zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plGalerie › spektakl 'Jego' w Rampie

Galerie zdjęć / Taniec

spektakl 'Jego' w Rampie

Jak wygląda depresja oczami mężczyzny? Młodzi twórcy podjęli próbę znalezienia odpowiedzi na to pytanie i wspólnie stworzyli spektakl teatru tańca pt. "Jego", który podejmuje problem kondycji współczesnego człowieka, w tym depresji dotykającej coraz więcej i coraz młodszych osób. Poprzez projekt artystyczny twórcy chcą uwrażliwić odbiorców na te aspekty życia młodych ludzi, które wiążą się z konfrontacją z ideałami, stereotypami oraz autorytetami.

Spektakl  pt. "Jego" ukazuje portret mężczyzny uwikłanego w stały konflikt z samym sobą
i światem. Gdzieś pomiędzy próbą walki a całkowitą bezsilnością bohater spektaklu stara się odnaleźć swoją tożsamość, swoje własne „Ja”. - Stłamszony niemocą sprostania wymaganiom otoczenia, mężczyzna coraz bardziej zamyka się w swoim własnym wewnętrznym złudnym azylu, będącym połączeniem snów i marzeń, obrazów z przeszłości i przyszłości. Zbyt mocno przeżywający każdą chwilę, ma problem z odnalezieniem się w każdej następnej, a rozbieżność między oczekiwaniami a rzeczywistością prowadzi do jego powolnego upadku... - tak spektakl opisują sami twórcy.

Warszawska premiera, która odbędzie się 22 lutego br. w Teatrze Muzycznym Rampa poprzedza Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, który obchodzimy co roku 23 lutego.

Partnerem projektu "Jego" jest Fundacja ITAKA, która również w tym roku w ramach akcji "Stop Depresji" prowadzi kampanię "Smutni nastoletni" mającą za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na zwiększający się problem depresji wśród nastolatków. Akcja ma na celu wzrost świadomości rodziców, opiekunów i nauczycieli względem choroby, która często może nie zostać na czas rozpoznana i rozwijać się niezauważona przez wiele lat.

O projekcie „Jego”

Projekt „Jego” łączy w sobie wartości artystyczne, edukacyjne i społeczne. Do udziału zostali zaproszeni młodzi tancerze, którzy pod kierunkiem profesjonalistów - Pawła Michno i Doroty Dmochowskiej - choreografów oraz Grzegorza Pohla - reżysera - pracują nad spektaklem tanecznym.

Premiera spektaklu "Jego" -  22 lutego 2014; Teatr Muzyczny Rampa ul. Kołowa 20 Warszawa; godz. 19:00

O Stowarzyszeniu

B'Art Stowarzyszenie Artystyczne tworzą młodzi ludzie, których pasją jest przede wszystkim teatr i taniec. Poprzez tworzenie spektakli, organizację warsztatów, projektów i wydarzeń kulturalnych, podejmowanie ciekawych inicjatyw, promuje twórców młodego pokolenia. Stowarzyszenie ma charakter egalitarny, wspiera zarówno amatorów jak i profesjonalistów, którzy rozpoczynają swoją karierę artystyczną. Pomysł zawiązania Stowarzyszenia narodził się w grupie ludzi, którzy choć są młodzi, mają na swym koncie udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych zarówno profesjonalnych jak i amatorskich: tworzyli spektakle teatralne i taneczne, choreografie, scenariusze, realizowali projekty w kraju i za granicą, są laureatami nagród w konkursach i festiwalach. W swej pracy stawiają przede wszystkim na realizację projektów autorskich, w których chcą zwracać uwagę na ważne problemy i zjawiska społeczne. Prezesem Stowarzyszenia jest Bartłomiej Stec.
spektakl "Jego"- tancerze spektakl "Jego"- tancerze spektakl "Jego"- tancerze
spektakl "Jego"- tancerze spektakl "Jego"- tancerze spektakl "Jego"- tancerze
 
Komentarze
  • Musi to być naprawdę interesujący spektakl, łączący w sobie teatr i taniec współczesny. Zwłaszcza, że i temat jest ważny i niestety bardzo aktualny. Bardzo chętnie wybiorę się do Rampy na to wydarzenie.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi