Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaGorzów WielkopolskiMiejski Ośrodek Sztuki › AGATA AGATOWSKA WIDOKI Z MARSA / THE VIEWS FROM MARS
Biblioteka / Wystawa / Wystawa

AGATA AGATOWSKA WIDOKI Z MARSA / THE VIEWS FROM MARS

2017-04-14 11:54
Galeria BWA / Miejski Ośrodek Sztuki
w Gorzowie Wlkp.
zaprasza na wernisaż wystawy:

AGATA
AGATOWSKA

WIDOKI Z MARSA
/ THE VIEWS FROM MARS
28.04.2017, 18:00


(...) Agata Agatowska przenosi nas w „inny wymiar” (...). Subtelnie odsłania sekrety ludzkiej osobowości, pozwalając obejrzeć nam siebie samych z pewnego dystansu.
W Przeprowadzce na Marsa łączy postać człowieka-rakiety z jego ulubionymi zwierzętami domowymi, zabawnie komentując ludzkie nawyki i przyzwyczajenia. Stojącą postać z cyklu ­Catwalk to a Dream pokrywa metalicznym lakierem samochodowym typu kameleon, zawierającym nowatorskie pigmenty barwne dające efekt wielokolorowości. Jej nowoczesne prace poprzez zredukowaną formę i opływowe miękkie kształty nawiązują do aktualnych tendencji w architekturze i dizajnie. W swojej twórczości Agata Agatowska posługuje się tradycyjnymi technikami rzeźbiarskimi: odlewa rzeźby w brązie, aluminium, żywicach i betonie. Jednak dopracowanie powierzchni, jej polerowanie, lakierowanie i zastosowanie intensywnych kolorów wskazują na zainteresowanie autorki najnowszymi trendami popkultury i tendencjami w rzeźbie współczesnej. (...)
Krzysztof  Morcinek

Kurator: Zbigniew Sejwa
Wystawa czynna do 28.05.2017 r.

Data wydarzenia: od 2017-04-28 do 2017-05-28

Komentarze

  Miejski Ośrodek Sztuki

  Adres66-400 Gorzów Wielkopolski, Pomorska 73
  KontaktEmail   info@mosart.pl
  Telefon   (0-95) 733 25 50
  Strona www   www.mosart.pl
  Bieżące wydarzenia»
  Archiwum wydarzeń»