zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaArtykuły › Stary Młyn w Żarkach /nominacja w plebiscycie 'Najlepsze muzea multimedialne'/

Stary Młyn w Żarkach /nominacja w plebiscycie 'Najlepsze muzea multimedialne'/

 

Stary Młyn w Żarkach to pod wieloma względami muzeum niezwykłe. Po pierwsze jest multimedialne. Filmy, hologramy, telefony "z przeszłości" i gry edukacyjne to tylko część z całej palety atrakcji, które pomagają nam "zaprzyjaźnić się" z historią. Po drugie muzeum pełne jest interaktywnych zabaw i zadań, a w program zwiedzania wpisane są zajęcia warsztatowe. Tutaj wszystkiego można dotknąć i wszystkiego spróbować. Niewiele jest takich miejsc. I wreszcie - po trzecie -  muzeum jest autentyczne. Wszystkie eksponaty zgromadzone w młynie kiedyś służyły prawdziwym rzemieślnikom. Zachował się komplet młyńskich maszyn, a dzięki zaangażowaniu i wsparciu mieszkańców Żarek i przyjaciół muzeum, udało się zebrać całe mnóstwo oryginalnych narzędzi, które w przeszłości wyposażały lokalne warsztaty.

Jak wygląda muzeum? Zdjęcia zobaczysz tutaj!

***

Chcemy stworzyć ranking najlepszych, najciekawszych muzeów multimedialnych. Głównym kryterium będzie bowiem nie tyle unikalna zawartość tematyczna, co sposób jej przedstawiania odbiorcy. Przekaz, który wykorzystuje w pełni zdobycze nowych technologii oraz rzeczywistości wirtualnej i poszerzonej.

W ciągu najbliższym tygodni na naszym portalu zaprezentujemy sylwetki kilkunastu szczególnie nowatorskich muzeów. Lista jest oczywiście subiektywna, dlatego liczymy na Wasze uwagi. Chcecie dodać jakąś placówkę? Napiszcie o tym w komentarzu.

Tworzenie rankingu nie może jednak obyć się bez głosowania. Za pomocą specjalnej aplikacji będziemy mogli wyrazić swoją aprobatę dla danego muzeum. UWAGA! Na głosujących czekają nagrody, ufundowane przez sponsora naszej zabawy. Jest nią producent herbat Loyd, który przygotował dla głosujących 20 zestawów herbat.

Wciąż można zgłaszać swoje propozycje. Sugestie ciekawych multimedialnych muzeów zbieramy w komentarzach pod tym artykułem.

 

***

 

 

Partnerem cyklu jest marka LOYD

Marka LOYD to najwyższej jakości herbaty, wytwarzane z najlepszych surowców. Znakiem rozpoznawczym marki LOYD są walory smakowe i różnorodność herbat (czarnych, zielonych, owocowych, ziołowych, rooibos, Yerba Mate oraz funkcjonalnych) które można spożywać zarówno w wersji na gorąco jak i mrożonej. Herbaty i mieszanki oferowane są w formie liściastej oraz w torebkach ekspresowych w kształcie piramidek – zapewniających optymalne warunki do zaparzania liści herbacianych. LOYD dba o to, by picie herbaty sprawiało Ci jak największą, magiczną wręcz przyjemność.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nie odkryję Ameryki tym stwierdzeniem, ale szybciej i chętniej uczymy się, przyswajamy różne informacje, kiedy możemy je przyswajać różnymi zmysłami. Brawo dla Starego Młynu, że wciela tę ideę w życie.

  • Na pewno musi cieszyc fakt,ze ciagle znajduja sie pasjonaci gotowi uchronic przed kompletnym zniszczeniem takie obiekty jak mlyn w Zarkach.Jezeli ma sie dobry pomysl,to w dodatku mozna jeszcze zarobic na jego utrzymanie.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi