zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Powstanie nowy 'Matrix'?

Powstanie nowy 'Matrix'?

Matrix
Kadr z filmu

Kultowy film science fiction końcówki lat 90. powróci w nowej odsłonie. Czy przy produkcji odświeżonego "Matrixa" wezmą udział siostry Wachowskie?

Studio Warner Bros. może wkrótce zaskoczyć wszystkich fanów fantastyki powrotem jednego z klasyków gatunku. Jak na razie nie wiadomo, czy "Matrix" na pewno doczeka się nowej odsłony, ale jest to całkiem prawdopodobne.

Wytwórnia jest na wstępnym etapie poszukiwania scenarzystów, którzy opracowaliby nowe pomysły. Jednym z nich ma być Zak Penn, a do głównej roli typuje się Michaela B. Jordana. Do całego pomysłu reaktywacji legendarnego projektu nie odnieśli się jak na razie twórcy oryginału, czyli rodzeństwo Wachowskich.

Czy powracanie do tytułu po tylu latach ma jakikolwiek sens? Wydaje się, że tak – wszystkie trzy części "Matrixa" mają za sobą olbrzymi sukces. Trylogia zarobiła w sumie 1,8 miliarda dolarów. Doświadczenia pokazują, że widzowie chętnie idą do kin na odświeżone wersje ulubionych historii sprzed lat, więc plotki o powrocie hitu nie muszą być wcale całkowicie oderwane od rzeczywistości.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Wygląda na to, że kasowy sukces nowych Gwiezdnych Wojen wabi wiele osób. Z jednej strony fajnie jest obejrzeć nowe pomysły (jeśli wykonanie jest na odpowiednim poziomie), z drugiej strony obawiam się wylewu "odświeżania klasyków". Może to nie wyjść na dobre ani twórcom, ani widzom.

  • Według mnie pomysły na film się wyczerpały, niemniej jednak znajdzie się wiele osób, które z chęcią obejrzę kontynuację tego wielkiego hitu. Z ciekawości również wybiorę się do kina.

  • Dla mnie to nie jest dobry pomysł. Bardzo lubię najstarsze części Gwiezdnych Wojen, a te nowe filmy, to mam wrażenie robione na siłę, żeby kasę zarobić na fanach, nawet nie chce mi się iść na to do kina. Jeszcze teraz Matrix, co to będzie za film bez Keanu Reeves'a? Nie, nie, nie.

  • Odgrzewane kotlety może i ładnie pachną, ale brakuje im tego niepowtarzalnego smaku, jaki mają pierwsze wersje filmów. Nawet jeśli możliwości techniczne są teraz na bardziej zaawansowanym poziomie, to już nie będzie to samo. A producenci liczą na zysk, usiłując przyciągnąć do kina sympatyków danych serii lub ciekawskich. Na pewno emocji i klimatu nie odtworzą, a to przecież liczy się przede wszystkim.

  • Obawiam się, że w przypadku tego filmu byłoby trochę tak jak teraz z nowym sezonem programu "Idol" - zupełnie inna, gorsza jakość, wszechogarniające znudzenie i sztuczność. Tak samo oglądałam ostatnio trzecią część filmu tanecznego "Światła sceny" - dosłownie mdła papka w porównaniu do poprzednich części.

  • Ciężko powiedzieć czy takie hity warto "odgrzewać" nie wiem sam ale jest też bardzo ciekawy jak to będzie wyglądać.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
Tagi