Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaGolub-DobrzyńOśrodek Chopinowski w Szafarni › Koncert walentynkowy "Słowiańskie współbrzmienia"
Centrum Kultury / Koncert

Koncert walentynkowy "Słowiańskie współbrzmienia"

2017-02-14 09:53

W sobotę, 18 lutego, o godzinie 17.00 wszystkich zakochanych i pragnących miłości zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na walentynkowy koncert Słowiańskie współbrzmienia. W programie znajdują się romantyczne utwory wokalne i fortepianowe polskich oraz rosyjskich twórców. Miłosny nastrój wyczaruje pochodząca z Moskwy pianistka Irina Krasavina, a towarzyszyć jej będzie ujmujący baryton Łukasz Skrobek.

W ten wyjątkowy wieczór w wykonaniu rosyjsko-polskiego duetu zabrzmią wzruszające pieśni Mieczysława Karłowicza, Aleksandra Wielhorskiego i Aleksandra Dargomyżskiego. Sobotni koncert wypełnią także napisane przez słowiańskich kompozytorów arie z oper Verbum Nobile Stanisława Moniuszki, Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego, Wojna i pokój Sergiusza Prokofiewa.  Utwory wokalne przeplatane będą najpopularniejszymi kompozycjami na fortepian solo Fryderyka Chopina. Sobotnia propozycja Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni daje możliwość odkrycia niesamowitego współbrzmienia utworów słowiańskich kompozytorów i ponownego zakochania się w muzyce.

Serdecznie zapraszamy do Szafarni!

Bilety w cenie 15/20 złotych można nabywać przed koncertem w kasie Ośrodka Chopinowskiego po wcześniejszej rezerwacji (tel.: 56 682 79 30 /e-mail: osrodek@szafarnia.art.pl).

Ośrodek zastrzega, że wszystkie nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane 20 minut przed koncertem i ponownie skierowane do sprzedaży. Nie dotyczy osób korzystających z Chopin Busa.

 

Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem
z Torunia:
15:30 - Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2
15:40 - Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)
z Golubia-Dobrzynia:
16:20 - Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)
Powrót około pół godziny po koncercie. 

 

Ośrodek Chopinowski jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

więcej na www.szafarnia.art.pl

Data wydarzenia: 2017-02-18

Komentarze

    Ośrodek Chopinowski w Szafarni

    Adres87-404 Radomin Golub-Dobrzyń, Szafarnia 1
    KontaktArchiwum wydarzeń»