zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plLiteraturaNowości wydawnicze › Popiół i czerwień Phyun Hye-young /Nowości w Klubie Kulturaonline.pl 28.11.2016/

Popiół i czerwień Phyun Hye-young /Nowości w Klubie Kulturaonline.pl 28.11.2016/

Popiol_i_czerwien
Popiół i czerwień Phyun Hye-young

„Ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem słyszymy częściej niż relacje z groźnych zdarzeń, ale kiedy w końcu niebezpieczeństwo nadchodzi – robi to bez zapowiedzi.”

Głównym bohaterem powieści Popiół i czerwień Phyun Hye-young jest badacz w firmie farmaceutycznej, którego normalne życie zostaje przewrócone do góry nogami, gdy pewnego dnia firma wysyła go do kraju C. Na lotnisku dowiaduje się o panującej w obcym kraju epidemii i zostaje poddany kwarantannie. Bez możliwości kontaktu z nikim znajomym od tej pory musi radzić sobie sam, a gdy dowiaduje się, że na dzień przed jego wyjazdem została brutalnie zamordowana jego była żona, a on jest głównym podejrzanym, jego pierwszym odruchem jest ucieczka. Ale to dopiero początek jego przygód, bo tak jak zdanie otwierające utwór ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem słyszymy częściej niż relacje z groźnych zdarzeń, ale kiedy w końcu niebezpieczeństwo nadchodzi – robi to bez zapowiedzi...


Pyun Hye-young urodziła się w Seulu w 1972 roku. Zadebiutowała, wygrywając konkurs zorganizowany przez gazetę Shinmun na Młodego pisarza w 2000 roku opowiadaniem „Drżące krople rosy”.  Napisała kilka zbiorów opowiadań i dwie powieści. Otrzymała dwie prestiżowe nagrody - Nagrodę Literacką Hankook i Nagrodę Dong-ina.

 

Książkę polecają znane pisarki: Sylwia Chutnik (Cwaniary), Wioletta Grzegorzewska (Guguły) i Barbara Zitwer (Klub kąpielowy angielskich dam, wyd, Znak).

Sylwia Chutnik: Kim jest mężczyzna, któremu cały czas wydarzają się dziwne przygody? Co robi w obcym kraju? Tajemniczy niczym Józef K. nie daje czytelnikom spokoju. Wydaje się być wyalienowany, chociaż wokół niego jest pełno ludzi. Może to nasze odbicie?
Wioletta Grzegorzewska: Książka napisana z niebywałą precyzją, od której nie mogłam się oderwać. Polecam.
Barbara Zitwer: Popiół i czerwień Pyun Hye-young to literacki Escher; zagadka ironii przypominająca labirynt, która rozciąga twój umysł i nie pozwala spocząć. Arcydzieło w literaturze, niezapomniana ksiażka. Świetna!

 

Książka "Popiół i czerwień" Phyun Hye-young ukazała się nakładem Wydawnictwa Kwiaty Orientu.

Portal Kulturaonline.pl objął książkę swoim patronatem.


***

Bądź na bieżąco! Czytaj nasze recenzje nowości wydawniczych!


 
DO WYGRANIA
książka "Popiół i czerwień". 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Fabuła książki jest ciekawa, ale nie wiem, czy mam ochotę na lekturę.

  • Nawiązanie do Józefa K. nie zachęciło mnie do skorzystania z gratisu. Tym razem zrezygnuję. Nie bardzo wiem, czy fabuła jest bardziej sensacyjna i rozrywkowa, czy bardziej filozoficzna.

    • No właśnie, nie wiadomo czego się spodziewać po tej książce. Na rozprawę filozoficzną nie mam ochoty, ale dobry thriller bym przeczytała. Muszę poszukać więcej informacji na temat tej książki.

  • Łamałam się nad tą książką, bo a nuż mężowi by podpasowała, ale po przeczytaniu opisu fabuły stwierdziłam, że jednak temat zbyt oklepany, nie tylko w literaturze, ale i w filmach. Poza tym epidemie, morderstwa, niebezpieczeństwo - chyba jednak wolimy oboje coś spokojniejszego :)

  • Po przeczytaniu licznych recenzji postanowiłem przeczytać książkę. Muszę przyznać, że autor zdecydowanie trafił w mój gust. Świetnie ukazał dzisiejszy świat, świat w którym wszyscy naokoło nas wykorzystują a my jesteśmy jedynie pionkami w grze, w której nikogo nie obchodzi nawet nasze imię....

  • Mam mieszane uczucia co do tej książki. Opis mnie ciekawi i zachęca do przeczytania. Okładka książki jakoś mnie odpycha, chociaż wiadomo, że nie ocenia się książki po okładce, a jednak :) Ale muszę przyznać, że w Klubie pojawiają się coraz fajniejsze pozycje. :-)

  • W przypadku ksiazki napisanej przez anonimowego do tej pory autora,niezwykle wazne jest okreslenie jej gatunku.Tymczasem w przypadku ksiazki "Popiol i czerwien" napisanej przez Phyun Hye-young mam z tym problem.

  • Bedzie trzeba pofatygowac sie do ksiegarni i sprazwdzic jak prezentuje sie ksiazka autorstwa Phyun Hye-young.Wtedy bede mial jasnosc,czy nie decydujac sie na rezerwacje "Popiolu i czerwieni" nie popelnilem bledu.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi