zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Rusza Akademia Dokumentalna w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Rusza Akademia Dokumentalna w Dolnośląskim Centrum Filmowym

 fot. Zajęcia Akademii/fot. Wrocław Film Comission


Kontynuacja cyklu Mistrzowie Współczesnego Dokumentu, pokazy przedpremierowe, wykłady i dyskusje na temat filmów – oto program drugiego semestru Akademii Dokumentalnej w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

27 lutego w Dolnośląskim Centrum Filmowym rusza drugi semestr Akademii Dokumentalnej – jedynego w Polsce programu edukacyjnego opartego na filmach dokumentalnych. Dzięki współpracy Against Gravity, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Odry – Film, wrocławscy studenci oraz wszyscy wolni słuchacze po raz kolejny będą mieli szansę zapoznać się z największymi osiągnięciami współczesnego kina dokumentalnego.

Program Akademii – Mistrzowie Współczesnego Dokumentu

Program Akademii stanowi twórczą kontynuację idei przyświecającej jednemu z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń filmowych w Polsce – Festiwalowi Millennium Docs Against Gravity (12 – 21 maja 2017 r.). W pierwszym semestrze zajęć studenci poznali sylwetki Mistrzów Współczesnego Dokumentu – m. in. Wernera Herzoga, Wima Wendersa i Pawła Łozińskiego.

W drugim semestrze będzie kontynuowany cykl Mistrzów Kina Dokumentalnego. Zostaną zaprezentowane filmy zrealizowane przez tak wybitnych reżyserów, jak: Michel Gondry (”Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?”), Ari Folman (”Walc z Baszirem”) czy James Marsh (”Projekt Nim”).

W roli głównej - bohater

Większą niż dotychczas uwagę organizatorzy zwrócą  na bohaterów filmów dokumentalnych – postacie jedyne w swoim rodzaju, a jednak związane z procesami wywierającymi wpływ na życie nas wszystkich. Charakterystyka ta pasuje choćby do bohaterki ”ChicagoGirl. Facebookowej rewolucji”, której działania w mediach społecznościowych wpłynęły na kształt protestów społecznych w Syrii, czy kontrowersyjnych aktywistów ekologicznych z ”Fuck For Forest”.

Pokazy przedpremerowe

Silnym punktem Akademii będą pokazy przedpremierowe: nagrodzona na ostatnim MDAG ”Sonita”, wyróżniony podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni ”Zud”, a także seans – niespodzianka zaplanowany w trakcie Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w maju tego roku.

Wykłady i dyskusje

Każdy pokaz zostanie uzupełniony o prelekcję i dyskusję, które pozwolą jeszcze bardziej wgłębić się w naturę prezentowanych dzieł. Koordynatorem merytorycznym Akademii jest Piotr Czerkawski – doktorant Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, krytyk filmowy oraz dziennikarz kulturalny.

Karnet obejmujący wstęp na 14 cotygodniowych projekcji kosztuje 150 zł. Cena biletu na pojedynczy seans, w ramach wolnych miejsc, wynosi 15 zł. 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Milosnikow filmowego dokumentu nie brakuje,dlatego Akademia Dokumentalna organizowana przez Dolnoślaskie Centrum Filmowe,powinna przyciagnac sporo chetnych.Potwierdza to fakt,ze nie skonczylo sie na pierwszym semestrze.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Joanna Sokołowska-Gwizdka: Wszędzie mieszkają ciekawi ludzie /wywiad/ Literatura / Artykuły
Rozmawiamy z Joanną Sokołowską-Gwizdka o jej literackich i dziennikarskich fascynacjach oraz o najnowszej książce poświęconej teatrowi...
”Pokot” Agnieszki Holland a jego literacki pierwowzór: Ekologiczny manifest czy gra konwencjami?
Wielowątkowa intryga i wspaniałe kolekcje charakterów to mocne strony obu wersji – powieściowej i filmowej – pisze autorka...
Trzy operowe głosy śpiewają "Od Disneya do klasyki"
Operowe show „Od Disneya do Klasyki” to koncert, na który składają się najpiękniejsze arie i duety operowe, piosenki z filmów o...
Na co do kina? Azyl, Amok i Life ”Sfejsowani”: Czy Facebook zniszczył nam życie? /zapowiedź publikacji/
Tagi