zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › 'The Batman' Bena Afllecka nie trafi do kin?

'The Batman' Bena Afllecka nie trafi do kin?

Batman v Superman
Kadr z filmu "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"

Nad kontynuacją losów słynnego superbohatera zawisły czarne chmury. Mimo hucznych zapowiedzi, jak na razie nie wiadomo, czy "The Batman" Bena Afflecka kiedykolwiek powstanie.

Fani Batmana przeżyli wielkie rozczarowanie, gdy swoją rezygnację z dalszej realizacji przygód superbohatera ogłosił Christopher Nolan. Jego wielkim następcą okazał się być Ben Affleck, który zadeklarował chęć do bycia reżyserem, scenarzystą i odtwórcą głównej roli w jednym. Po paru miesiącach "człowiek-orkiestra" już sam nie jest pewien, czy komiksowy hit w ogóle powstanie.

"The Batman" jest wielkim, wyczekiwanym hitem Warner Bros. Jak donoszą media, wytwórnia przeżywa chwilowe problemy związane z listopadową premierą "Ligi Sprawiedliwości". Film Zacka Snydera jest określana mianem "wielkiego bałaganu". Oliwy do ognia dolewa z pewnością także krytyka, z jaką spotkały się ostatnie obrazy od Warner Bros. Mowa o "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" oraz "Legionie samobójców", które mają duże szanse na nominacje do niechlubnych Złotych Malin.

Tymczasem "The Batman" nie ma nawet ukończonego scenariusza. Ben Affleck zapowiedział, że bez tego nie zacznie pracy nad produkcją. Mało tego, aktor w jednym z wywiadów zaznaczył, że jeśli fabuła mu nie podpasuje, nie będzie robił filmu na siłę. Z tego wynika, że film jest jak na razie pomysłem, który niekoniecznie musi dojść do realizacji.

Szczegóły fabuły nie są na chwilę obecną znane – wiadomo jedynie, że czarnym charakterem ma być Deathstroke, którego zagra Joe Manganiello. Początkowo podawano, że zdjęcia do filmu mają ruszyć wiosną, by zdążyć z premierą na przyszły rok, jednak już teraz wiadomo, że to się nie uda. Być może za parę miesięcy pojawią się wreszcie pierwsze konkrety.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Okazuje się, że tak wiele szumu o nic. Osobiście nie byłbym zainteresowany ekranizacją, być może Werner Bros oraz Ben Aflleck dostrzegli, że film może okazać się wielkim rozczarowaniem?

  • Werner Bros od dłuższego czasu boryka się z kłopotami. Długo wyczekiwany "Suicide Squad" nie okazał się taką superprodukcją jak zapowiadano, a "Batman vs. Superman" obeszło się bez echa. Szkoda by była, aby legenda Batmana odeszła w niepamięć z powodu ludzkich błędów. Z drugiej zaś strony, może kilka lat przerwy dałoby temu tematowi "odetchnąć", a widzowie znowu z zainteresowaniem udaliby się do kina.

  • Może już wyczerpała się formuła Batmana? Powstało kilka filmów o tym bohaterze, widzowie się nasycili i należy z honorem zaprzestać kolejnych, coraz mniej udanych ekranizacji.

  • Powiem szczerze ja bym się na pewno nie wybrał do kina na nowego Batmana ileż można wciąż jedno i to samo.

  • Jezeli chodzi o mnie,to problemy zwiazane z kolejnym filmem opowiadajacym dalsze losy Batmana mnie nie wzruszaja.Nie przepadam za filmami bedacymi ekranizacjami komiksow i na nowe przygody Batmana nie czekam.

  • A to ci dopiero zaskoczenie.Ben Affleck zapowiedzial,ze nie rozpocznie pracy nad filmem,dopoki nie powstanie jego scenariusz? To chyba powinno byc oczywiste dla kazdego zdroworozsadkowo myslacego czlowieka.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Giacomo Quarendhi – wirtuoz klasycyzmu. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie Plastyka / Wystawy
2 marca w Cyfrowym MNW opublikowany zostanie specjalny pokaz wszystkich rysunków i rycin związanych z projektami Giacoma Quarenghiego,...
'Spowiedź Chuligana. Jesienin' w Teatrze Polonia w Warszawie: O dwoistości artysty /recenzja teatralna/
Andrzej Grabowski zaprezentował swój monodram sprzed 25 lat. "Spowiedź Chuligana. Jesienin” w Teatrze Polonia ukazuje dwoistość artysty:...
Królewski Koncert w Dniu Kobiet w Mazowieckim Teatrze Muzycznym
Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie zaprasza do wspólnego świętowania uroczystości Dnia Kobiet. Artyści przygotowali dla...
'Dollbaby' Laury Lane McNeal: Białe i czarne /recenzja książki/ Ed Sheeran Pop-Up Store: 'Znikający' sklep w Warszawie
Tagi