zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTaniecAktualności › Premiera spektaklu ”Klatka z łez” zainauguruje działalność Wrocławskiego Teatru Tańca

Premiera spektaklu ”Klatka z łez” zainauguruje działalność Wrocławskiego Teatru Tańca

Karolina/ fot. Jakub Malik

Niedawno powstały Wrocławski Teatr Tańca zainauguruje swoją działalność premierą spektaklu ”Klatka z łez” na podstawie dramatów Sarah Kane, w reżyserii Bożeny Klimczak.

1 i 2 kwietnia 2017 w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu odbędzie się uroczysta inauguracja Wrocławskiego Teatru Tańca. Teatr rozpoczyna działalność premierą spektaklu pt. ”Klatka z łez” w reżyserii Bożeny Klimczak, na podstawie dramatów Sarah Kane pt. ”Psychoza 4.48” i ”Łaknąć”.

Przygotowania do premiery rozpoczęły się w październiku 2016 roku. W styczniowym castingu wyłoniona została obsada spektaklu, a w lutym rozpoczęły się pierwsze próby.

Podczas sobotniej i niedzielnej premiery we Wrocławskiej ”Zajezdni” wystąpią tancerze: Zuzanna Kasprzyk, Franciszka Kierc-Franik, Paulina Woś, Karolina Szymańska, Radosław Lis, Albert Ciastek, Jan Grządziela oraz Adrian Koszewski.

Autorką reżyserii i choreografii jest Bożena Klimczak – tancerka, pedagog, kierownik baletu Opery Wrocławskiej w latach 2006-2016, a obecnie dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Tańca.

O życiu w świecie pozorów

Tak oto mówi o spektaklu jego reżyserka i autorka choreografii, Bożena Klimczak:

Podczas procesu twórczego nurtowały nas liczne pytania, wynikające z prób i obcowania z tekstami Kane. Do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje? Dlaczego wciąż towarzyszy nam niepokój? Czy nie zamykamy się w swoistej klatce, wypracowując sobie ”życie” z przyzwyczajenia? Co się z nami dzieje, kiedy żyjemy w świecie powierzchownym, świecie pozorów i manipulacji, chcemy bardziej MIEĆ niż BYĆ? Jaką granicę przekraczamy, zapominając o swoich podstawowych potrzebach.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku 16+. 

Napisz artykuł
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
  Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  Tagi