zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › The Beatles wydadzą ostatni koncert na DVD

The Beatles wydadzą ostatni koncert na DVD

The Beatles
fot. Wikipedia

Po raz ostatni wystąpili na dachu budynku w centrum Londynu. Paul McCartney zapowiedział, że zapis koncertu The Beatles z 1969 r. ukaże się na DVD.

Koncert był spektakularny nie tylko pod względem miejsca, ale i formy. I co najciekawsze – był całkowicie spontaniczny. Zespół The Beatles po trzech latach milczenia, ku zaskoczeniu fanów, w 1969 r. wspiął się na dach siedziby Apple, by w samo południe, 30 stycznia, dać jeden z najbardziej niezwykłych koncertów w historii.

Pomysł osobliwego występu wysunął Paul McCartney, chcąc przerwać rutynę i zaskoczyć czymś zupełnie nowym. Oprócz koncertu na dachu Apple w Londynie brano również pod uwagę Saharę, amfiteatr w Tunezji oraz… pokład oceanicznego liniowca.

Początkowo koncert Beatlesów miał się zacząć o wschodzie słońca, jednak ostatecznie przesunięto rozpoczęcie na godz. 12:00. Oprócz kwestii technicznych, przeciwnikiem okazała się być sama pogoda. Termometry wskazywały jedynie 7 stopni, co znacząco utrudniało granie na instrumentach.

Brytyjska grupa znalazła jednak sposób na atmosferyczne przeszkody, pożyczając nakrycia od swoich partnerek (np. John Lennon wystąpił w futrze Yoko Ono). Całość występu nakręcił reżyser Michael Lindsay-Hog.

Dokument z przebiegu koncertu pod tytułem "Let it be" ukazał się w 1980 r., zdobywając dwa Oscary. Istnieje duża szansa na wznowienie wydawnictwa. Chęć wydania filmu na DVD wyraził  Paul McCartney.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Prosze sie nie obrazic,ale to jest przyklad na to,jak z niczego zrobic newsa.Zrozumialbym,ze byloby to wydarzenie,gdyby ten koncert nie byl wczesniej nigdzie publikowany.Za jakic czas beda chcieli wydac go na blue ray i znowu bedzie news.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
Tagi