Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaBytomBECEK Bytomskie Centrum Kultury › Muzyka Narodów - Latino Americana - Kwartet Fourmat Gabriel
Centrum Kultury / Film

Muzyka Narodów - Latino Americana - Kwartet Fourmat Gabriel

2017-07-05 10:55

KWARTET FOURMAT GABRIEL
Gabriel Koszela – obój,
Tomasz Picz - akordeon,
Jacek Gwizdoń - wiolonczela,
Ronald Tuczykont – kontrabas
Aleksandra Stokłosa – solistka Opery Śląskiej.

Gabriel Koszela jest pierwszym oboistą i rożkistą Orkiestry Opery Śląskiej w Bytomiu. Laureat szeregu konkursów w tym I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie instrumentów dętych drewnianych w Olsztynie. Jako pierwszy oboista brał udział w koncertach i spektaklach m.in. z Orkiestrą Opery Wrocławskiej, Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Filharmonią Śląską, Filharmonią Bałtycką, orkiestrami kameralnymi, Big Bandami w Polsce i zagranicą.

Jacek Gwizdoń wielokrotnie współpracował z orkiestrą Sinfonia Varsovia z którą koncertował w kraju i za granicą grając pod batutą wybitnych dyrygentów. Często występował jako koncertmistrz renomowanych zespołów, m.in. Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej „Leopoldinum”, Cameraty Impuls, Wrocławskiego Zespołu Solistów „Ricordanza”

Ronald Tuczykont – muzyk jazzowy , kompozytor. Współpracował z wieloma światowej sławy muzykami jazzowymi m.in Tom Pereira, Twerrence Ngassa, Carmelo Iorio.

Tomasz Picz – absolwent SM st Podst.i Lic .im F.Chopina w Bytomiu w klasie akordeonu i waltorni.(1992) Laureat i uczestnik wielu konkursów akordeonowych.

Aleksandra Stokłosa
 - solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. W roku 2007r. nawiązała również współpracę z Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka gdzie występowała w koncertach poświęconych pamięci Jana Kiepury oraz w "Zemście Nietoperza". Temperament oraz predyspozycje aktorskie pozwalają Aleksandrze Stokłosie na wykonywanie partii o charakterze lirycznym jak i dramatycznym. Publiczność kocha artystkę także w repertuarze koncertowym.

 W repertuarze muzyka amerykańska, rozrywkowa, jazzowa, m.in.: takich kompozytorów jak: Leonard Bernstein, Duke Elington, Hans Zimmer, Jerry Bock  i John Kander.

NIEDZIELA, wstęp wolny.

Data wydarzenia: 2017-08-20

Komentarze

  BECEK Bytomskie Centrum Kultury

  Adres41-902 Bytom, Plac Karin Stanek 1
  KontaktStrona www   www.becek.pl
  Bieżące wydarzenia»
  Archiwum wydarzeń»
  BCKino - „Agentka specjalnej troski” (premiera!)

  Johanna Pasquali to roztargniona, marzycielska i niewygodna dla innych policjantka. Jej nieporadność sprawia, że jest zagrożeniem dla przestępców, społeczeństwa i kolegów. Chce zrealizować swoje marzenie bycia pierwszą kobietą, która dołączy do elitarnej grupy RAID. W rolach głównych król… więcej ...

  Najczęściej przeszukiwane
  Opera w Bytomiu