Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaGdańskMuzeum Narodowe w Gdańsku-Oddział Sztuki Współczesnej-Pałac… › Wystawa "O kocie co chodzi własnymi drogami i o psie który własnych dróg nie…
Muzeum / Wystawa / Wystawa

Wystawa "O kocie co chodzi własnymi drogami i o psie który własnych dróg nie szuka"

2017-02-28 10:53

Wystawa "O kocie co chodzi własnymi drogami i o psie który własnych dróg nie szuka"

Miejsce
Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki)
Cystersów 19, Gdańsk

Niewiele zwierząt nawiązało z człowiekiem tak wyjątkowe i różnorodne relacje, jak pies i kot. Dlaczego ich związek z człowiekiem jest tak wyjątkowy? Wielu z nas traktuje swoich pupili jak członków rodziny, ale czy zawsze tak było? W jaki sposób zwierzęta odwzajemniają nasze uczucia? Wystawa „O kocie, co chodzi własnymi drogami, i o psie, który własnych dróg nie szuka” odpowiada na te pytania. Pokazuje bowiem nasze wzajemne relacje, zmiany zachodzące na przestrzeni wieków w postrzeganiu i traktowaniu zwierząt w różnych kulturach, a to wszystko w szerokim kontekście historycznym, obyczajowym, wierzeniowym. Historia tego związku jest niezwykle ciekawa i obfituje w zaskakujące zdarzenia. Podczas wystawy pokażemy wizerunki kotów i psów w sztuce, literaturze, folklorze. Najmłodsi odbiorcy poznają bohaterów słynnych seriali, należących już do klasyki filmów animowanych, mianowicie psa Reksia i kota Filemona.

Wystawa ma charakter interaktywny. W czasie jej trwania proponujemy cykl spotkań (w tym z udziałem zwierząt), warsztaty, lekcje muzealne powiązane tematycznie z prezentowaną ekspozycją. Ofertę kierujemy do wszystkich grup wiekowych.

Do wystawy przygotowano program edukacyjny.

Wystawie towarzyszyć będzie w dniu 27 kwietnia 2017 r naukowa konferencja pt. „Kot/pies/człowiek. O komunikacji międzygatunkowej i kulturowych tego konsekwencjach”.

Kuratorka: Barbara Maciejewska    

Daty wydarzenia: od 2017-02-18 do 2017-03-26, od 2017-03-27 do 2017-06-04

Komentarze
  • Nie od dziś wiadomo, że koty chadzaja własnymi drogami, a psy niekoniecznie. Wystawa przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom zwierząt domowych. Ja również chętnie zabrałam na tę wystawę swoje dzieci. U nas w domu wszyscy kochamy zwierzęta i mamy swoich pupili.

  • Oj, chętnie się wybiorę. Uwielbiam psy, koty trochę mniej, ale jestem bardzo ciekawa, jak ta interaktywna wystawa wygląda. Fajnie będzie się również dowiedzieć czegoś więcej o relacji człowieka z tymi zwierzakami - jak to wyglądało w przeszłości i co się zmieniło :)

Muzeum Narodowe w Gdańsku-Oddział Sztuki Współczesnej-Pałac Opatów w Oliwie

Adres80-330 Gdańsk, Cystersów 18
KontaktEmail   osn@mng.gda.pl
Telefon   +48 0-58 552 12 71
Strona www   www.mng.gda.pl
Archiwum wydarzeń»