Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaElblągElbląska Orkiestra Kameralna › IV Muzyka polska na Żuławach – Vołosi i Elbląska Orkiestra Kameralna!
Festiwal / Festiwal / Festiwal muzyczny

IV Muzyka polska na Żuławach – Vołosi i Elbląska Orkiestra Kameralna!

2017-07-07 09:25

Już po raz czwarty Elbląska Orkiestra Kameralna wybierze się w niezwykłą muzyczną podróż po malowniczych Żuławach! Słowiańska żywiołowość i soczyste smyczki to wizytówka tegorocznego festiwalu.

W tym roku Elbląska Orkiestra Kameralna po raz kolejny wystąpi z wyjątkowymi artystami 
z grupy Vołosi – jednym z najlepszych polskich zespołów folkowych, podbijających serca słuchaczy na całym świecie. Ten hipnotyzujący kwintet podczas koncertów bawi się muzyką 
i zaraża publiczność pozytywną energią, wkładając w grę całe serce. Prezentując oszałamiającą technikę i tempo, przyprawia publiczność o zawrót głowy! W muzyce Vołosów słychać góralskie melodie Karpat i Beskidu Śląskiego, inspiracje kulturą bałkańską, żydowską czy cygańską, tworzące na przestrzeni każdej kompozycji spójną całość. Tradycja jest dla zespołu punktem wyjścia do improwizacji i komponowania nowych, zaskakujących form muzycznych. Z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i pod batutą charyzmatycznego maestro Marka Mosia, kompozycje Vołosów zabrzmią z zaskakującą głębią i jeszcze bardziej efektownie, zniewalając współbrzmieniem kontrabasów, wiolonczel, altówek i skrzypiec.

Harmonogram Festiwalu: 

22.07.2017 r., godz. 19.00 – Kościół pw. św. Barbary w Starym Polu (Krzyżanowo 13)
23.07.2017 r., godz. 19.00  – Kościół św. Bartłomieja w Pasłęku
24.07.2017 r., godz. 19.00 – Katedra pw. św. Mikołaja w Elblągu
25.07.2017 r., godz. 19.00 – Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny!

Wystąpią:

Zbigniew Michałek skrzypce
Jan Kaczmarzyk altówka/gajdy
Robert Waszut kontrabas
Krzysztof Lasoń skrzypce
Stanisław Lasoń wiolonczela
Elbląska Orkiestra Kameralna
Marek Moś dyrygent

 

Muzyka polska na Żuławach – festiwal muzyki klasycznej, odbywający się latem, w miejscowościach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz województwa pomorskiego. Organizatorem i pomysłodawcą festiwalu jest Elbląska Orkiestra Kameralna.

Data wydarzenia: 2017-07-24

Komentarze

    Elbląska Orkiestra Kameralna

    Adres82-300 Elbląg, Stary Rynek 25
    KontaktArchiwum wydarzeń»
    Niedźwiedź i Oświadczyny

    Premiera jednoaktówek Czechowa w Elblągu. Reżyserem spektakli jest Ukrainiec Wiaczesław Żiła, etatowy reżyser Akademickiego Teatru Dramatycznego w Tarnopolu na Ukrainie. Jego obecność w Elblągu jest efektem stałej współpracy pomiędzy Teatrem Dramatycznym a Akademickim Teatrem Dramatycznym w… więcej ...