zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plLiteraturaNowości wydawnicze › Popiół i czerwień Phyun Hye-young /Nowości w Klubie Kulturaonline.pl 28.11.2016/

Popiół i czerwień Phyun Hye-young /Nowości w Klubie Kulturaonline.pl 28.11.2016/

Popiol_i_czerwien
Popiół i czerwień Phyun Hye-young

„Ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem słyszymy częściej niż relacje z groźnych zdarzeń, ale kiedy w końcu niebezpieczeństwo nadchodzi – robi to bez zapowiedzi.”

Głównym bohaterem powieści Popiół i czerwień Phyun Hye-young jest badacz w firmie farmaceutycznej, którego normalne życie zostaje przewrócone do góry nogami, gdy pewnego dnia firma wysyła go do kraju C. Na lotnisku dowiaduje się o panującej w obcym kraju epidemii i zostaje poddany kwarantannie. Bez możliwości kontaktu z nikim znajomym od tej pory musi radzić sobie sam, a gdy dowiaduje się, że na dzień przed jego wyjazdem została brutalnie zamordowana jego była żona, a on jest głównym podejrzanym, jego pierwszym odruchem jest ucieczka. Ale to dopiero początek jego przygód, bo tak jak zdanie otwierające utwór ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem słyszymy częściej niż relacje z groźnych zdarzeń, ale kiedy w końcu niebezpieczeństwo nadchodzi – robi to bez zapowiedzi...


Pyun Hye-young urodziła się w Seulu w 1972 roku. Zadebiutowała, wygrywając konkurs zorganizowany przez gazetę Shinmun na Młodego pisarza w 2000 roku opowiadaniem „Drżące krople rosy”.  Napisała kilka zbiorów opowiadań i dwie powieści. Otrzymała dwie prestiżowe nagrody - Nagrodę Literacką Hankook i Nagrodę Dong-ina.

 

Książkę polecają znane pisarki: Sylwia Chutnik (Cwaniary), Wioletta Grzegorzewska (Guguły) i Barbara Zitwer (Klub kąpielowy angielskich dam, wyd, Znak).

Sylwia Chutnik: Kim jest mężczyzna, któremu cały czas wydarzają się dziwne przygody? Co robi w obcym kraju? Tajemniczy niczym Józef K. nie daje czytelnikom spokoju. Wydaje się być wyalienowany, chociaż wokół niego jest pełno ludzi. Może to nasze odbicie?
Wioletta Grzegorzewska: Książka napisana z niebywałą precyzją, od której nie mogłam się oderwać. Polecam.
Barbara Zitwer: Popiół i czerwień Pyun Hye-young to literacki Escher; zagadka ironii przypominająca labirynt, która rozciąga twój umysł i nie pozwala spocząć. Arcydzieło w literaturze, niezapomniana ksiażka. Świetna!

 

Książka "Popiół i czerwień" Phyun Hye-young ukazała się nakładem Wydawnictwa Kwiaty Orientu.

Portal Kulturaonline.pl objął książkę swoim patronatem.


***

Bądź na bieżąco! Czytaj nasze recenzje nowości wydawniczych!


 
DO WYGRANIA
książka "Popiół i czerwień". 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Fabuła książki jest ciekawa, ale nie wiem, czy mam ochotę na lekturę.

  • Nawiązanie do Józefa K. nie zachęciło mnie do skorzystania z gratisu. Tym razem zrezygnuję. Nie bardzo wiem, czy fabuła jest bardziej sensacyjna i rozrywkowa, czy bardziej filozoficzna.

    • No właśnie, nie wiadomo czego się spodziewać po tej książce. Na rozprawę filozoficzną nie mam ochoty, ale dobry thriller bym przeczytała. Muszę poszukać więcej informacji na temat tej książki.

  • Łamałam się nad tą książką, bo a nuż mężowi by podpasowała, ale po przeczytaniu opisu fabuły stwierdziłam, że jednak temat zbyt oklepany, nie tylko w literaturze, ale i w filmach. Poza tym epidemie, morderstwa, niebezpieczeństwo - chyba jednak wolimy oboje coś spokojniejszego :)

  • Po przeczytaniu licznych recenzji postanowiłem przeczytać książkę. Muszę przyznać, że autor zdecydowanie trafił w mój gust. Świetnie ukazał dzisiejszy świat, świat w którym wszyscy naokoło nas wykorzystują a my jesteśmy jedynie pionkami w grze, w której nikogo nie obchodzi nawet nasze imię....

  • Mam mieszane uczucia co do tej książki. Opis mnie ciekawi i zachęca do przeczytania. Okładka książki jakoś mnie odpycha, chociaż wiadomo, że nie ocenia się książki po okładce, a jednak :) Ale muszę przyznać, że w Klubie pojawiają się coraz fajniejsze pozycje. :-)

  • W przypadku ksiazki napisanej przez anonimowego do tej pory autora,niezwykle wazne jest okreslenie jej gatunku.Tymczasem w przypadku ksiazki "Popiol i czerwien" napisanej przez Phyun Hye-young mam z tym problem.

  • Bedzie trzeba pofatygowac sie do ksiegarni i sprazwdzic jak prezentuje sie ksiazka autorstwa Phyun Hye-young.Wtedy bede mial jasnosc,czy nie decydujac sie na rezerwacje "Popiolu i czerwieni" nie popelnilem bledu.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Sting wystąpi w Krakowie! Muzyka / Aktualności
12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
Włosy The Beatles zlicytowane!
10 tys. euro. Tyle zapłacono za włosy czterech Beatlesów, ścięte w roku... 1964! Kosmyki którego z muzyków okazały się najcenniejsze?
Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic Luis Nubiola w Nosalowym Dworze. Wygraj bilety!
Tagi