zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Porady na zdrady /Na co do kina?/

Porady na zdrady /Na co do kina?/

[wszystkie zdjęcia: Kino Świat]

PORADY NA ZDRADY

Reż. Ryszard Zatorski

W obsadzie: Magdalena Lamparska, Weronika Rosati, Mikołaj Roznerski, Anna Dereszowska, Tomasz Karolak.

Polska 2016, dystr. Kino Świat

[komedia romantyczna]

 

Treść: Kalina i Fretka mają dość w swoim otoczeniu niewiernych mężczyzn. W tym celu organizują osobliwy biznes. Pomagają kobietom testować lojalność ich życiowych partnerów. Bohaterki mają tylko jeden problem. Co w sytuacji, jeśli "testowany" rozkocha w sobie "testującą"?

Za: Panie mówią "sprawdzam" i weryfikują samczą wiarygodność - pikantny, ale nośny temat na komedię obyczajową. Zarówno ze względu na problem niewierności, jak też "modę" na poligamię i poliamorię.

Przeciw: Ryszard Zatorski atakuje kolejnym po "Dzień dobry, kocham cię" produktem komediopodobnym? Film spod znaku "damsko-męskich porachunków", który nieśmiało próbuje dogonić niegrzeczne hollywoodzkie produkcje. "Wypróbowana" obsada, gdzie znowu "błyszczą" Mikołaj Roznerski, Tomasz Karolak i Anna Dereszowska, a Weronika Rosati - nie ma co grać.

Na marginesie: W jednym z epizodów pojawia się były bramkarz polskiej reprezentacji piłkarskiej Jerzy Dudek. Scenariusz filmu zainspirowała tak samo zatytułowana poradnikowa książka. Jej autorem jest prywatny detektyw Marcin Popowski. Zdradzonym żonom zalecał m.in. Pamiętaj, że jeżeli mężowi formalnie, oficjalnie, realnie i jednoznacznie wybaczysz, to w sensie prawnym cały casus idzie w niepamięć. Jego niewierność traci całą moc rażenia podczas rozwodu, bo materiałów na temat wybaczonej zdrady nie możesz nigdy użyć w sądzie.

 

 

Poznaj pozostałe premiery [kliknij po więcej]:

POKOT - Janina Duszejko to mieszkająca w Sudetach to emerytowana inżynierka. Z zapałem zgłębia astrologię i propaguje wegetarianizm. Pewnej nocy w okolicy swojego domu znajduje martwe ciało sąsiada. Mężczyzna był kłusownikiem, a jedyne znalezione na śniegu ślady to te należące do sarny. Policja wydaje się bezradna. Duszejko rozpoczyna więc własne śledztwo.

UKRYTE DZIAŁANIA- Oparta na faktach historia trzech czarnoskórych matematyczek, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku pracowały dla NASA. Walcząc nie tylko z uprzedzeniami natury rasowej, ale też płciowej. Bohaterki swoimi obliczeniami przyczyniły się m.in. do wysłania w kosmos pierwszego Amerykanina - Johna Glenna.

PLANETARIUM - Laura i Kate posiadają tajemnicze moce, dzięki którym mogą porozumiewać się z duchami. Swoimi występami robią prawdziwą furorę w międzywojennej Francji. Do dziewczyn zgłasza się pewien producent filmowy.

XXX: REAKTYWACJA - Do rąk niebezpiecznego przestępcy Xiangi dostaje się śmiercionośna Puszka Pandory. W celu odzyskania broni, służby ponownie werbują, oficjalnie uznanego za martwego Xandera Cage'a. Agent musi zmierzyć się nie tylko ze złoczyńcami, ale też ze spiskiem na szczytach rządowych.

PRAKTYKANT - Aiman podejmuje pracę w malezyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Pewnego dnia otrzymuje nietypową propozycję. Pracujący na miejscu więzienny kat odchodzi na emeryturę. Po rezygnacji następcy, proponuje stanowisko Aimanowi. Mężczyzna nie wie, że z katem łączy go mroczna tajemnica z przeszłości.

WIELKA WYPRAWA MOLLY - Wesoła i psotna Molly żyje sobie w kolorowym Potworowie. Jej rodzice spodziewają się kolejnego potomka i w tym celu szykują na wyprawę do odległej Wyspy Jaj. Molly ma zostać w domu z wujkami. Bohaterka postanawia jednak dotrzymać kroku rodzicom. Wyrusza za nimi w pościg razem z wiernym towarzyszem przygód Edisonem.

BARBIE W ŚWIECIE GIER - Barbie zostaje w magiczny sposób przeniesiona do świata gry wideo, gdzie ściga się na rolkach. Poznaje tam nowych przyjaciół. Wspólnie muszą zaradzić niebezpieczeństwu. Grze zagraża złośliwy Emotkowy Wirus.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Miałam przyjemność być na premierze tego filmu. Zwiastun mi się podobał i spodziewałam się - wbrew rozsądkowi - że ta komedia może być dobra. Cóż, wyszło jak zwykle.

  • Razem z żoną dopiero wybieramy się na produkcję (moja ukochana nie potrafiłaby przegapić tego filmu). Jestem ciekawy czy my również wyjdziemy z kina rozczarowani.

  • Ostatnio filmów pokroju "Porady na zdrady" powstaje na pęczki. O ich wartości i poziomie można dyskutować, ale skoro widzowie na te produkcję chodzą, widocznie mają swoją wierną publiczność.

  • Dawałem polskim produkcjom wiele szans, by mnie zachwyciły. Niestety, po wyjściu z kina często czułem niedosyt, a niekiedy wręcz niesmak, dlatego "Porady na zdrady" skreślam już teraz.

  • Byłam na filmie i bardzo mi się podobał. Świetna komedia na relaks, w gronie przyjaciółek, zwłaszcza, jak lubi się romansidła

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi