Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKielceKieleckie Centrum Kultury › KOLĘDY POSPIESZALSKICH
Centrum Kultury / Koncert / Koncert

KOLĘDY POSPIESZALSKICH

2015-12-17 15:03

8 STYCZNIA 2016 (PIĄTEK) - GODZ. 19:00

Pospieszalscy to jedna z najbardziej znanych muzycznych rodzin w Polsce. Aktywni w telewizji i na muzycznej scenie, mają również ogromny dorobek w dziedzinie muzyki chrześcijańskiej, zarówno liturgicznej, jak i estradowej, tworząc zespoły: Arka Noego, Deus Meus, Tymoteusz, New Life M, czy też wielkie koncerty uwielbienia Jednego Serca Jednego Ducha.

Kolędy Pospieszalskich - to nie tylko oryginalna muzyka w wykonaniu zespołu złożonego z 14 osób o tym samym nazwisku. To także świadectwo. Dwa pokolenia artystów na scenie są przykładem wartości jaką jest katolicka rodzina. Rodzina którą łączy wiara, wspólna pasja i miłość polskiej tradycji, i która jest świadectwem patriotyzmu i wierności chrześcijańskiej kulturze.

Pospieszalscy są też przykładem jak wielką wartością jest wielodzietność. W czasie gdy Polska przeżywa zapaść demograficzną, pokazanie ile dobra i radości przynosi liczne potomstwo, może być zachętą dla młodych polskich rodzin.

Koncert będzie też dowodem na to jak wielkim skarbem kultury - zarówno w warstwie muzycznej jak i niesionych treści - są kolędy i pastorałki. Najpiękniejsze z nich zabrzmią w niezwykłych, autorskich opracowaniach. Będzie to muzyczna podróż, która prowadzić nas będzie od wysmakowanych klasycznych wersji, przez folkowe klimaty, do żywiołowych jazzowych i rokowych aranżacji.

WSTĘP WOLNY

Data wydarzenia: 2016-01-08

Komentarze

  Kieleckie Centrum Kultury

  Adres25-334 Kielce, Pl. Moniuszki 2b
  KontaktEmail   sekretariatkck@kck.com.pl
  Telefon   (0-41) 344 40 32
  Strona www   www.kck.com.pl
  Archiwum wydarzeń»