zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Van Gogh wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Van Gogh wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Van Gogh Alive
Anna Dymna na tle aranżacji pokoju z obrazu "Pokój van Gogha w Arles" na wystawie Van Gogh Alive/materiały pras.

Do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze trochę czasu, ale w sieci można brać już udział w wyjątkowych licytacjach, które wspomagają charytatywną zbiórkę. Bohaterem jednej z nich jest… Vincent van Gogh!

Wcale nie chodzi o oryginalny obraz warty miliony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ta sześciocyfrowa suma znalazła się na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku znani i lubiani, firmy oraz osoby prywatne przyłączają się do największej zbiórki pieniędzy dla potrzebujących, ofiarowując na aukcje unikatowe przedmioty, które można licytować w sieci.

Tym razem udział w akcji biorą również organizatorzy światowej wystawy Van Gogh Alive – The Experience, przeznaczając dla WOŚP-u nie lada prezent – aranżację pokoju z obrazu "Pokój van Gogha w Arles". W skład aukcji wchodzi cały wystrój pomieszczenia (bez ścianek bocznych) wraz z obrazami. Każdy chętny może wziąć udział w licytacji, klikając w ten link.

Wystawa Van Gogh Alive – The Experience odniosła ogromny sukces na całym świecie. Odwiedziła już m.in. Berlin, Mediolan, Florencję, Szanghaj, Petersburg, Seul, Singapur i Warszawę, by później zawitać do Krakowa. Specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizatorzy zdecydowali, by przedłużyć możliwość zwiedzania ekspozycji w Zabytkowym Dworcu Głównym do 15 stycznia. Wtedy właśnie będzie miał miejsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Brawo dla wszelkich inicjatyw wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jeśli Van Gogh może pomóc w zebraniu jak największej kwoty na rzecz potrzebujących - to bardzo prosimy.

  • To teraz trzeba czekac na reakcje innych wielkich niezyjacych juz artystow.Taki Pablo Picasso,Salvador Dali,czy chocby nasz Jan Matejko,nie powinni byc gorsi od holenderskiego kolegi po fachu . :) Ciekawe jaka kwota zostanie wylicytowana?

  • Na tle wielu aukcji majacych za zadanie wspieranie Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy,licytacja zaproponowana przez organizatorow wystawy "Van Gogh Alive – The Experience" wyglada niezwykle oryginalnie.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi