zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Polskie kino z wizytą w Wielkiej Brytanii

Polskie kino z wizytą w Wielkiej Brytanii


KINOTEKA – festiwal polskiego kina, w kwietniu i maju na terenie całej Anglii! Widzów czekają takie filmy jak "Hardkor Disco czy "Pod Mocnym Aniołem”.

KINOTEKA to nie tylko przegląd ostatnich premier, ale i projekcje polskich klasyków w tym Andrzeja Wajdy, Andrzeja Munka czy Krzysztofa Zanussiego. W tegorocznej edycji festiwalu wyświetlonych zostanie 57 filmów, a pokazy odbędą się w ponad 20 miastach, m.in. w Edynburgu i Londynie.

Program skupia się także na warsztatach, wystawach i wykładach prowadzonych przez wybitnych przedstawicieli polskiej kinematografii. Festiwal otworzy spotkanie z Krzysztofem Zanussim i pokaz 4 produkcji reżysera – "Barwy ochronne”, "Constans”, "Iluminacja”, "Obce ciało”.

Kategoria "Nowe Polskie Kino” skupi w sobie projekcje takich tytułów jak "Obywatel”, "Pod Mocnym Aniołem” czy "Hardkor Disco”.

KINOTEKA przedstawi także dorobek najwybitniejszych polskich dokumentów. Znajdą się wśród nich produkcje Pawła Pawlikowskiego, Wojciecha Wiszniewskiego, Anety Kopacz i Tomasza Śliwińskiego.

Festiwal organizuje Instytut Kultury Polskiej w Londynie, Pola Arts Foundation i DFDS Seaways wspierane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

KINOTEKA odbędzie się w dniach 8.04-29.05,więcej informacji tutaj.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Wartościowa inicjatywa. Z jednej strony pokazuje dorobek polskiej kinematografii, z drugiej - przybliża ją naszym rodakom na emigracji.

  • Zgadzam się w 100% ze słusznością takich inicjatyw! Mając brata mieszkające na stałe w Holandii w pełni rozumiem jak Polakom na emigracji brakuje polskiego kina. Wybór tytułów bardzo trafny.

  • Naprawdę świetna idea, gorzej tylko z wyborem niektórych pozycji ("Pod mocnym aniołem", Hardkor disco", "Ciało"- nie wiem, czy w ogóle warto akurat je pokazywać).

  • Zasadniczym pytaniem jest to,kto bedzie glownym uczestnikiem tego przegladu.Czy beda to glownie Brytyjczycy,czy widzowie beda raczej Polakami pracujacymi w Wielkiej Brytanii.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi