zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja
Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych

Przypadek Harolda Cricka

  Pewnego ranka pozornie przeciętny samotnik, pracownik Urzędu Skarbowego, Harold Crick, zaczyna słyszeć w głowie kobiecy głos opisujący każde jego posunięcie, myśl i uczucie.

Przypadek Harolda Cricka.html
 fot. SPI

Tak zaczyna się najnowszy film Marca Frostera - "Przypadek Harolda Cricka".

Uporządkowane życie Harolda (Will Ferrell) nagle zostaje wywrócone do góry nogami. Kiedy głos obwieszcza jego nadciągającą śmierć, Harold zdaje sobie sprawę, że musi odnaleźć narratorkę i przekonać ją, by zmieniła zakończenie.

Właścicielką głosu w głowie Harolda jest niegdyś podziwiana i sławna, dziś już zapomniana pisarka Karen „Kay” Eiffel (Emma Thompson), która w bólach próbuje wymyślić zakończenie swojej, jak mniema, najlepszej książki. Jedynym wyzwaniem, jakie przed nią stoi jest wymyślenie sposobu uśmiercenia głównego bohatera książki - Harolda Cricka.

Nie wie jednak, że Crick jest postacią żyjącą nie tylko na kartach jej książki i, co więcej, jest zaskakująco i boleśnie świadom jej wszystkich myśli i planów co do jego osoby.

Na domiar złego, wydawca Kay nasłał na nią swą bezwzględną asystentkę Penny Escher (Queen Latifah), by ta zmusiła Kay do ukończenia powieści i „wykończenia” Harolda Cricka.

Przypadek Harolda Cricka, reż. Marc Forster. Obsada: Will Ferrell, Emma Thompson, Dustin Hoffman. Komediodramat. Premiera: 28 maja 20o7

Napisz artykul
Artykuły powiązane
Komentarze
Co jest grane ?
 
Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Przeczytaj 'Dziewczyny z Powstania' Literatura / Nowości wydawnicze
Anna Herbich w przejmujący sposób pokazuje, jak naprawdę wyglądało życie w czasie 63 dni heroicznej bitwy. Pozwala nam zobaczyć Powstanie...
Najdłuższa Podróż: Zatrać się w powieści
Nicholas Sparks pisze równie dobre scenariusze co samo życie. Koleje losu są nieprzewidywalne, zaś autor tak wielu książek nadal potrafi...
Piątkowska rozbawi każdego do łez
Aż trudno uwierzyć, że dorosła kobieta miewa tak zwariowane pomysły. Książki Renaty Piątkowskiej to radocha nie tylko dla dziecięcego czytelnika.
Bilety: Letni Festiwal Operowy z Nabuchodonozorem Na co do kina?
Tagi