zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmArtykuły › Samuel L Jackson świętuje urodziny

Samuel L Jackson świętuje urodziny

Samuel L. Jackson
 fot. Wikipedia

Amerykański aktor, producent filmowy i niezwykle zdystansowany człowiek – Samuel L. Jackson obchodzi dziś swoje 68 urodziny.

 

Zapamiętaliśmy go dzięki takim filmom jak "Pocałunek Śmierci", "Amnezja", "Avengers", "Django", a także "Pulp Fiction". To właśnie w dziele Tarantino jako Jules Winnfield wygłosił pamiętny biblijny monolog. Z pistoletem w ręku. Ta rola przyniosła mu nominację do Oscara oraz statuetkę BAFTA.

                                                                   

Początki kariery

Rodzi  się dwudziestego pierwszego grudnia 1948 roku w Waszyngtonie, ale nie tam się wychowuje. Swoje pierwsze wspomnienia umiejscowić może w Chattanooga, Tennessee.  Powoli dorasta i postanawia studiować architekturę. Podczas studiów zainteresowany aktorstwem do takiego stopnia, że zmienia kierunek. Mając dwadzieścia cztery lata dostaje pracę w programie The Cosby Show. Wśród zainteresowań Jacksona na godne miejsce zasługuje również teatr.

                                                              

Nie tylko sukcesy

Nie wszystko było takie kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Samuel sam przyznaje, że miał poważne problemy z uzależnieniem od narkotyków. Podsumowuje to tak:

Kiedyś ćpałem, piłem na umór, miałem kompleksy i myślałem tylko o pieniądzach i karierze. Dziś mam stabilizację i podoba mi się moje życie. Owszem, ono jest nudne, bo siedzę w domu i oglądam programy sportowe. Nie chciałbym jednak tej niepewności, którą miałem kiedyś. A na szaleństwa jestem już za stary.

Jest świadomy niebezpieczeństwa narkotyków w zawodzie aktora. Tego, że wszystko zaczęło się od jednego jointa. Musiał pokonać uzależnienie, by móc zdrowo i dobrze funkcjonować.

Kiedy zerwałem z narkotykami, odniosłem sukces w zawodzie. Mam świadomość, że jeśli znów sięgnę po narkotyki, wszystko się rozsypie. Wiem też, że muszę uważać, wszak moje uzależnienie zaczęło się od wypalenia zwykłego jointa.

                                                                  

Rodzina jest najważniejsza

Dla aktora ważnym aspektem w życiu oprócz aktorstwa jest rodzina. Nie wyobraża sobie bez niej życia. Rodzinę aktora tworzy jego żona - LaTanya Richardson, z którą jest związany od 1980 roku, a także ukochana córka – Zoè.

Dużo gram, bo mam rodzinę, której muszę zapewnić godziwy byt. Dużo gram, bo lubię swoją pracę.

 

Artykuł powstał w ramach programu Praktyka w Kulturaonline.pl - korekta redakcyjna - ŁB. 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nie ominęły aktora pokusy i zagrożenia. Ale, jak wynika z jego słów opamiętał się w porę i dzięki temu mieliśmy okazję oglądać go na ekranach kin w wielu świetnych rolach.

  • WOW! Jak na 68-latka Samuel L. Jackson trzyma się znakomicie. Mnie ciągle bawi w filmie "Szklana pułapka 3". To dzięki niemu (oraz Jeremiemu Ironsowi) do tej produkcji lubię wracać.

  • Gdybym miala obstawiac ktore urodziny obchodzi dzisiaj Samuel L.Jackson t,to nigdy bym nie zgadla.Myslalam,ze jednak jest mlodszy. Jezeli chodzi o same role,to wydaje mi sie,ze ostatnio grywa w slabszych filmach.

  • Jubilatowi wcale sie nie dziwie,kiedy mowi:"podoba mi się moje życie". Kilkoma swoimo rolami zapracowal na solidne honorarium,wiec powodow do narzekan nie ma. :) Zycze mu jeszcze wielu interesujacych aktorskich wyzwan.

  • Taki wiek a wygląda na dużo mniej no wiadomo jak się ma pieniądze to można wiele :) jest to jeden z moich ulubionych aktorów i życzę jemu jeszcze ciekawych ról.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi