Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaBydgoszczMuzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego › Otwarcie wystawy "Zabawy ze sztuką"
Muzeum / Wystawa / Wystawa

Otwarcie wystawy "Zabawy ze sztuką"

2017-05-05 10:40

7 maja Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy otwiera kolejną wystawę. Tym razem zapraszamy małych i tych nieco "większych" do wspólnej "Zabawy ze sztuką". W ramach wernisażu odbędzie się spektakl dla dzieci „Magiczne drzwi” w wykonaniu Teatru Alelale (Karolina Suchodolska i Iga Jambor-Skupniewicz) oraz warsztaty malowania twarzy.

Wystawa "Zabawy ze sztuką" została podzielona na pięć modułów poświęconych różnym, ale wzajemnie dopełniającym się zagadnieniom, takim jak: przestrzeń, ludzka postać, światło i mrok, barwa oraz deformacja.
Ekspozycja została wyposażona w liczne interaktywne urządzenia przystosowane do potrzeb odbiorców w różnym wieku, w tym tych najmłodszych. Na przykładzie wielu znanych i cenionych arcydzieł światowej i europejskiej sztuki, przy użyciu licznych interaktywnych urządzeń, zostaną wyjaśnione i omówione takie pojęcia jak m.in.: perspektywa, kompozycja, światłocień, barwa, ekspresja, czy też abstrakcja. Ekspozycja będzie stanowić również okazję do postawienia sobie najbardziej fundamentalnych pytań: Czym jest sztuka? Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc zrozumieć otaczający nas świat? Jak interpretować dzieła nieprzedstawiające (abstrakcyjne)?

Zapraszamy do Spichrzy nad Brdą 7 maja na godz. 12.00. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie www.

Data wydarzenia: od 2017-05-07 do 2017-10-01

Komentarze

  Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego

  Adres85-950 Bydgoszcz, Gdańska 4
  KontaktEmail   muzeum@muzeum.bydgoszcz.pl
  Telefon   (0-52) 58 59 816
  Strona www   www.muzeum.bydgoszcz.pl
  Bieżące wydarzenia»
  Archiwum wydarzeń»