zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWokół kulturyArtykuły › Startuje kolejna edycja Brave Kids. Dołączysz?

Startuje kolejna edycja Brave Kids. Dołączysz?

 Uczestnicy projektu na wrocławskim Rynku/fot. Filip Basara

Już po raz szósty w okresie wakacyjnym do Polski przyjadą odważni młodzi artyści z różnych części świata. Czekają ich warsztaty, spotkania i występy w ramach Brave Festival.

Żeby to jednak mogło się stać, potrzebna jest pomoc mieszkańców Wrocławia i okolic. To oni udzielają gościny dzieciom m.in. z Ukrainy, Brazylii, Izraela, Estonii czy Maroka. W tym roku planowany jest przyjazd 20 grup artystycznych aż z 17 krajów (w sumie 120 osób).

– Dzieci, które przyjeżdżają na Brave Kids, są niezwykłe. Projekt daje możliwość poznania nie tylko utalentowanych, lecz także pełnych energii i radości małych artystów z różnych stron świata. Takich doświadczeń nie daje żadna podróż - mówi Justyna Warecka,  producentka projektu Brave Kids.

Spotkanie dla zainteresowanych odbędzie się 30 marca w Konturach Kultury (ul. Jagiellończyka 10a we Wrocławiu). Organizatorzy opowiedzą o projekcie Brave Kids i wyjaśnią zasady rekrutacji. Będzie można spotkać się także z rodzinami, które gościły już dzieci w czasie poprzednich edycji.

Projekt Brave Kids uczy tolerancji i otwartości na świat, łączy też rodziny goszczące. Dzięki udziale w tym wyjątkowym przedsięwzięciu mamy wielu nowych przyjaciół – opowiada Laryssa Kowalczyk, która dwa lata temu gościła chłopców z Indii, a rok temu dziewczynki z Indonezji.

Spotkanie informacyjne będzie połączone z pokazem filmu o projekcie.  Organizatorzy czekają też na wolontariuszy chętnych do pomocy przy projekcie.

W tym roku twarzą projektu jest dziewczynka z plemienia Kayapo.
Zdjęcie zostało zrobione podczas wyprawy medycznej „Expedicionarios da Saude" (Brazyliska Wyprawa Medyczna)
w społeczności Kikretum w Sao Felix, w północnej Brazylii, fot. Ricardo Moraes

Stałym elementem pobytu dzieci jest przygotwywanie wspólnego przedstawienia. Ogląda je potem publiczność Brave Festival. W ubiegłym roku był to niezwykły spektakl mieniący się różnymi kulturami i kolorami. - Kto powiedział, że np. Marokańczycy nie mogą rapować, a Polacy wykonywać tańców gruzińskich? A Nepalczycy i brazylijska capoeira - czemu nie?  Warunek jest jednak taki, że muszą szkolić się u najlepszych. Bo na tym głównie polega idea Brave Kids. Dzieci z danego kraju uczą swoich tańców, piosenek pozostałych uczestników. I właśnie na styku tych wspólnych działań, podczas dwutygodniowych warsztatów i występów powstaje coś niezwykłego. Więcej tutaj.

6. edycja Brave Kids potrwa od 17 czerwca do 12 lipca. Projekt odbędzie się równolegle także w Warszawie, Wałbrzychu, Puszczykowie koło Poznania oraz w Przemyślu.  Rodziny ugoszczą dzieci w swoich domach od 17 do 29 czerwca.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Bardzo ciekawa inicjatywa, z chęcią wzięłabym udział jako wolontariusz, szkoda tylko, że mam już inne zobowiązania

  • U mnie we wsi dobre 10 lat temu 3 razy z rzędu była wymiana polsko-ukraińsko-kanadyjska. Coś podobnego do Brave Kids, jednak to byli gimnazjaliści licealiści.

  • Świetna inicjatywa !

  • Z racji miejsca zamieszkania,nawet gdybym chcial pomoc na niewiele sie to przyda. :)

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi