zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Reznor i Dr. Dre posadzą Stokrotkę w sieci

Reznor i Dr. Dre posadzą Stokrotkę w sieci

Trent Reznor.html
Trent Reznor/mat. pras.
Internet to nie tylko pornografia i śmieszne zdjęcia kotów – to także niewyobrażalnie wielkie archiwum muzyki z całego świata. Sieciowe medium powoli rewolucjonizuje rynek muzyczny – wielkie wytwórnie zastanawiają się, jak poradzić sobie ze spadkiem zainteresowania tradycyjnymi nośnikami i problemem kopiowania nagrań, tymczasem internauci w najlepsze dzielą się swoimi utworami swoich ulubionych wykonawców. To dla pasjonatów nowych brzmień powstały takie serwisy, jak Last.fm czy Spotify, z których codziennie korzystają dziesiątki milionów użytkowników. Nic dziwnego, że potencjał sieci jako medium do dzielenia się muzyką i odkrywania nieznanych dotąd dźwięków zainteresował także gwiazdy.

W lipcu ubiegłego roku Justin Timberlake został doradcą artystycznym nowych właścicieli portalu społecznościowego MySpace. Teraz swoje plany dotyczące wejścia do sieci zdradza Trent Reznor, lider Nine Inch Nails. Jak podaje portal Billboard, guru industrialu wszedł we współpracę z Dr. Dre – panowie planują wspólnie uruchomić serwis muzyczny, w którym będzie można odsłuchać za darmo miliony nagrań z całego świata. Projekt zwany Daisy, czyli Stokrotka, ma wystartować w połowie 2013 roku.

Trent Reznor i Dr. Dre.html
Reznor i Dr. Dre w swoim żywiole/fot. za: listal.com
zym jednak Daisy ma się wyróżniać spośród kilku znanych już dobrze serwisów oferujących podobne usługi? Projekty jak wspomniane już Spotify czy LastFM opierały się na prostej zasadzie – użytkownik włączał utwór, którego chciał posłuchać, a potem serwis automatycznie wyszukiwał dla niego podobnych piosenek, które mogą mu się spodobać. Reznor uważa jednak, że istniejące portale w zbyt dużej mierze opierają się na komputerowych algorytmach. - Internetowe usługi, jak Spotify, mają w swoich zasobach miliony piosenek, a jednak trudno tam znaleźć coś naprawdę fajnego. To, czego brakuje, to inteligentny doradca – mówił muzyk w wywiadzie dla "New Yorkera". - Daisy będzie łączyć podpowiedzi komputera z opiniami żyjących, ludzkich "koneserów", dzięki czemu ludzie i maszyny będą mogli współpracować nieco bardziej intymnie.

Cóż, brzmi to może dziwnie, ale niewielu artystów rozumie mariaż muzyki z Internetem lepiej niż Trent Reznor. Lider Nine Inch Nails wypuścił już bezpłatnie do sieci zarówno kilka płyt swojej macierzystej formacji, jak i nowego projektu How To Destroy Angels. Choć prawdopodobnie na tym nie zarobił, nie narzeka – nie ma nic za darmo, a takie ryzykowne może się prędzej czy później opłacić. Czy fani muzyka równie entuzjastycznie zareagują na Stokrotkę?


Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Wcześniej posadzili zapewne dużo dobrego innego ziela, także chłopaki dadzą i z tym radę:)

  • Reznor - 100% szacunku. Człowiek, który rozumie potęgę internetu i szanuje swoich fanów.

    • W przeciwieństwie do skostniałych wielkich wytwórni rozumie skąd będzie płynął hajs;)

      • Sedno. Trzeba najpierw coś dać, żeby dostać w zamian z nawiązką.

  • Kiedy ten projekt ruszy,chetnie sie przekonam czy mariaz komputera i ludzi rzeczywiscie przynosi dobre efekty. Na biednych nie trafilo i nawet jesli przedsiewziecie nie wypali wielkiej straty obaj muzycy nie odczuja! ;)

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi