kwietnia rozpocznie się 2. wrocławska edycja Cinema Italia Oggi w Kinie Nowe Horyzonty. W programie osiem najnowszych tytułów z Półwyspu...
Bln_Krk, czyli trochę Berlina w Krakowie
Bln_krk to projekt krakowskiego Instytutu Gothego, który niedawno miał swoją inaugurację. Co wiemy o artystycznej stronie Berlina?
'Dyrdymałki' Dobrusi Rurańskiej w Galerii Ateneum w Katowicach 'Taniec albatrosa' w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Tagi