zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaAktualności › Sztuka, media i zabawa we Wro Art Center

Sztuka, media i zabawa we Wro Art Center

Na kulturalnej mapie Wrocławia pojawiło się nowe miejsce ze sztuką współczesną i szeroko rozumianymi narzędziami komunikacji społecznej. Mowa o Centrum Sztuki WRO, które 29 lutego rozpoczyna swoją działalność.

Przedszkole mediów.html
Przedszkole mediów
Otwarciu Centrum towarzyszy projekt autorstwa Pawła Janickiego, Patrycji Mastej i Dominiki Sobolewskiej - "Interaktywny plac zabaw". Jest to wystawa skierowana zarówno do dzieci w wieku przedszkolnym, jak i ich rodziców. Przedszkolaki mają tu okazję poznawać sztukę dzięki aktywnej zabawie z fakturą, światłem i kolorem. Maluchy mogą np. same namalować obraz wykorzystując w tym celu latarki czy lampki choinkowe, a także własnoręcznie uruchomić wizualno-dźwiękową animację. A wszystko w ramach pomysłu "Przedszkole mediów".

Od marca startują coniedzielne projekcje filmów dla najmłodszych. W programie pokazów znajdą się produkcje interesujące z artystycznego punktu widzenia, ukazujące bogactwo form i możliwości kina tworzonego dla dzieci.

Niedługo udostępniona zostanie także nowoczesna czytelnia multimediów z dostępem do największej w kraju kolekcji dzieł medialnych, także i tych organizowanych w ramach Biennale Sztuki Mediów WRO.

Siedziba Wro Art Center mieści się w zabytkowym budynku dawnej palarni kawy Otto Stieblera przy ul. Widok 7 we Wrocławiu. Wstęp na wydarzenia organizowane przez Centrum jest nieodpłatny.

Godziny otwarcia: od wtorku do soboty między 10:00 a 18:00, w niedziele od 12:00 do 16:00.  

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • autorami projektu Interaktywny Plac Zabaw są 3 osoby: Paweł Janicki, Patrycja Mastej i Dominika Sobolewska

    • Dzięki za uwagę. Poprawione!

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi