zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › 'The Batman' Bena Afllecka nie trafi do kin?

'The Batman' Bena Afllecka nie trafi do kin?

Batman v Superman
Kadr z filmu "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"

Nad kontynuacją losów słynnego superbohatera zawisły czarne chmury. Mimo hucznych zapowiedzi, jak na razie nie wiadomo, czy "The Batman" Bena Afflecka kiedykolwiek powstanie.

Fani Batmana przeżyli wielkie rozczarowanie, gdy swoją rezygnację z dalszej realizacji przygód superbohatera ogłosił Christopher Nolan. Jego wielkim następcą okazał się być Ben Affleck, który zadeklarował chęć do bycia reżyserem, scenarzystą i odtwórcą głównej roli w jednym. Po paru miesiącach "człowiek-orkiestra" już sam nie jest pewien, czy komiksowy hit w ogóle powstanie.

"The Batman" jest wielkim, wyczekiwanym hitem Warner Bros. Jak donoszą media, wytwórnia przeżywa chwilowe problemy związane z listopadową premierą "Ligi Sprawiedliwości". Film Zacka Snydera jest określana mianem "wielkiego bałaganu". Oliwy do ognia dolewa z pewnością także krytyka, z jaką spotkały się ostatnie obrazy od Warner Bros. Mowa o "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" oraz "Legionie samobójców", które mają duże szanse na nominacje do niechlubnych Złotych Malin.

Tymczasem "The Batman" nie ma nawet ukończonego scenariusza. Ben Affleck zapowiedział, że bez tego nie zacznie pracy nad produkcją. Mało tego, aktor w jednym z wywiadów zaznaczył, że jeśli fabuła mu nie podpasuje, nie będzie robił filmu na siłę. Z tego wynika, że film jest jak na razie pomysłem, który niekoniecznie musi dojść do realizacji.

Szczegóły fabuły nie są na chwilę obecną znane – wiadomo jedynie, że czarnym charakterem ma być Deathstroke, którego zagra Joe Manganiello. Początkowo podawano, że zdjęcia do filmu mają ruszyć wiosną, by zdążyć z premierą na przyszły rok, jednak już teraz wiadomo, że to się nie uda. Być może za parę miesięcy pojawią się wreszcie pierwsze konkrety.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Okazuje się, że tak wiele szumu o nic. Osobiście nie byłbym zainteresowany ekranizacją, być może Werner Bros oraz Ben Aflleck dostrzegli, że film może okazać się wielkim rozczarowaniem?

  • Werner Bros od dłuższego czasu boryka się z kłopotami. Długo wyczekiwany "Suicide Squad" nie okazał się taką superprodukcją jak zapowiadano, a "Batman vs. Superman" obeszło się bez echa. Szkoda by była, aby legenda Batmana odeszła w niepamięć z powodu ludzkich błędów. Z drugiej zaś strony, może kilka lat przerwy dałoby temu tematowi "odetchnąć", a widzowie znowu z zainteresowaniem udaliby się do kina.

  • Może już wyczerpała się formuła Batmana? Powstało kilka filmów o tym bohaterze, widzowie się nasycili i należy z honorem zaprzestać kolejnych, coraz mniej udanych ekranizacji.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
'Donald Trump nie podzieli nas'. Shia LaBeouf i syn Willa Smitha jednoczą Amerykę Film / Aktualności
To jeden z najdziwniejszych manifestów, które towarzyszą objęciu prezydentury przez Donalda Trumpa. Instalacja w realu i online. 24 godziny na...
Japandroids: 'Near The Wild Heart Of Life'. Posłuchaj przed premierą
Z punkowym wykopem i postawą godną Bruce'a Springsteena. Kanadyjski duet udostępnia w całości najnowszą płytę, przywracając wiarę w...
'Kuroń. Pasja według św. Jacka' w Teatrze Powszechnym: Potrzeba rozmowy
Fakty i fikcja z legendarną postacią solidarnościowej opozycji w tle. W warszawskim Teatrze Powszechnym przygotowania do spektaklu, który jest...
Ennio Morricone: 5 rzeczy, których (być może) nie wiecie o mistrzu muzyki filmowej 'Szabasowa dziewczyna' w Teatrze Żydowskim: Do czego zdolna jest zakochana kobieta? /recenzja spektaklu/
Tagi