zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTaniecAktualności › Premiera spektaklu ”Klatka z łez” zainauguruje działalność Wrocławskiego Teatru Tańca

Premiera spektaklu ”Klatka z łez” zainauguruje działalność Wrocławskiego Teatru Tańca

Karolina/ fot. Jakub Malik

Niedawno powstały Wrocławski Teatr Tańca zainauguruje swoją działalność premierą spektaklu ”Klatka z łez” na podstawie dramatów Sarah Kane, w reżyserii Bożeny Klimczak.

1 i 2 kwietnia 2017 w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu odbędzie się uroczysta inauguracja Wrocławskiego Teatru Tańca. Teatr rozpoczyna działalność premierą spektaklu pt. ”Klatka z łez” w reżyserii Bożeny Klimczak, na podstawie dramatów Sarah Kane pt. ”Psychoza 4.48” i ”Łaknąć”.

Przygotowania do premiery rozpoczęły się w październiku 2016 roku. W styczniowym castingu wyłoniona została obsada spektaklu, a w lutym rozpoczęły się pierwsze próby.

Podczas sobotniej i niedzielnej premiery we Wrocławskiej ”Zajezdni” wystąpią tancerze: Zuzanna Kasprzyk, Franciszka Kierc-Franik, Paulina Woś, Karolina Szymańska, Radosław Lis, Albert Ciastek, Jan Grządziela oraz Adrian Koszewski.

Autorką reżyserii i choreografii jest Bożena Klimczak – tancerka, pedagog, kierownik baletu Opery Wrocławskiej w latach 2006-2016, a obecnie dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Tańca.

O życiu w świecie pozorów

Tak oto mówi o spektaklu jego reżyserka i autorka choreografii, Bożena Klimczak:

Podczas procesu twórczego nurtowały nas liczne pytania, wynikające z prób i obcowania z tekstami Kane. Do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje? Dlaczego wciąż towarzyszy nam niepokój? Czy nie zamykamy się w swoistej klatce, wypracowując sobie ”życie” z przyzwyczajenia? Co się z nami dzieje, kiedy żyjemy w świecie powierzchownym, świecie pozorów i manipulacji, chcemy bardziej MIEĆ niż BYĆ? Jaką granicę przekraczamy, zapominając o swoich podstawowych potrzebach.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku 16+. 

Napisz artykuł
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  KFF - "Beksińscy. Album wideofoniczny": Z kamerą im do twarzy /recenzja filmu/ Film / Recenzje
  Zapomnijcie na chwilę o "Ostatniej rodzinie". Dokument Marcina Borchardta to wszystko, co o Beksińskich chcielibyście i nie chcielibyście...
  Sting wystąpi w Krakowie!
  12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane! Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Tagi