zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaAktualności › 'Wielka Sztuka w Nowym Formacie': seria o światowym malarstwie /konkurs/

'Wielka Sztuka w Nowym Formacie': seria o światowym malarstwie /konkurs/

Reprodukcje wszystkich najważniejszych obrazów, również tych z kolekcji prywatnych, ich szczegółowe opracowania oraz mapy opisujące podróże artysty oraz muzea, w których można na żywo zobaczyć prezentowane dzieła to tylko cześć zawartości albumów wydanych w ramach serii „Wielka Sztuka w Nowym Formacie”.

Najnowsza propozycja od Wydawnictwa Könemann to gratka dla wszystkich miłośników malarstwa. Kolejne tomy serii poświęcone najważniejszym światowym artystom dostępne są na rynku od lutego tego roku. Dotychczas ukazały się Mondrian, Claude Monet, Gustav Klimt, Paul Klee. Już za moment dostępne będą kolejne tytuły: Kandinsky, Degas, Munch oraz Rembrandt. W drugiej połowie roku ukażą się publikacje poświęcone artystom takim, jak: Cezanne, Hiroshige oraz Dürer.

Każdy tom to bogato ilustrowana monografia obejmująca całą twórczość artysty - od wczesnych prac po reprodukcje wszystkich najważniejszych obrazów. Doskonałej jakości zdjęcia pozwalają odkryć wiele szczegółów w prezentowanych arcydziełach, a tłumaczone na język polski opracowania są doskonałym źródłem wiedzy na ich temat. Każdy album uzupełniony jest o mapy - opisującą podróże artysty oraz przedstawiającą lokalizację wszystkich muzeów, w których znajdują się dzieła danego malarza.

Zarówno znawcy, jak i początkujący miłośnicy malarstwa, docenią zawartość albumu - znalazły się w nich bowiem obok reprodukcji powszechnie znanych i dostępnych dzieł, także i te z obrazów oraz szkiców z kolekcji prywatnych, które są rzadko publikowane lub niedostępne.

KONKURS

Mamy dla Was po jednym egzemplarzu albumu "Claude Monet" oraz "Paul Klee" z serii „Wielka Sztuka w Nowym Formacie” Wydawnictwa Könemann. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS ALBUM, a w treści - podając swoje dane kontaktowe oraz nazwisko artysty, którego album chcielibyście otrzymać. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 13.04 do godz. 12:00.

 

Portal Kulturaonline.pl jest patronem medialnym serii.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
  Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  Tagi