zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaAktualności › Sony World Photography Awards: Najlepsze fotografie świata /zdjęcia/

Sony World Photography Awards: Najlepsze fotografie świata /zdjęcia/

[wszystkie zdjęcia: Sony/mat. prasowe]

227 000 zgłoszeń ze 183 krajów. Konkurs, w którym może brać udział każdy, ale wygrywają tylko te najlepsze zdjęcia. Zobaczcie prace tegorocznych laureatów.

W organizowanym już od 10 lat konkursie Sony World Photography Awards nagradzane są najlepsze fotografie z ubiegłego roku. Udział może wziąć każdy: uczestnictwo jest bezpłatne. Dziś SWPA to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie fotografii, a znalezienie się na liście finalistów lub laureatów może pozytywnie wpłynąć na rozwój kariery każdego fotografa. 

Na tegoroczną edycję napłynęło ponad 227 000 zgłoszeń ze 183 krajów. Wystawa prac zwycięzców i finalistów, jak również rzadko pokazywanych zdjęć brytyjskiego fotografika Martina Parra, laureata nagrody za wybitny wkład w fotografię, wystartowała w Somerset House w Londynie 21 kwietnia i potrwa do 7 maja.

Tytuł "Fotograf roku” i nagrodę 25 000 USD za najlepszy cykl zdjęć trafiły dla belgijskiego fotografa Frederika Buyckxa. Zwycięska seria  ukazuje zmianę jaka zachodzi w naturze wraz z nadejściem zimy. Jurorzy wyrazili nadzieję, że seria ta zachęci fotografów do utrwalania elegancji i dostrzegania wartości piękna tego, co otacza nas na co dzień.

Buycx odebrał trofeum podczas gali w Londynie, na którą przybyli specjaliści z branży z całego świata. W czasie tej samej uroczystości ujawniono także zwycięzców poszczególnych kategorii profesjonalnych oraz całego konkursu otwartego, młodzieżowego i studenckiego.

W naszej galerii zobaczycie prace zwycięzców. To w kolejności prezentacji slajdów:

1, 2, 3, 4. Fotograf roku - Frederik Buyckx "Whiteout"Zdjęcia do zwycięskiego cyklu „Whiteout” powstały na Bałkanach, w Skandynawii i centralnej Azji, z dala od głównych ośrodków, w miejscach, gdzie ludzie często żyją w izolacji i bliskim kontakcie z naturą. Z nadejściem zimy, gdy w krajobrazie zaczynają dominować śnieg i lód, a ludzie i zwierzęta muszą mierzyć się ze skrajnymi warunkami pogodowymi, natura ulega szczególnemu przeobrażeniu”, wyjaśnia Buyckx. „Tematem tej serii jest owa walka ze znikaniem.

5. Pojedyncze zdjęcie roku -  Alexander Vinogradov - "Mathilda"Vinogradov jest fotografem-amatorem z Moskwy. Jego zwycięskie zdjęcie, przedstawiające małą dziewczynkę, było inspirowane francuskim filmem „Leon zawodowiec”. Fotografia została wybrana spośród 10 zdjęć zwycięzców kategorii otwartych, których 28 marca ogłosiło jury pod przewodnictwem brytyjskiego dziennikarza i fotografa Damiena Demoldera.

6. Architektura - Donghi - Chiny

7. Współczesność: I miejsce — Tasneem Alsultan, Arabia Saudyjska

8. Wydarzenia bieżące i wiadomości: I miejsce — Alessio Romenzi, Włochy

9. Życie codzienne: I miejsce — Sandra Hoyn, Niemcy


Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi