zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Van Gogh wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Van Gogh wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Van Gogh Alive
Anna Dymna na tle aranżacji pokoju z obrazu "Pokój van Gogha w Arles" na wystawie Van Gogh Alive/materiały pras.

Do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze trochę czasu, ale w sieci można brać już udział w wyjątkowych licytacjach, które wspomagają charytatywną zbiórkę. Bohaterem jednej z nich jest… Vincent van Gogh!

Wcale nie chodzi o oryginalny obraz warty miliony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ta sześciocyfrowa suma znalazła się na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku znani i lubiani, firmy oraz osoby prywatne przyłączają się do największej zbiórki pieniędzy dla potrzebujących, ofiarowując na aukcje unikatowe przedmioty, które można licytować w sieci.

Tym razem udział w akcji biorą również organizatorzy światowej wystawy Van Gogh Alive – The Experience, przeznaczając dla WOŚP-u nie lada prezent – aranżację pokoju z obrazu "Pokój van Gogha w Arles". W skład aukcji wchodzi cały wystrój pomieszczenia (bez ścianek bocznych) wraz z obrazami. Każdy chętny może wziąć udział w licytacji, klikając w ten link.

Wystawa Van Gogh Alive – The Experience odniosła ogromny sukces na całym świecie. Odwiedziła już m.in. Berlin, Mediolan, Florencję, Szanghaj, Petersburg, Seul, Singapur i Warszawę, by później zawitać do Krakowa. Specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizatorzy zdecydowali, by przedłużyć możliwość zwiedzania ekspozycji w Zabytkowym Dworcu Głównym do 15 stycznia. Wtedy właśnie będzie miał miejsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Brawo dla wszelkich inicjatyw wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jeśli Van Gogh może pomóc w zebraniu jak największej kwoty na rzecz potrzebujących - to bardzo prosimy.

  • To teraz trzeba czekac na reakcje innych wielkich niezyjacych juz artystow.Taki Pablo Picasso,Salvador Dali,czy chocby nasz Jan Matejko,nie powinni byc gorsi od holenderskiego kolegi po fachu . :) Ciekawe jaka kwota zostanie wylicytowana?

  • Na tle wielu aukcji majacych za zadanie wspieranie Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy,licytacja zaproponowana przez organizatorow wystawy "Van Gogh Alive – The Experience" wyglada niezwykle oryginalnie.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
KFF - "Beksińscy. Album wideofoniczny": Z kamerą im do twarzy /recenzja filmu/ Film / Recenzje
Zapomnijcie na chwilę o "Ostatniej rodzinie". Dokument Marcina Borchardta to wszystko, co o Beksińskich chcielibyście i nie chcielibyście...
Sting wystąpi w Krakowie!
12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
Włosy The Beatles zlicytowane! Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
Tagi