zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plLiteraturaNowości wydawnicze › 'PRL w stylu pop', czyli podróż w przeszłość z Belloną!

'PRL w stylu pop', czyli podróż w przeszłość z Belloną!

PRL_w_stylu_pop
 'PRL w stylu pop', Piotr Łopuszański, Wyd. Bellona

PRL w stylu pop to zaproszenie do podróży w przeszłość, do czasów realnego socjalizmu, które wielu osobom kojarzy się źle. W książce autor - Piotr Łopuszański- przedstawia najsympatyczniejsze oblicze PRL, przez dzieła popkultury: najlepsze polskie komedie, książki dla młodzieży, muzykę pop, komiksy, seriale telewizyjne, audycje radiowe, popularne kryminały. Dla starszych będzie to przypomnienie zapomnianych wrażeń, przeżyć, dla młodszych okazja do poznania, czym żyli ich rodzice i dziadkowie.

W PRL w stylu pop autor stara się opisać w sposób przystępny przemiany w obyczajach i popkulturze w kolejnych dekadach, a także ewolucję twórców. Sięga do własnych wspomnień i korzysta z bogatego archiwum oraz wielu źródeł, aby w sposób pełny zaprezentować obraz „najweselszego baraku w obozie” państw socjalistycznych. W książce znalazło się wiele nieznanych szerzej informacji, nowych wiadomości, zdobytych przez autora.

Zapraszamy do podróży w minione lata.

Fragment książki przeczytacie tutaj.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Z ciekawości zaglądnęłam do linku z fragmentem książki. Ze spisu treści można się zorientować, że popkultura w PRL-u miała duże pole do działania. Kto będzie chciał to wszystko przeżyć jeszcze raz zapewne sięgnie po tę książkę.

  • ,,PRL w stylu pop'' wydaje się być bardzo interesującą pozycją. Chętnie sięgnę po książkę i z sentymentem wspomnę czasy mojej młodości. Dzieła powstałe w czasach PRL są nieśmiertelne, mimo upływu lat nadal zachwycają oraz zyskują kolejnych fanów.

  • Przybliżanie czasó PRL - u bez nadmiernego zadęcia i polityki z pewnością spodoba się wielu czytelnikom. Mam nadzieję, że zwłaszcza młodzieży, która tamtych czasów w ogóle niezna i nie rozumie.

    • I bez znajomosci polityki nie tylko nie pozna tamtych realiow,ale w ogole ich nie zrozumie.Dla nich bedzie to wylacznie zycie w wersji lajt.Latwe i przyjemne.A pozniej sie dziwia,ze w supermarketach na polkach byl do kupienia tylko ocet.

  • Wydawnictwo Bellona prowadzi reklanowa ofensywa. :) Ale w odroznieniu od ksiazki "Krwawa Luna i inni" napisanej przez Iwone Kienzler,ksiazka Piotra Lopuszanskiego "PRL w stylu pop" w ogole mnie nie zainteresowala.

  • Lubie cyzta o PRL-u sam tych czasów nie pamiętam ale lubię słuchać opowiadań z tamtych czasów ale "PRL w stylu pop" niestety do mnie nie przemawia.

  • Dla osob niezdecydowanych,jedna ze wskazowek moze byc mozliwosc przeczytania fragmentu danej ksiazk.W przypadku ksiazki "PRL w stylu pop" autorstwa Piotra Lopuszanskiego,nie spelnil on swojego zadania.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Oscary 2017 na żywo w Kulturaonline.pl Film / Aktualności
Nie możecie spać przez Oscary? Zapraszamy do nas! Już po raz 5. na Facebooku i Twitterze relacjonujemy na bieżąco przebieg Oscarowej gali.
Oscary 2017: Kto wygra? Typujemy zwycięzców
Przed miłośnikami kina nieprzespana noc i emocje związane z nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej. Kto wygra? Poznajcie nasze typy.
Złote Maliny 2017: Anty-Oscary rozdane. O co chodzi z tym filmem o Hillary Clinton?
Najgorszym filmem roku nie "Batman v Superman", lecz... demaskatorski dokument o Demokratach?! Czyżby Złote Maliny opanowało politykierstwo?
'Biel kolorem śniegu. Tadeusz Kantor i Artyści z kręgu Cricot 2.' /zapowiedź wystawy/ Sat-Okh (Stanisław Supłatowicz) - Sienkiewicz kanadyjskich Indian
Tagi