zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Teatr za grosze w całej Polsce

Teatr za grosze w całej Polsce

 fot. mat. prasowe

Od 13 maja macie szansę zdobyć wejściówki na głośne spektakle za bardzo symboliczną cenę. Akcja obejmie blisko 100 placówek teatralnych z całej Polski.

Około 40 tysięcy biletów w specjalnej cenie 500 groszy!  W taki sposób polskie sceny świętują po raz trzeci Dzień Teatru Publicznego. Akcja "Bilet do teatru za 500 groszy” obejmie w tym roku udział aż 98 placówek z 39 miast. Zmieni się zarazem nieco formuła samego świętowania. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – startuje 13 maja, ale spektakle będą grane przez cały tydzień – aż do 20 maja. Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego chodzenia w ramach Spacerowników Teatralnych, które swój początek miały także przed dwoma laty z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce (więcej informacji na www.spacerownikteatralny.pl).

Główny cel akcji to przybliżanie teatru widzom i wskazanie, że jest on miejscem dostępnym, bezpiecznym oraz reagującym żywo na codzienne problemy. I właśnie do aktualności tematów, które teatr porusza, nawiązuje w tym roku cena biletu. 500 groszy odpowiada bowiem liczbie spektakli premierowych w ostatnim sezonie, których twórcy wykorzystali do rozmowy z widzami współcześnie napisane teksty. To także wyjście naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy przy okazji ubiegłorocznego Dnia Teatru Publicznego zwracali uwagę na repertuar współczesny, jako na ten, który bardzo ich interesuje.

Przy okazji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Biletu do teatru za 500 groszy” chcemy, aby szczególnie mocno wybrzmiewał komunikat „teatr otwarty dla każdego widza”. Dlatego tak dużo mówimy o życzliwości teatru i znoszeniu złudnego przekonania o ekskluzywności i niedostępności – finansowej, ale i intelektualnej – scen publicznych. To święto nie tylko teatrów, ale i widzów. Entuzjastyczny odbiór akcji i tak liczna obecność widzów przed kasami teatrów, to kolejny żywy dowód na konieczność istnienia teatrów finansowanych z publicznych pieniędzy, w całej ich różnorodności i liczbie. - tłumaczy Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego. głównego koordynatora i organizatora akcji. 

Pełna lista spektakli, które zostaną zagrane za grosze w ramach Dnia Teatru Publicznego znajduje się na specjalnej stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl. Odwiedzając ją można uzyskać także szczegółowe informacje o teatrach oraz o godzinach otwarcia kas.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  KFF - "Beksińscy. Album wideofoniczny": Z kamerą im do twarzy /recenzja filmu/ Film / Recenzje
  Zapomnijcie na chwilę o "Ostatniej rodzinie". Dokument Marcina Borchardta to wszystko, co o Beksińskich chcielibyście i nie chcielibyście...
  Sting wystąpi w Krakowie!
  12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane! Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Tagi