Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKielceKieleckie Centrum Kultury › DIWA
Centrum Kultury / Spektakl / Spektakl

DIWA

2015-12-17 15:04

WYSTĘPUJĄ:

EDYTA HERBUŚ

MAŁGORZATA BOGDAŃSKA

30 stycznia, godz. 19:00

Mała Scena KCK

Spektakl "Diwa", to podszyty humorem dramat dwóch aktorek – matki i córki, które spotykają się w dniu rozdania najważniejszej aktorskiej nagrody teatralnej, do której obydwie są nominowane.

To zderzenie dwóch pokoleń, dwóch różnych podejść do życia, sztuki i zawodu aktora. Wzruszająca podróż od śmiechu do łez, w której obie kobiety próbują sobie odpowiedzieć na to, co w życiu jest najważniejsze i czy wyrzeczenia, które trzeba ponieść w imię sukcesu, sławy i kariery, są tego warte.

W tej kameralnej sztuce o matce – prawdziwej diwie teatralnej z niesamowitym dorobkiem i jej córce – popularnej aktorce serialowej, możemy podziwiać całą paletę barw sztuki aktorskiej i prawdziwy popis aktorski dwóch fantastycznych aktorek:

Małgorzaty Bogdańskiej – polskiej aktorki teatralnej i filmowej, która głównie poświęciła się teatrowi i ma w swoim dorobku mnóstwo znaczących ról teatralnych takich jak Sonia w "Zbrodni i Karze", czy Gertruda w "Hamlecie"

Edyty Herbuś - jednej z najciekawszych aktorek filmowych młodego pokolenia znanej z seriali takich, jak "Na dobre i na złe", "Klan", "Ojciec Mateusz", czy "Samo Życie". Wkrótce będzie można zobaczyć ją na małym ekranie w serialu "Bodo" gdzie wciela się w postać legendarnej Poli Negri.

Szykuje się prawdziwa uczta teatralna!

Jak napisała w "Teatraliach" Anna Petynia:

"Diwę gorąco polecam – coraz mniej jest na polskich scenach tak mocnych, opartych na aktorstwie, pełnych silnych emocji spektakli. Spektakli, w których aktor musi bronić się sam. Tu nie ma bogactwa rekwizytów i całego wachlarza innych teatralnych trików. Dwie aktorki są skonfrontowane bezpośrednio z widownią. Z tej konfrontacji wychodzą zwycięsko."

Bilety w cenie: 60 zł

Informacje i rezerwacje:

Kasa KCK - tel.: 41 343 81 42

Impresariat KCK – tel.: 41 344 90 54

Data wydarzenia: 2016-01-30

Komentarze

  Kieleckie Centrum Kultury

  Adres25-334 Kielce, Pl. Moniuszki 2b
  KontaktEmail   sekretariatkck@kck.com.pl
  Telefon   (0-41) 344 40 32
  Strona www   www.kck.com.pl
  Archiwum wydarzeń»