zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja
Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych

Przypadek Harolda Cricka

  Pewnego ranka pozornie przeciętny samotnik, pracownik Urzędu Skarbowego, Harold Crick, zaczyna słyszeć w głowie kobiecy głos opisujący każde jego posunięcie, myśl i uczucie.

Przypadek Harolda Cricka.html
 fot. SPI

Tak zaczyna się najnowszy film Marca Frostera - "Przypadek Harolda Cricka".

Uporządkowane życie Harolda (Will Ferrell) nagle zostaje wywrócone do góry nogami. Kiedy głos obwieszcza jego nadciągającą śmierć, Harold zdaje sobie sprawę, że musi odnaleźć narratorkę i przekonać ją, by zmieniła zakończenie.

Właścicielką głosu w głowie Harolda jest niegdyś podziwiana i sławna, dziś już zapomniana pisarka Karen „Kay” Eiffel (Emma Thompson), która w bólach próbuje wymyślić zakończenie swojej, jak mniema, najlepszej książki. Jedynym wyzwaniem, jakie przed nią stoi jest wymyślenie sposobu uśmiercenia głównego bohatera książki - Harolda Cricka.

Nie wie jednak, że Crick jest postacią żyjącą nie tylko na kartach jej książki i, co więcej, jest zaskakująco i boleśnie świadom jej wszystkich myśli i planów co do jego osoby.

Na domiar złego, wydawca Kay nasłał na nią swą bezwzględną asystentkę Penny Escher (Queen Latifah), by ta zmusiła Kay do ukończenia powieści i „wykończenia” Harolda Cricka.

Przypadek Harolda Cricka, reż. Marc Forster. Obsada: Will Ferrell, Emma Thompson, Dustin Hoffman. Komediodramat. Premiera: 28 maja 20o7

Napisz artykul
Artykuły powiązane
Komentarze
Co jest grane ?
 
Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Na co do kina? Film / Premiery
W tym tygodniu sześć premier filmowych, a wśród nich m.in. zachwycający finał projektu "Boyhood", skandynawski "Hotel" oraz dwa brazylijskie...
Przejdź platformę i poznaj historię penisa
Mamy dla Was 28 egzemplarzy książki"Boskie przyrodzenie. Historia penisa". Aby ją zdobyć wystarczy przejść naszą platformę e-learningową.
Ze sceny: Morrissey, czyli legenda za życia
Morrissey powraca do Polski, by zagrać dwa koncerty promujące jego nowy album, Martha Argerich odwołuje występ podczas festiwalu "Chopin i...
Bilety: 'Saszka' w Teatrze Współczesnym Bilety: 'Małe stłuczki' w Kinotece
Tagi