zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaAktualności › Starbucks kusi kolekcjonerów sztuki

Starbucks kusi kolekcjonerów sztuki

 Kawiarnia czy galeria?/Starbucks
Do Starbunia po... współczesne malarstwo? Słynna sieć kawiarni otworzyła w Nowym Jorku własną galerię sztuki. 
 
Charakterystyczne logo z kobiecą twarzą jest doskonale znane wszystkim kawoszom na świecie. Nawet, jeśli omijają lokale tej firmy szerokim łukiem. Starbucks stał się nie tylko potentatem, ale też symbolem kawiarnianej subkultury. Teraz ma jednak ambicję przekroczyć próg kultury wysokiej. A to za sprawą własnej, mini- galerii sztuki. 
 Kontemplacja sztuki z kofeiną czy bez?/Starbucks
Artystyczną przestrzenią Starbucks chwalił się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Lokacja kawiarni jest nieprzypadkowa. Chelsea słynie z mnóstwa mniejszych lub większych galerii sztuki. Starbucks przejął pomieszczenie właśnie po jednej z nich. Dostosowując wystrój do kawiarnianej estetyki. 
 
Nowa kawiarnia ma jednak nie tyko "wtapiać się" w klimat dzielnicy, ale też promować obiecujących artystów. W tym celu Starbucks nawiązał współpracę z internetową galerią Uprise Art. Efektem mają być indywidualne wystawy, połączone ze sprzedażą dzieł. Jako pierwsze zaprezentowano publiczności prace Roberta Onto Epsteina. W cenie od 1000 do 3000 dolarów. Kubek kawy gratis?
Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Pomysł dość ciekawy i powiedzialabym, że niezwykły. Jednak tak sobie myślę... czy do kontemplacji sztuki na pewno potrzebna jest kofeina? WYdaje mi się, że sztuka nie potrzebuje jeszcze napędzania :) Jednak jesli ktos lubi podziwiać/oglądać i pić swoj ulubiony napoj to czemu nie... ;)

  • Odkąd kawiarnie Starbucks zagościły w mym mieście często wpadam tam na łyk dobrej kawy. Otwarcie przez firmę galerii sztuki zupełnie mi nie przeszkadza, raczej podnosi prestiż firmy.

  • Jezeli zmiana dobrze znanego wizerunku ma sie opierac wylacznie na tej jednej mini-galerii sztuki,to takiemu krokowi nie wroze wielkiego powodzenia.Ale jej otwarcie akurat w Nowym Jorku dobrze sie wpisuje w klimat tego miasta.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi