zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › The Beatles wydadzą ostatni koncert na DVD

The Beatles wydadzą ostatni koncert na DVD

The Beatles
fot. Wikipedia

Po raz ostatni wystąpili na dachu budynku w centrum Londynu. Paul McCartney zapowiedział, że zapis koncertu The Beatles z 1969 r. ukaże się na DVD.

Koncert był spektakularny nie tylko pod względem miejsca, ale i formy. I co najciekawsze – był całkowicie spontaniczny. Zespół The Beatles po trzech latach milczenia, ku zaskoczeniu fanów, w 1969 r. wspiął się na dach siedziby Apple, by w samo południe, 30 stycznia, dać jeden z najbardziej niezwykłych koncertów w historii.

Pomysł osobliwego występu wysunął Paul McCartney, chcąc przerwać rutynę i zaskoczyć czymś zupełnie nowym. Oprócz koncertu na dachu Apple w Londynie brano również pod uwagę Saharę, amfiteatr w Tunezji oraz… pokład oceanicznego liniowca.

Początkowo koncert Beatlesów miał się zacząć o wschodzie słońca, jednak ostatecznie przesunięto rozpoczęcie na godz. 12:00. Oprócz kwestii technicznych, przeciwnikiem okazała się być sama pogoda. Termometry wskazywały jedynie 7 stopni, co znacząco utrudniało granie na instrumentach.

Brytyjska grupa znalazła jednak sposób na atmosferyczne przeszkody, pożyczając nakrycia od swoich partnerek (np. John Lennon wystąpił w futrze Yoko Ono). Całość występu nakręcił reżyser Michael Lindsay-Hog.

Dokument z przebiegu koncertu pod tytułem "Let it be" ukazał się w 1980 r., zdobywając dwa Oscary. Istnieje duża szansa na wznowienie wydawnictwa. Chęć wydania filmu na DVD wyraził  Paul McCartney.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Prosze sie nie obrazic,ale to jest przyklad na to,jak z niczego zrobic newsa.Zrozumialbym,ze byloby to wydarzenie,gdyby ten koncert nie byl wczesniej nigdzie publikowany.Za jakic czas beda chcieli wydac go na blue ray i znowu bedzie news.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi