zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Rusza Akademia Dokumentalna w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Rusza Akademia Dokumentalna w Dolnośląskim Centrum Filmowym

 fot. Zajęcia Akademii/fot. Wrocław Film Comission


Kontynuacja cyklu Mistrzowie Współczesnego Dokumentu, pokazy przedpremierowe, wykłady i dyskusje na temat filmów – oto program drugiego semestru Akademii Dokumentalnej w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

27 lutego w Dolnośląskim Centrum Filmowym rusza drugi semestr Akademii Dokumentalnej – jedynego w Polsce programu edukacyjnego opartego na filmach dokumentalnych. Dzięki współpracy Against Gravity, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Odry – Film, wrocławscy studenci oraz wszyscy wolni słuchacze po raz kolejny będą mieli szansę zapoznać się z największymi osiągnięciami współczesnego kina dokumentalnego.

Program Akademii – Mistrzowie Współczesnego Dokumentu

Program Akademii stanowi twórczą kontynuację idei przyświecającej jednemu z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń filmowych w Polsce – Festiwalowi Millennium Docs Against Gravity (12 – 21 maja 2017 r.). W pierwszym semestrze zajęć studenci poznali sylwetki Mistrzów Współczesnego Dokumentu – m. in. Wernera Herzoga, Wima Wendersa i Pawła Łozińskiego.

W drugim semestrze będzie kontynuowany cykl Mistrzów Kina Dokumentalnego. Zostaną zaprezentowane filmy zrealizowane przez tak wybitnych reżyserów, jak: Michel Gondry (”Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?”), Ari Folman (”Walc z Baszirem”) czy James Marsh (”Projekt Nim”).

W roli głównej - bohater

Większą niż dotychczas uwagę organizatorzy zwrócą  na bohaterów filmów dokumentalnych – postacie jedyne w swoim rodzaju, a jednak związane z procesami wywierającymi wpływ na życie nas wszystkich. Charakterystyka ta pasuje choćby do bohaterki ”ChicagoGirl. Facebookowej rewolucji”, której działania w mediach społecznościowych wpłynęły na kształt protestów społecznych w Syrii, czy kontrowersyjnych aktywistów ekologicznych z ”Fuck For Forest”.

Pokazy przedpremerowe

Silnym punktem Akademii będą pokazy przedpremierowe: nagrodzona na ostatnim MDAG ”Sonita”, wyróżniony podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni ”Zud”, a także seans – niespodzianka zaplanowany w trakcie Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w maju tego roku.

Wykłady i dyskusje

Każdy pokaz zostanie uzupełniony o prelekcję i dyskusję, które pozwolą jeszcze bardziej wgłębić się w naturę prezentowanych dzieł. Koordynatorem merytorycznym Akademii jest Piotr Czerkawski – doktorant Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, krytyk filmowy oraz dziennikarz kulturalny.

Karnet obejmujący wstęp na 14 cotygodniowych projekcji kosztuje 150 zł. Cena biletu na pojedynczy seans, w ramach wolnych miejsc, wynosi 15 zł. 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Milosnikow filmowego dokumentu nie brakuje,dlatego Akademia Dokumentalna organizowana przez Dolnoślaskie Centrum Filmowe,powinna przyciagnac sporo chetnych.Potwierdza to fakt,ze nie skonczylo sie na pierwszym semestrze.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę Literatura / Aktualności
Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
Włosy The Beatles zlicytowane!
10 tys. euro. Tyle zapłacono za włosy czterech Beatlesów, ścięte w roku... 1964! Kosmyki którego z muzyków okazały się najcenniejsze?
Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
Weź bądź w Katowicach! Dziwnie Fajne wydarzenie po raz pierwszy w stolicy Górnego Śląska. To aż trzy dni koncertów, warsztatów i akcji w...
Luis Nubiola w Nosalowym Dworze. Wygraj bilety! 'Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]' w Teatrze Słowackiego: Prawdziwych cyganerii już nie ma /recenzja spektaklu/
Tagi